logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Většina návštěvníků se do Řecka vydává v rámci zájezdu cestovní kanceláře, který zahrnuje ubytování v hotelovém komplexu na některém z ostrovů, letenku, případně další služby. Velké ostrovní hotely a resorty mívají cestovní kanceláře sice rezervované na celou sezónu, ale i individuální turisté mohou vybírat z celé řady různých typů ubytování, od kempů, levných hostelů, hotelů, apartmánů až po luxusní hotely. Během Velikonoc a letních prázdnin v červenci a srpnu je vhodné si ubytování rezervovat v předstihu, mimo sezónu mívá naopak množství ostrovních hotelů zavřeno. Počítejte s tím, že od ledna 2018 se vybírají pobytové taxy ve výši 0.50 - 4 EUR za hotelový pokoj a den.

Kempy

K nejlevnějšímu druhu ubytování patří přenocování v kempech, seznam kempů najdete na stránkách www.campingreece.gr nebo www.greececamping.gr. Kempy bývají obyčejně otevřené pouze od května do října. Pozor, kempování na divoko mimo kempy je přísně zakázáno.

Hostely, couchsurfing a Airbnb

Hostely jsou doménou především větších měst a nejpopulárnějších ostrovů. Můžete vyzkoušet i couchsurfing, i když některé ostrovy nenabízí příliš velkou nabídku tohoto typu ubytování. Další alternativou je Airbnb s širokou nabídkou ubytování především ve velkých městech, jako jsou Atény.

Domátia

Někde mezi kempy a hotely se cenově pohybuje ubytování v řeckých bed and breakfast, kterým se říká domátia. Jednoduchý pokoj nebo apartmán se většinou nachází v domě hostitelů, i když se jedná o samostatnou jednotku.

Hotely

Řecké hotely se dělí do několika kategorií podle vybavení a nabízeného servisu od nejlepší deluxe, přes A, B, až po E. Ačkoli na hotel v kategorii E narazíte už jen zřídka, kategorizace u ostatních hotelů nemusí být vždy zcela průkazná a někdy najdete lepší hotel v nižší kategorii než ve vyšší a naopak.

Mohlo by se hodit:

Kláštery

Zcela jedinečnou možnost ubytování nabízí některé řecké kláštery. Zde je ovšem potřeba řídit se určitými pravidly, především co se oblečení týče (nejsou vhodné krátké kalhoty nebo sukně). V některých klášterech se mohou ubytovat jen muži, v jiných zase pouze ženy.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele