logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Na návštěvě "Květu východu"

Zakynthos (nebo také Zante), který staří Benátčané pojmenovali Květem východu, je třetím největším ostrovem Jónského souostroví a nachází se několik kilometrů od pobřeží Peloponésu. Dnes je destinací, kde si každý návštěvník najde to své, bujarý noční život v legendárním letovisku Laganas s bary, tavernami, nočními kluby a diskotékami, nebo některé z klidnějších míst na severním pobřeží ostrova. Na všechny návštěvníky tu čeká krásné, teplé moře a písčité pláže. Ty jsou hlavně na jižním a východním pobřeží, zatímco západní stranu tvoří zalesněné hory, útesy a jeskyně. Ve vnitrozemí se skrývají staré kláštery a malé horské vesničky, ve kterých se zastavil čas. Milovníci přírody ocení Zakynthos jako místo, kam se každé léto vracejí chráněné zelené středomořské karety, aby zde nakladly svá vejce.       

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Při výběru vaší cílové destinace v rámci Řecka je třeba brát v úvahu, že Zakynthos patří k srážkově nejbohatším místům v Řecku. Nejvíce srážek spadne během zimních měsíců v prosinci a lednu, více začíná pršet již na přelomu září a října. Ale právě díky těmto klimatickým podmínkám je ostrov tak krásně zelený a úrodný. Nejvíce ubytovacích kapacit se nachází na jihovýchodě a jihu ostrova. Mezi největší letoviska Zakynthosu patří Tsilivi, Laganas, Kalamaki, Argasi nebo Alykes.

Letovisko Alykes se nachází necelých 20 km severozápadně od města Zakynthos a bylo pojmenované podle přilehlých solných dolů. Město volně přechází v další turistické letovisko Alikanas, nicméně obě platí spíše za klidnější resorty. Tsilivi leží jen pár kilometrů na sever od hlavního města, kam se můžete vydat za nákupy a zábavou. Zdejší dlouhá a písečná pláž s pozvolným přístupem a nabídkou vodních sportů patří k nejturističtějším na ostrově. S dětmi můžete vyrazit do přilehlého akvaparku. Centrem jižního Zakynthosu je letovisko Laganas, ideální pro milovníky nočního života. Laganas patří k nejrušnějším letoviskům na ostrově, s pestrou nabídkou ubytování, restaurací, barů a nočních podniků. Přilehlá písečná pláž patří k nejdelším na ostrově, kde v určité období v roce platí přísná pravidla kvůli ochraně želví populace, což se týká například omezení provozu lodí a provozování vodních sportů. Laganas je také dobrou základnou k lodním výletům na ostrůvek Marathonissi nebo k pláži Navagio. Východně odtud leží středisko Kalamaki, které od rušnějšího Laganas odděluje borový les. Kalamaki má skvělou písečnou pláž s pozvolným přístupem do moře, která je součástí mořského parku, takže zde platí podobné restrikce, jako v případě Laganas. Počítejte však s tím, že jen pár set metrů za pláží leží letiště, takže hluk z přistávajících letadel by mohl leckomu zkazit dovolenou. Jižně od hlavního města leží menší letovisko Argasi s hezkou, ale ne příliš prostornou pláží. Romantickým duším by mohlo vyhovovat Vasilikos, nacházející se na jihovýchodním výběžku ostrova. Vasilikos tvoří spíše shluky obydlí, obklopené vegetací, než jednolité město. Krásné pláže, jako Dafni nebo Gerakas, lemují obě strany poloostrova. Mnoho turistů zůstává i v hlavním městě Zakynthos, kde žije i většina obyvatel ostrova. Ubytování ve městě bývá sice o něco dražší, za to máte po ruce množství památek, muzeí a široké možnosti nočního života, zábavy, nákupů a posezení v restauracích.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele