logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Smaragdový ostrov

Ostrov Korfu (nazývaný též Kerkyra) je jedním z nejkrásnějších a turisty nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, nacházejícím se v Jónském moři. Díky vydatnějším srážkám je Korfu jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů, který si právem vysloužil přezdívku „Smaragdový“ nebo také „Zelený“ ostrov. Především z jara pokryjí krajinu Korfu koberce barevných květů a vzduch prosytí vůně kvetoucích stromů. Pobřeží dlouhé 216 km nabízí krásné pláže a malé zátoky, ve vnitrozemí narazíte na skromné vesničky, svěží vegetaci a nekonečné množství olivových a ovocných stromů. Chcete-li poznat zdejší úžasnou krajinu, určitě si projděte část turistické stezky „Corfu Trail“, vedoucí kolem celého ostrova. Navštivte také kouzelnou pobřežní vesničku Palaiokastritsa, zasazenou v malebném skalnatém okolí. Fanoušci císařovny Sissi jistě nevynechají návštěvu jejího letního paláce Achilleionu. Stará část jeho stejnojmenného hlavního města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je také oblíbenou jachtařskou destinací.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Na východní straně, přivrácené k pevnině, najdete spíše oblázkové pláže. Východní pobřeží je chráněné horami, takže tu nefouká tolik vítr, jako na severu a západě Korfu.

Severní pobřeží bude vyhovovat těm, kteří preferují dlouhé a široké pláže. Jednou z nich je pláž Acharavi, která je oblíbená zejména mezi windsurfaři. U letoviska Sidari se nachází známý Kanál lásky, mořská zátoka formovaná okolními skalami. Legenda praví, že se pár milenců, který kanálem proplave, brzy sezdá. 

Západní pobřeží se pyšní největší různorodostí pláží na celém Korfu. Zlatý písek v zálivech Agios Stefanos a Agios Geórgios Pagón, střídají obtížněji dostupné a ztracené pláže zálivu Paleokastritsa, kam se dostanete jen lodí, případně po absolvování pěšího výletu. Doporučujeme půjčit si motorový člun a projet si zdejší nádherné pláži sami. Půjčení člunu začíná na ceně kolem 50 EUR, peníze navíc pak bude stát projetý benzín. Další letoviska s plážemi najdete zhruba uprostřed západního pobřeží a jsou jimi Glifada a Agios Gordios. K nejhezčím plážím západní strany Korfu patří malá pláž Myrtiotissa. Dalšími pěknými plážemi jsou Gardeno nebo Santa Barbara. Schody vedoucí dolů pod útesy vás zavedou na pláž Logas, úzký pruh nahnědlého písku, sevřený mořem na jedné a vápencovými stěnami na druhé straně. Pláž se nachází poblíž vesnice Peroulades. Další neobyčejnou pláží je Porto Timoni, nacházející se po obou stranách úzké šíje, ke které se dostanete procházkou z vesnice Afionas. Dlouhé pláže se nacházejí také v okolí jezera Koríssion a patří k ostrovním centrům windsurfingu. Další písečné pláže a minimum turistů najdete na jihozápadě Korfu.  

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Milovníci pěší turistiky si na Korfu rozhodně přijdou na své. Ostrov nabízí bezpočet možností, jak si užít krásné přírody a rozmanité krajiny a nasytit se pohledy na horské svahy i malebné pobřeží, osamocené vesnice a nádherné pláže. Od severu k jihu ostrova vede 220 km dlouhý Korfu trail, který vás provede krásami vnitrozemí ostrova a místy, kam mnoho turistů jen tak nezabloudí.

Mohlo by se hodit:

Pro děti

Další aktivity

Cyklistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Proč Korfu neprozkoumat na kole? Na ostrově působí několik agentur organizující výlety na kole, ale pokud se chcete na průzkum ostrova vydat sami, není nic jednoduššího než si v některém z turistických resortů půjčit kolo. Pro cyklovýlety je vhodné zejména jaro nebo podzim, kdy není takové horko.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Windsurfing
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Na letní povětrnostní podmínky na ostrově se nelze stoprocentně spolehnout, proto není Korfu čistě windsurfařskou destinací, jako třeba nedaleká Lefkáda. Ideální polohu pro provozování kite a windsurfingu má pláž Acharavi na severu Korfu, dlouhá, písečná pláž, přímo vystavená severozápadnímu větru Maistros. Další vhodným místem je větrné pobřeží s písečnými plážemi, lemujícími jezero Koríssion. Přesně takovou pláží je třeba Chalikounas. Nedaleká pláž Issos není zcela vystavena větrům, proto je dobrým místem, kde začít s výukou windsurfingu. Na této pláži sídlí Corfu windsurfing centre a pár surfařských škol, které vám případně půjčí vybavení. Dobré podmínky pro začátečníky poskytuje i záliv Avlaki poblíž Kassiopi.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Potápění
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Potápěčská centra na Korfu nabízejí ponory k vrakům lodí, skalním stěnám, útesům a jeskyním. Útesy se táhnou téměř kolem celého jihozápadního pobřeží. K nejpopulárnějším potápěčským lokalitám se řadí skalnatý ostrůvek Odysseus, Neptunova jeskyně, Monastery Bay, Camel Rock, Monastery Wall (vše v okolí Paleokastritsy) a dále útesy Kassiopi, Pipitos, Kalami a Akoli, skalní útvary Skeludi, Kolovri, Ulysses nebo vraky lodí Regulus či Francesco Stucco.   

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Šnorchlování
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Výpravy za šnorchlováním do okolí ostrovů Paxos a Antipaxos pořádá Snorkel Safari (www.corfusnorkeling.gr). Vyplouvá se z přístavu Benitses na jihovýchodě Korfu.

navrhnout změnu
Jachting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jónské moře a jeho ostrovy mají příznivé klimatické podmínky a jsou ideální lokalitou pro strávení dovolené na jachtě. Kolem Korfu je rozeseto několik zajímavých ostrovů, ke kterým se můžete vydat na průzkum. Na Korfu lze zakotvit jak v odlehlých, chráněných zátokách, tak v tradičních přístavech, poskytujících veškerý komfort. V korfské Gouvii se nachází dokonce jedna z největších marin v Řecku. Další přístavy najdete u Staré pevnosti v Korfu (Mandraki), v Paleokastritse, v zálivu Garitsa, nebo v Benitses. Korfu je rovněž místem konání několika jachtařských závodů. Jachtařský klub na Korfu pořádá závod kolem ostrova (www.ccyr.gr), populární je i závod z italského Brindisi na Korfu (www.brindisi-corfu.com).  

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Golf

Golfové hřiště v údolí Ropa je považováno za jedno z nejlepších v Evropě. Je otevřeno celoročně:

navrhnout změnu
Nákupy

Množství obchodů, prodávajících vše od šperků, keramiky, přes ručně malované ikony, až po výrobky z kůže a dřeva olivovníků, najdete především v hlavním městě. Vhodným dárkem mohou být i místní gastronomické produkty, jako olivový olej, víno, nebo láhev s oranžovým likérem vyrobeným z citrusů kumkvat. V Korfu (ulice Ioannou Theotoki) sídlí rovněž manufaktura Patounis, specializující se na výrobu mýdla z olivového oleje a dalších přírodních produktů. Nedaleko Nové pevnosti v Korfu městě se každý všední den a v sobotu v dopoledních hodinách konají trhy. 

Umělecké výrobky ze dřeva lze nejlépe koupit v obchodech ve Starém městě v Korfu, letovisku Acharavi a v horských vesničkách jako Makrades, Lakones nebo Strinilas.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele