logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Bohatý podmořský život a cenově dostupné možnosti ponorů dělají z Thajska jednu z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Téměř každý větší ostrov nebo resort na pobřeží má alespoň jedno potápěčské centrum, které pořádá organizované výpravy na nejlepší místa v jeho okolí.   

Ačkoli dostatek potápěčských lokalit najdete i v Thajském zálivu, viditelnost a pestrost mořské fauny je přeci jen lepší v oblasti Andamanského moře. Nabídka a množství míst na západním pobřeží je takřka nevyčerpatelná a sahá od Ranongu na hranici s Barmou, odkud se pořádají výpravy na nedotčené ostrovy jižní Barmy, až po mořský park Tarutao poblíž hranice s Malajsií. Jedním z hlavních center potápění je Phuket, kde se dají koupit výlety k blízkým (Koh Racha Yai, Koh Racha Noi) i vzdálenějším (Mu Ko Similan, Koh Surin) cílům, další vyhlášená místa najdete v okolí Khao Lak. K vůbec nejkrásnějším potápěčským lokalitám Andamanského moře patří ostrovy Mu Ko Similan, Ko Surin, oblasti jižně od Koh Lanta (zejména Hin Daeng a Hin Muang) a ostrovy v národním parku Koh Tarutao. Jedním z nejlepších a nejlevnějších míst Thajského zálivu, kde lze absolvovat potápěčský kurz, je ostrov Koh Tao. Na ostrově působí několik desítek akreditovaných potápěčských škol, některé z nich dokonce nabízí zlevněné nebo bezplatné ubytování, pokud si u nich zaplatíte kurz potápění.

Surfing

Surfování je možné na Phuketu, případně v Khao Lak. Surfařská sezóna na Phuketu trvá od května do října, kdy monzuny přinášejí k pobřeží vhodné vlny. Většina surfařů míří na pláže Kata, Patong Beach nebo Kalim Beach. Pokud zrovna surfing neumožňují přírodní podmínky, můžete vyzkoušet Surf house s uměle vytvořenými vlnami.  

Mohlo by se hodit:

Kitesurfing

Příznivci kitesurfingu najdou vhodné pláže především v Hua Hin a dále v Pattaye, Pranburi, Krabi a na Koh Samui, Koh Pha-Ngan či Phuketu (Hat Nai Yang, Karon, Rawai). Mekkou thajského kitesurfingu je Hua Hin, s celoročně stabilním větrem, dlouhými plážemi a dostatkem kitesurfových škol. Místní pláže dokonce hostily Světový pohár v kitesurfingu v roce 2010.

Mohlo by se hodit:

Pro děti

Bangkok

Chiang Mai

Koh Samui

Phuket

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Thajsko nabízí bezpočet příležitostí pro treky deštnými pralesy na ostrovech nebo v národních parcích či v horách na severu země, které se dají zkombinovat s návštěvou horských kmenů.

Z národních parků můžeme doporučit například Khao Yai, který se nachází relativně blízko Bangkoku nebo národní park Phu Kradueng, kde lze podniknout třeba treky, které vás zavedou na zdejší náhorní plošinu. Spoustu příležitostí k pěší turistice nabízí Chiang Mai a jeho okolí. Můžete si například vyšlápnout ke chrámu Wat Pha Lat po tzv. Monk's trailu nebo podniknout výlet kolem jezera Huay Tung Tao či v parku Doi Inthanon, kde se nachází nejvyšší hora Thajska. Něco málo přes 10 km od Chiang Mai se rozprostírá údolí Mae Sa, kterým se dá podniknout zajímavý trek. Další pěknou lokalitou pro provozování pěší turistiky je okolí Chiang Rai, například kolem horské vesnice Ban Ruam Mit.

Šnorchlování

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Po celém Thajsku najdete množství krásných lokalit, vhodných pro šnorchlování, k těm nejhezčím místům například patří:

  • Mořský park Mu Koh Surin
  • Koh Tao (Koh Nang Yuan)
  • Koh Kradan - přilehlé korálové útesy
  • Koh Lan - nedaleko letoviska Pattaya, šnorchlování možné kolem korálových útesů

Další aktivity

Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mekkou thajského lezení po skalách je oblast Krabi a její vápencové stěny, lemující pobřeží. Jedním z nejpopulárnějších lezeckých míst této oblasti je pláž Railay se spoustou vápencových skal. Dalším vyhledávaným místem je věž Tonsai, nacházející se při západním konci zálivu Tonsai na ostrově Phi Phi Don. K dispozici je zde téměř 50 horolezeckých tras různé náročnosti. Alternativou k těmto lokalitám jsou ostrovy Ko Yao, další možnosti nabízí Crazy Horse Buttress, východně od Chiang Mai.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Za říčním raftingem se vydejte na sever Thajska do národních parků Doi Chiang a Huai Nam Dang v okolí Chiang Mai, kterými se vine řeka Mae Taeng. V provincii Nan lze v době dešťů, kdy je v řece dostatek vody, sjíždět řeku Mae Nam Wa. Další raftové výpravy jsou organizovány v Umphangu na západě Thajska, obzvláště skvělé podmínky panují na řece Pai a Kong v provincii Mae Hong Son.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Ziplining

Zipline dráhu provozuje například Fly of the Gibbon, a to v Chiang Mai a v provincii Chonburi, dostupné z Bangkoku a Pattayi.

navrhnout změnu
Golf

Golf se v Thajsku těší stále větší oblibě. Většina hřišť se nachází v Bangkoku a jeho okolí, další dvě desítky najdete v Pattaye. Golf si zahrajete i v Chiang Mai, Hua Hin, na Koh Samui nebo Phuketu.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele