logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Hippokratův ostrov

Úrodný Kos je po Rhodu druhým největším ostrovem pásu Dodekanéz a jedním z turisticky nejpopulárnějších ostrovů Řecka. Na rozdíl od většiny ostatních řeckých ostrovů má Kos rovinatý terén, pouze na jihovýchodě se zvedá nevelké pohoří Dikaios s nejvyšším vrcholem ve výšce 847 metrů, což z ostrova činí ideální místo pro cyklistiku. Na návštěvníky tu čeká řecká klasika, pěkné písečné i oblázkové pláže, klidná přímořská městečka i rušná turistická centra, ve kterých se můžete vydat do víru nočního života a zábavy. Milovníci historie zde naleznou významné archeologické lokality a středověké monumenty. Ostrov je rovněž rodištěm slavného Hippokrata, otce medicíny a zakladatele starověké lékařské školy.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Kde se ubytovat

Severní pobřeží ostrova se pyšní krásnými, dlouhými a písečnými plážemi s průzračnou vodou, tato část ostrova je ovšem vystavena poměrně silným větrům. Středisko Marmari je známé svými písečnými plážemi, přecházejícími v duny a nabídkou vodních sportů.

Nejoblíbenější plážové resorty najdete na jižním pobřeží ostrova v Kardameně a Kefalosu. Na jihu je moře obvykle klidnější, ale také o něco chladnější, než při severním pobřeží. Oblast Kefalos se nachází v zálivu, kterému vévodí krásné pláže a malý ostrůvek Kastri. Kefalos je mimo jiné dobrým výchozím bodem k výletům na divočejší a opuštěnější jihozápadní mys Crichelo. Původní rybářská vesnice Kardamena, která se stále více podřizuje potřebám turistů. V tomto středisku ochutnáte něco nočního života, je zde několik klubů, taveren, barů a hotelů, letovisko má i pěknou pláž. Místní cestovní agentury nabízejí výlety lodí po okolí, třeba na nedaleký vulkanický ostrov Nisyros. Ve městě se nacházejí i keramické dílny, kterým se říká tsoukalaria. 

Mnoho velkých hotelových komplexů vyrostlo i v okolí hlavního města Kós, ve kterém se snoubí starověká historie s masovou turistikou. Město Kós, jako místo svého ubytování, lze doporučit zejména v případě, že si chcete užít noční život.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele