logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Ostrov boha Hélia

Rhodos je jeden z turisticky nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Čekají vás zde nádherné zlaté pláže, historické památky i zelené hory a údolí. Je největší z Dodekanézských ostrovů, ležících v Egejském moři nedaleko Turecka. Dle bájí patřil ostrov bohu slunce Héliovi, který ho ozářil svým svitem a učinil z něho nejkrásnější ostrov v tomto moři. Jedná se skutečně o jedno z nejslunečnějších a nejteplejších míst v oblasti, průměrně je zde více než 300 slunečných dnů v roce. Ostrov stál od nepaměti na křižovatce mezi východním a západním světem a tisíce let střídání národů zanechalo na jeho území fascinující sbírku artefaktů. Hlavním městem je stejnojmenné, monumentální, antické město Rhodos, místo kde stával Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa. Oblíbená je i návštěva městečka Lindos s jeho antickou akropolí. Ostrov je vhodnou základnou pro objevování okolních ostrovů Dodekanéz i nedalekého tureckého pobřeží.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Většina letovisek vyrostla podél východního pobřeží ostrova, které je méně divočejší a také více chráněné před větrem, než západní pobřeží. Na druhou stranu na východě Rhodosu může být během léta úmorné horko s teplotami šplhajícími ke 40 °C.

Město Rhodos je známé svým nočním životem a širokými možnostmi nákupů a posezení v barech a restauracích. Pláže lemují severní cíp ostrova kolem mysu Koubournou a patří k nim například Elli Beach, Casino Beach, Akti Miaouli Beach nebo Psaropoula (Akti Kanari Beach).

Mezi nejrušnější letoviska Rhodosu patří Faliraki s dlouhou písečnou pláží a pestrou nabídkou vodních sportů. Faliraki nabízí vše od restaurací, obchodů, bank, mimo jiné se tu nachází i lunapark a akvapark. Faliraki leží asi 17 km od Rhodosu a 16 km od letiště.

Mezi Rhodosem a Faliraki leží rekreační oblast Reni Koskinou s ubytovacími zařízeními, vystavěnými kolem písčité zátoky. Nedaleko odtud se nachází vesnice Koskinou, proslulá svými domky s barevnými dveřmi a také známé lázně Kallithea.

Mezi nejmladší letoviska Rhodosu patří Kolymbia (také Kolympia), nacházející se zhruba napůl cesty mezi Rhodosem a Lindosem a daleko klidnější, než Rhodos nebo Faliraki. Ještě před několika lety zde bylo jen pár domků a taveren, dnes je z Kolymbie přední letovisko Rhodosu s množstvím resortů, které však svou výškou nevzbuzují rušivý dojem. Letoviskem prochází několik kilometrů dlouhá eukalyptová alej a jeho pobřeží lemuje krásná oblázková pláž Kolymbia a menší oblázkovo-písečná pláž Nisaki, které od sebe odděluje skalnatý mys Theotokos. Kolymbia má skvělou pozici k objevování nejkrásnějších pláží Rhodosu, jako je Tsambika, Agathi, Afandou nebo Traganou, autobusem se pohodlně dostanete do Rhodosu, Lindosu a dalších destinací. V centru letoviska najdete množství restaurací, obchodů se suvenýry, barů a kaváren.

Na západním straně patří k předním letoviskům Ixia, která se nachází jen asi 5 km od hlavního města, kam se můžete vydat na výlet. Toto letovisko disponuje množstvím restaurací, obchodů, barů a diskoték. Zdejší oblázková pláž je plně organizovaná a nabízí možnosti vodních sportů a windsurfingu. Příjemná je také vzdálenost od letiště, které je jen 10 km daleko.

Jen pár kilometrů jižně od Ixie leží rušné letovisko Ialyssos, též zvané Trianda. Plně vybavené prázdninové letovisko leží jen 4 km od letiště, a tak by mohl někomu vadit hluk z přelétávajících letadel. Ialyssos má pěknou oblázkovou pláž, vhodnou pro windsurfing a další vodní sporty. Letovisko leží na úpatí hory Filerimos, ze které je krásný výhled na pobřeží.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele