logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Na návštěvě "Květu východu"

Zakynthos (nebo také Zante), který staří Benátčané pojmenovali Květem východu, je třetím největším ostrovem Jónského souostroví a nachází se několik kilometrů od pobřeží Peloponésu. Dnes je destinací, kde si každý návštěvník najde to své, bujarý noční život v legendárním letovisku Laganas s bary, tavernami, nočními kluby a diskotékami, nebo některé z klidnějších míst na severním pobřeží ostrova. Na všechny návštěvníky tu čeká krásné, teplé moře a písčité pláže. Ty jsou hlavně na jižním a východním pobřeží, zatímco západní stranu tvoří zalesněné hory, útesy a jeskyně. Ve vnitrozemí se skrývají staré kláštery a malé horské vesničky, ve kterých se zastavil čas. Milovníci přírody ocení Zakynthos jako místo, kam se každé léto vracejí chráněné zelené středomořské karety, aby zde nakladly svá vejce.       

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA

Doprava na ostrov

Letecká

Mezinárodní letiště Dionysos Solomos na Zakynthosu (www.zth-airport.gr/en) se nachází pouze 1 km od Laganas a necelé 4 km od hlavního města Zakynthosu. Z České republiky se sem dostanete nejlépe charterovým letem s některou z cestovních kanceláří, kromě toho můžete letět v době od července do konce září z Prahy, Ostravy a Brna se společností Smartwings.

Na Zakynthos můžete celoročně letět se společnostmi Olympic Air (www.olympicair.com) z Atén nebo Sky Express (www.skyexpress.gr) z Atén, Kefalonie a Korfu.

Drtivá většina letů z Evropy na Zakynthos má pouze sezónní charakter a nabízí je například aerolinky Austrian Airlines (z Vídně), British Airways (z Londýna Heathrow), Brussels Airlines (z Bruselu), Condor (např. z Mnichova nebo Frankfurtu), EasyJet (například z Milána, Londýna Stanstedu nebo Londýna Gatwicku), Eurowings (např. z Kolína nad Rýnem), Vueling (z Říma) nebo Wizz Air (z Budapešti).

Doba letu z České republiky

2h 25 min

Lodní

Na Zakynthos se dostanete lodí z několika řeckých přístavů a dokonce trajektem z Itálie. Hlavní přístav ostrova se nachází v hlavním městě Zakynthos, dalším přístavem je například Agios Nikolaos na severu ostrova, kam jezdí trajekty z nedaleké Kefalonie.

Z italského Bari jezdí (pouze v letní sezóně, zhruba 1x týdně) trajekty společnosti Ventouris ferries (www.ventourisferries.com), z Brindisi pak trajekty společnosti Red Star Ferries (www.seamed...). Plavba z Bari na Zakynthos trvá 20-22 hodin a trajekty plují přes noc. Ceny za trajekt se různí podle sezóny a ubytování na palubě. Například nejlevnější jednosměrný lístek k sezení z Bari na Zakynthos stojí 76 EUR mimo sezónu a 105 EUR v hlavní sezóně. Za auto zaplatíte 70 EUR mimo sezónu a 110 EUR v hlavní sezóně.

V rámci Řecka vyplouvají na Zakynthos trajekty z Kyllini na západě Peloponésu. Tuto trasu operují společnosti Ionian Group (www.ioniangroup.com) a od půlky dubna do konce října také Kefalonian Lines (www.kefalonianlines.com). Mezi Kefalonií (přístav Pesada) a Zakynthosem (Agios Nikolaos) jezdí trajekty Ionion Pelagos Lines (www.ionionpelagos.com), a to 2x denně od půlky května do půlky října. Jednosměrný lístek stojí 9 EUR, za auto zaplatíte 32 EUR.

Doprava po ostrově

Autobusová

Autobusovou dopravu po ostrově zajišťuje dopravce KTEL, na trasách z hlavního města do Tsilivi, Laganas, Kalamaki, Argassi, Alykes, Porto Poma, Keri, Anafonitria a Volimes. Stejný dopravce nabízí autobusové spojení z letiště do města Zakynthos, kromě toho se s ním můžete vydat na několika hodinovou cestu ze Zakynthosu do Atén, Patras nebo Soluně. Bližší informace najdete na stránce www.ktel-zakynthos.gr.

Autem

Nejlepším způsobem, jak blíže poznat celý ostrov, je půjčit si auto, případně skútr nebo čtyřkolku. Jen tak se dostanete k odlehlejším cílům a poznáte i ta nejzapadlejší místa Zakynthosu. Auto si můžete půjčit již přibližně za 30 EUR na den.

Levné letenky do této destinace

UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele