logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Líbánkový ostrov

Santorini, nazývaný též Thira, je jedním z nejmalebnějších ostrovů Řecka a vyhlášenou líbánkovou destinací. Dnešní podobu tohoto nejjižněji ležícího ostrova souostroví Kyklád vytvořil mohutný výbuch sopky před více než třemi tisíci lety, se kterým je spojena legenda o potopené Atlantidě, a který stál pravděpodobně za zánikem mínojské civilizace na Krétě. Skalnatá pevnina ostrova je tak vlastně okrajem obrovského kráteru sopky. Vliv vulkanické činnosti je na ostrově patrný na každém kroku a je jedním z důvodů, které činí Santorini zcela ojedinělým místem. Na ostrově naleznete i pozůstatky mínojského sídla Akrotiri, pohřbeného sopečnou erupcí. Jeho černé, sopečné pláže a bílá městečka vzhlížející z lávových útesů na zatopený kráter zcela naplní vaše romantické představy, které zchladí jen všudepřítomné davy turistů a poměrně vysoké ceny. Živé hlavní město Fira, nalepené na útesu nad kráterem je plné uliček s obchody a restauracemi a je z něho neskutečný výhled na moře a útesy. Podobné výhledy se vám naskytnou i z kouzelné vesnice Oia na severu ostrova, kde si poseďte v některé z taveren a pokochejte se nezapomenutelným západem slunce.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Santorini nabízí široké možnosti ubytování, od luxusních hotelů a vil k pronájmu až po spaní v kempech. Pokud jste noční ptáci a vyhledáváte zábavu dlouho do noci, najděte si ubytování ve Fiře, kde je soustředěn noční život. Městečko Oia nabízí nejkrásnější západy slunce na Santorini, ale bývá zde nejvíce turistů a o něco dráž. Dobrým kompromisem je Imerovigli, keré leží mezi Firou a Oiou a není tolik přelidněné. Milovníkům pláží doporučujeme najít si něco u pláží Perissa, Perivolos nebo Kamari.

Kempy najdete na pláži Perissa a dokonce v hlavním městě Fiře. Zdejší kemp Santorini (www.santorinicamping.gr) se nachází jen 350 metrů od centra města a je otevřený od 1. března do 30. listopadu.

Pro Santorini je příznačná architektura tzv. yposkafa, tedy jeskynních domů vytesaných do sopečné skály. Ubytování v takovém pokoji s výhledy z okraje kaldery na lagunu pod vámi bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele