logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Smaragdový ostrov

Ostrov Korfu (nazývaný též Kerkyra) je jedním z nejkrásnějších a turisty nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, nacházejícím se v Jónském moři. Díky vydatnějším srážkám je Korfu jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů, který si právem vysloužil přezdívku „Smaragdový“ nebo také „Zelený“ ostrov. Především z jara pokryjí krajinu Korfu koberce barevných květů a vzduch prosytí vůně kvetoucích stromů. Pobřeží dlouhé 216 km nabízí krásné pláže a malé zátoky, ve vnitrozemí narazíte na skromné vesničky, svěží vegetaci a nekonečné množství olivových a ovocných stromů. Chcete-li poznat zdejší úžasnou krajinu, určitě si projděte část turistické stezky „Corfu Trail“, vedoucí kolem celého ostrova. Navštivte také kouzelnou pobřežní vesničku Palaiokastritsa, zasazenou v malebném skalnatém okolí. Fanoušci císařovny Sissi jistě nevynechají návštěvu jejího letního paláce Achilleionu. Stará část jeho stejnojmenného hlavního města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je také oblíbenou jachtařskou destinací.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Na východní straně ostrova, přivrácené k pevnině, najdete spíše oblázkové pláže. Východní pobřeží je chráněné horami, takže tu nefouká tolik vítr, jako na severu a západě Korfu. Na této straně Korfu najdete například letoviska Kassiopi, Ipsos, Gouvia, Perama nebo Moraitika. Kassiopi je malé letovisko s řadou menších, oblázkových pláží v okolí. Kolem přístavu jsou soustředěny taverny a obchody, za návštěvu stojí také městský kostel s pozoruhodnými freskami ze 17. století.

Severní pobřeží bude vyhovovat těm, kteří preferují dlouhé a široké pláže. Právě zde se nacházejí letoviska jako Sidari nebo Acharavi, s dlouhou písečnou pláží, oblíbenou mezi windsurfaři. Letovisko Sidari je rušnějším centrem s hotely, bary, tavernami, diskotékami a obchody. Poblíž se nachází Kanál lásky, mořská zátoka formovaná okolními skalami. 

Oblíbeným letoviskem severozápadu Korfu je Agios Stefanos, vhodné pro všechny věkové kategorie, které ocení klid a pěknou, dlouhou písečnou pláž.

Západní pobřeží se pyšní největší různorodostí pláží na celém Korfu. K vyhledávaným letoviskům této strany ostrova patří zejména Paleokastritsa nebo Agios Georgios, ovšem pozor, na pobřeží leží dvě letoviska s tímto názvem. Severněji ležící Agios Georgios je zasazen do krásného prostředí zálivu, lemovaného písečnými plážemi a lesnatým porostem, jižněji ležící Agios Georgios se nachází nedaleko jezera Koríssion, s neméně pěknou písečnou pláží, olivovými a borovicovými háji. Další letoviska s plážemi najdete zhruba uprostřed západního pobřeží a jsou jimi Glifada a Agios Gordios.

K dispozici je široká škála všech možných typů ubytování, od hotelů, přes apartmány, až po kempy. Některé z kempů mají vlastní bazén, ale jsou otevřeny pouze v létě. Kempování mimo kempy je na Korfu zakázáno.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele