logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Na návštěvě "Květu východu"

Zakynthos (nebo také Zante), který staří Benátčané pojmenovali Květem východu, je třetím největším ostrovem Jónského souostroví a nachází se několik kilometrů od pobřeží Peloponésu. Dnes je destinací, kde si každý návštěvník najde to své, bujarý noční život v legendárním letovisku Laganas s bary, tavernami, nočními kluby a diskotékami, nebo některé z klidnějších míst na severním pobřeží ostrova. Na všechny návštěvníky tu čeká krásné, teplé moře a písčité pláže. Ty jsou hlavně na jižním a východním pobřeží, zatímco západní stranu tvoří zalesněné hory, útesy a jeskyně. Ve vnitrozemí se skrývají staré kláštery a malé horské vesničky, ve kterých se zastavil čas. Milovníci přírody ocení Zakynthos jako místo, kam se každé léto vracejí chráněné zelené středomořské karety, aby zde nakladly svá vejce.       

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jedna z nejdelších pláží ostrova se nachází v Laganas. Kvůli ochraně želví populace zde v určitou část roku platí přísná pravidla. Omezení se týkají provozu lodí a z pochopitelných důvodů zde není dovoleno provozovat ani vodní sporty. K dalším „želvím“ plážím patří Gerakas nebo Kalamaki. Další pláže mají letoviska kolem hlavního města. Jižním směrem leží Argasi, severním pak obzvláště pěkná Tsilivi. Několik pěkných pláží se dá najít i na poloostrově Vasilikos, jmenujme např. pláž Porto Roma, Porto Zoro, Banana nebo odlehlejší Dafni. K nejhezčím plážím patří také Gerakas. Západní skalnaté pobřeží nenabízí tolik pláží, jako zbytek ostrova, přesto se tu dá zaplavat v malých zálivech zařízlých do pevniny, jako třeba malebná Porto Vromi, Porto Roxa nebo Porto Limniota. Pláž Xigia je známá svými sirnými prameny, díky nimž má zdejší moře bílý nádech. Ikonickou pláží Zakynthosu je pláž Navagio Beach, také známá jako Shipwreck Beach podle vraku lodi, která zde ztroskotala.

Windsurfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Místa pro windsurfing jsou soustředěna především na plážích kolem letoviska Tsilivi.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nejzajímavější potápěčské lokality jsou soustředěny kolem jihozápadního cípu ostrova, kde se nacházejí jeskyně, skalní trhliny, skalnaté útesy a srázy. Tento podvodní svět je domovem kaniců, kranasů, murén, chobotnic, langust nebo rejnoků. Potápěčská centra najdete v mnoha turistických centrech jako Laganas, Tsilivi, Alykanas, Argassi, Limni Keriou nebo Vasilikos.

Mohlo by se hodit:

Pozorování zvířat

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Zakynthos je skvělým místem pro pozorování karet pravých (caretta caretta), mořských želv, které během letních měsíců připlouvají do zálivu Laganas, aby na zdejších plážích nakladly svá vejce. Na některých úsecích pláží v této oblasti proto očekávejte určitá omezení, která mají chránit populaci nově se líhnoucích želv. Želvy můžete často zahlédnout i v moři kolem pláží Laganas, Kalamaki nebo Gerakas, kromě toho místní cestovní agentury pořádají i výlety za želvami na nedaleký "Želví ostrov" Marathonissi.

Další aktivity

Jachting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Zakynthos a okolní ostrovy v Jónském moři jsou ideální lokalitou pro jachting, neboť oblast se nachází pod vlivem severozápadních větrů a nabízí dostatek atraktivních míst a pláží. Přístav v Zakynthosu je ideální základnou pro plavby kolem ostrova Peloponés nebo po Egejském moři. Na západní straně ostrova je příhodným místem k zakotvení záliv Vromi.

navrhnout změnu
Pro děti
navrhnout změnu
Nákupy

Zakynthos je proslulý především výrobou ručně tkaných koberců a krajek. Tyto produkty lze koupit v obchůdcích v turistických centrech, stejně tak jako ve vesničkách ve vnitrozemí ostrova, jako je třeba Volimes na severu Zakynthosu.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele