logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ideální podmínky pro pěší turistiku panují především od března do května, kdy ještě není takové horko a řecká krajina je po zimních srážkách krásně zelená a plná divokých květin. Nekonečné možnosti pěších výletů skýtá hornatý terén severního Řecka i malebné pobřeží a vnitrozemí některých řeckých ostrovů, které bývá protkáno starými obchodními a poutními stezkami. K takovým ostrovům patří například Hydra, Paxi, Naxos, Ithaka, Sámos, populární je také trek soutěskou Samaria na Krétě. Výzvou může být 75 km dlouhý trek Menalon (www.menalontrail.eu), vedoucí úchvatnou krajinou mezi vesničkami regionu Arcadia v srdci Peloponéského poloostrova. Na Peloponésu ještě zůstaňte a vydejte se na trek soutěskou Viros, spojující horu Taygetus a záliv Kardamili. Další atraktivní cesty pro pěší nabízí soutěska Vikos v národním parku Vikos Aoos, vnitrozemí ostrova Korfu (www.corfutrailguide.com), Mount Athos se svými kláštery (nutné povolení ke vstupu), soutěska Samaria na Krétě nebo řecký velikán, hora Olymp (www.mountolympus.gr).

Tipy na různé treky i nabídku organizovaných pěších výletů najdete na stránce www.trekking.gr.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Až donedávna se bylo možné potápět pouze na několika málo lokalitách, kde neplatil zákaz potápění z důvodu ochrany podmořského kulturního dědictví. Nedávné uvolnění tohoto zákazu umožnilo milovníkům této aktivity přístup na zcela nová místa a vedlo také k tomu, že vznikla řada nových potápěčských center. Přesto však i na některých místech dále platí zákaz potápění.

Řecko sice nemá tropický oceán, ale i ve zdejších mořích můžete pozorovat poměrně bohatý podmořský život s hvězdicemi, kraby, langustami, chobotnicemi, mořskými želvami, delfíny, tuňáky, mečouny a dalšími živočichy a rybami. Na dně moře spočívá množství vraků lodí, kromě nichž můžete objevovat podmořské jeskyně, kaňony, stěny a další formace. K nejzajímavějším místům patří vrak lodi HMHS Britannic, vrak Anna II u Mykonosu, vrak lodi Agios Marcos u ostrova Salamis, útes Koundouros u ostrova Kea, Sloní jeskyně u krétské Chanie nebo útes Kalogrias v Chalkidiki.

Windsurfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Windsurfing patří mezi nejpopulárnější vodní sporty v Řecku. Ideální podmínky nabízí především ostrovy v Egejském moři, vystavené letnímu větru Meltemi, jako je Naxos (pláže na západní straně ostrova), Paros (pláž Hrysi Akti), Mykonos (pláž Kalafatis), Rhodos (Prassonisi), Samos (Kokkari) nebo Kos (Tigaki). Jedním z nejlepších míst v celém Řecku je také Lefkada s pláží Vassiliki a Agios Ioannis.

Jachting

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Více než 6000 řeckých ostrovů a dobré povětrnostní podmínky jsou přímo rájem pro milovníky plavby pod napnutými plachtami. Sezóna trvá přibližně od dubna do začátku listopadu, v červenci a srpnu mohou být mariny přeplněné, pronájem kotvišť je nejdražší a vítr Meltemi fouká obzvlášť silně. Podle řeckých zákonů je zakázáno při plavbě na jachtách, člunech nebo vodních skútrech požívat alkohol, což platí nejen pro kormidelníka, ale i pro další členy posádky. Všichni členové posádky musí mít také záchranné vesty a sedět pouze na vyhrazených místech. Pokud plánujete vzdálit se s plavidlem z přístavu na dobu delší než 2 hodiny, musíte informovat přístavní policii.

Mohlo by se hodit:

Další aktivity

Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Rafting je možné provozovat na řekách Voidomatis v národním parku Vikos Aoos a dále na řekách Tavropos, Evinos, Loussios nebo Arachthos. Plavbu na raftech je možné rezervovat u společností nabízejících outdoorové aktivity.

navrhnout změnu
Lyžování

Řecko sice není typicky lyžařskou destinací, svahy jeho hor jsou však dostatečně vysoko na to, aby je v zimě pokryl sníh. Lyžařské resorty vyrostly především v oblasti Parnasu (Kellaria a Fterolakka) a Vermia (Seli a 3-5 Pigadia). Seznam lyžařských středisek najdete například na stránce www.gtp.gr/skicenters.asp nebo www.snowreport.gr.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele