logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Thajsko nabízí širokou škálu ubytování od hostelů, po luxusní resorty.

Jednou z nejlevnějších variant jsou „gesthauzy“, levné hotely a plážové bungalovy. Oblíbený je i pronájem domu, apartmánu nebo pokoje na delší dobu, který (zejména na severu Thajska) vyjde velice levně. 

Nabídku klasického ubytování doplňuje ubytování v národních parcích, kde bývají pro potřeby turistů postaveny stany nebo bungalovy pro více osob. Většina parků pronajímá stany i s vybavením, jako jsou spací pytle nebo moskytiéry, půjčení stanu vyjde zhruba na 60 THB. V některých parcích se pronajímají pokoje v tzv. dlouhých domech. Ubytování v parcích lze rezervovat na stránce správy národních parků. V oblastech s menší kapacitou ubytování nebo během hlavní sezóny je lepší si ubytování rezervovat dostatečně včas. Počítejte s tím, že některé parky jsou v období dešťů z bezpečnostních důvodů zavřené.

Přenocovat lze i v některých chrámech, nepočítejte ovšem s přílišným komfortem. Ubytování v takových chrámech je většinou zdarma, i když se očekává malý příspěvek.

Homestay je příkladem levného, jednoduchého ubytování v příbytku místních, obvykle venkovských, obyvatel. Za cenu kolem 150 THB na osobu lze sdílet společné prostory s thajskou rodinou, v ceně bývá zahrnuto i jídlo. Výhodou je bezprostřední kontakt s místními lidmi, jejich životním stylem a každodenními aktivitami a také dobrý pocit z peněz, které přispějí přímo zdejším rodinám.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele