logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Smaragdový ostrov

Ostrov Korfu (nazývaný též Kerkyra) je jedním z nejkrásnějších a turisty nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů, nacházejícím se v Jónském moři. Díky vydatnějším srážkám je Korfu jedním z nejzelenějších řeckých ostrovů, který si právem vysloužil přezdívku „Smaragdový“ nebo také „Zelený“ ostrov. Především z jara pokryjí krajinu Korfu koberce barevných květů a vzduch prosytí vůně kvetoucích stromů. Pobřeží dlouhé 216 km nabízí krásné pláže a malé zátoky, ve vnitrozemí narazíte na skromné vesničky, svěží vegetaci a nekonečné množství olivových a ovocných stromů. Chcete-li poznat zdejší úžasnou krajinu, určitě si projděte část turistické stezky „Corfu Trail“, vedoucí kolem celého ostrova. Navštivte také kouzelnou pobřežní vesničku Palaiokastritsa, zasazenou v malebném skalnatém okolí. Fanoušci císařovny Sissi jistě nevynechají návštěvu jejího letního paláce Achilleionu. Stará část jeho stejnojmenného hlavního města figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je také oblíbenou jachtařskou destinací.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA

Doprava na ostrov

Letecká

Letiště Ioannise Kapodistriase (www.cfu-airport.gr) se nachází přibližně 3 km jižně od hlavního města Korfu.

Z České republiky létají na Korfu především charterové lety cestovních kanceláří, od půlky srpna do začátku října pak letadla Smartwings z Prahy a dle platného letového řádu od půlky srpna do konce září také z Brna, Ostravy a Bratislavy.

Celoročně můžete na Korfu letět z Atén s Olympic Air (www.olympicair.com) ze Soluně se společností Astra Airlines (www.astra-airlines.gr) a z Atén, Soluně, Prevezy, Kefalonie a Zakynthosu se Sky Express (www.skyexpress.gr).

Drtivá většina ostatních letů z Evropy na Santorini má pouze sezónní charakter a nabízí je například aerolinky Aegean Airlines (z Atén), Alitalia (z Říma Fiumicino a Milána Linate), Austrian Airlines (z Vídně), British Airways (z Londýna Heathrow), Brussels Airlines (z Bruselu), Condor (např. z Kolína/Bonnu, Mnichova, Lipska nebo Frankfurtu), EasyJet (například z Milána, Londýna Gatwicku a Lutonu, Paříže, Manchesteru nebo Berlína), Eurowings (např. z Kolína nad Rýnem, Mnichova, Drážďan nebo Lince), Jet2 (např. z Birminghamu, Manchesteru, Newcastlu, Leedsu nebo Glasgow), Lufthansa (z Mnichova), Ryanair (např. z Bratislavy, Budapešti, Edinburghu, Eindhovenu, Katowic, Londýna Stanstedu, Říma a dalších), TUI Fly Deutschland (např. z Mnichova, Norimberku nebo Berlína Tegelu), Volotea (např. z Benátek), Vueling (z Říma nebo Barcelony) nebo WizzAir (z Budapešti a Varšavy). Všechny uvedené spoje létají i do Prahy, případně s nimi můžete letět z některého letiště v zemi sousedící s ČR nebo Slovenskem.

Doba letu z České republiky

2h 10 min

Lodní

Korfu spojuje množství lodních linek s řeckou pevninou, několika Jónskými ostrovy i s přístavy v Itálii a Albánii. Počítejte s tím, že mimo sezónu počet a frekvence lodních spojení rapidně klesá. Hlavní přístav Korfu se nachází v hlavním městě, některé lodě vyplouvají také z menšího přístavu Agios Stefanos na severozápadě ostrova nebo z Lefkimmi na jihu Korfu.

Z Itálie na Korfu vyplouvají trajekty několika společností z přístavů v Benátkách, Anconě, Bari a Brindisi. Nejméně času na lodi strávíte na lince z Brindisi (cca 7 hodin), naopak z Benátek trvá plavba zhruba 26 hodin. Ceny lodních lístků závisí na sezóně a na typu zvoleného ubytování během plavby. Zvýhodněná cena je poskytována v případě, že si koupíte i zpáteční lístek.

Linky z Itálie na Korfu operují společnosti:

 • Grimaldi Lines (www.grimaldi-lines.com), nabízí linky Benátky-Korfu, Ancona-Korfu a Brindisi Korfu.
 • ANEK Lines (www.anek.gr), nabízí linku Ancona-Korfu (od konce června do začátku září) a Bari-Korfu (od konce června do začátku září).
 • European Seaways (www.europeanseaways.com) nabízí spojení z Brindisi na Korfu. Cena lístků závisí na sezóně, nejlevnější jednosměrný lístek k sezení na palubě stojí 60 EUR mimo sezónu a 80 EUR v hlavní sezóně.
 • Superfast Ferries (www.superfast.com) nabízí linky Ancona-Korfu (od konce června do začátku září) a Bari-Korfu (od konce května do konce září).
 • Ventouris Ferries (www.ventourisferries.com) nabízí linky Bari-Korfu (od konce června do začátku září), nejlevnější jednosměrná jízdenka k sezení stojí 48 EUR mimo sezónu a 74 EUR v hlavní sezóně, za auto zaplatíte od 50 do 90 EUR.

Lodí se na Korfu dostanete i z nedaleké Albánie, konkrétně z přístavů Saranda a Himara.

 • Finikias Lines (www.finikas-lines.com) provozují celoroční linku ze Sarandy na Korfu s frekvencí od 1 (mimo sezónu) do 4 spojů (v hlavní sezóně) denně. Dopravu v letní sezóně zajišťují jak rychlé lodě Flying Dolphin, s nimiž cesta trvá 30 minut, tak trajekty, které jí zvládnou za 1h 15 min. Jednosměrná jízdenka pro dospělého stojí ve vedlejší sezóně 19 EUR, v hlavní 23.80 EUR, za auto dáte 42 EUR.
 • Ionian Seaways (www.ionianseaways.com) rovněž provozují celoroční linku ze Sarandy na Korfu a v hlavní sezóně také linku z Himare na Korfu. Ceny jsou podobné jako u Finikias Lines.

Vnitrostátní lodní spoje na Korfu provozují společnosti:

 • 2 Way Ferries (www.2wayferries.gr) provozují linku z Igoumenitsy na Korfu (od dubna do konce října).
 • Ionion Lines (www.ionionlines.eu) nabízí linky z Igoumenitsy do přístavů Korfu a Lefkimmi (od dubna do konce října).
 • Aspiotis Lines (www.aspiotislines.gr) provozují sezónní linky z korfského přístavu Agios Stefanos na přilehlé ostrovy Mathraki, Othonoi a Ereikoussa.
 • Kamelia Lines (www.kamelialines.gr) nabízí od ledna do konce října lodní spojení ostrovů Korfu a Paxos. Cesta trvá 60-90 minut v závislosti na typu lodi a lístek stojí 20 EUR.
 • Lefkimmi Lines (www.lefkimmilines.gr) nabízí sezónní trajektovou linku z Igoumenitsy do přístavu Lefkimmi na Korfu. Cesta trvá hodinu, lístek pro dospělého stojí 5 EUR, za auto dáte 10 EUR.
 • S&L Ferries (www.corfuferries.gr) nabízí trajektové spojení (od dubna do prosince) z Igoumenitsy na Korfu.

Autem

Korfu je nejzápadnějším místem Řecka a nejbližším řeckým ostrovem, na který je možné z České republiky dorazit i autem. Vzdálenost z Prahy na Korfu je přibližně 1.800 km po trase přes Bratislavu, Budapešť, Novi Sad, Bělehrad, Niš a dále po mezinárodní silnici č. 75 do Makedonie a přes řecké Kozani do Igoumenitsy, odkud na Korfu vyplouvá řada trajektů. V tomto případě budete platit slovenskou a maďarskou dálniční známku, mýtné na srbských a makedonských dálnicích a trajekt na Korfu. Zpáteční cestu můžete pojmout třeba jako výlet přes Albánii, Černou Horu a Chorvatsko. Alternativně lze vyrazit přes Rakousko do Itálie a odtud na Korfu z některého z přístavů na jaderském pobřeží (Benátky, Ancona, Bari, Brindisi). U varianty přes Rakousko a Itálii počítejte s rakouskou dálniční známkou, poměrně drahým mýtem v Itálii a placením trajektu na Korfu.

Doprava po ostrově

Autobusová

Systém autobusové dopravy na Korfu je rozdělen na modré a zelené autobusy. Modré městské autobusy jezdí na linkách v rámci města Korfu a jeho okolí, zelené autobusy KTEL vás zavezou do ostatních míst po celém ostrově.

Modré autobusy odjíždí z náměstí San Rocco, kde se nachází prodejní kiosek s jízdenkami, případně i automaty na jízdenky. Jízdenky se dají koupit i u řidiče, zaplatíte ale asi o 50 centů víc. Jízdné i čísla linek se mohou měnit, naposledy bylo možné se na letiště dostat linkou č.15 (1,20 EUR), do nového přístavu linkou č.16, do Agios Ioannis, kde se nechází Aqualand, linkou č.8 a k Achilleonu linkou č.10. Celodenní jízdenka stojí 5 EUR. Aktuální informace o jízdném a linkách najdete na stránce www.astikoktelkerkyras.gr.   

Do zbytku ostrova se dostanete zelenými autobusy KTEL Korfu (www.greenbuses.gr), které mají terminál v Novém přístavu v Korfu. Mimo sezónu frekvence a počet autobusových spojů klesá, omezený provoz lze očekávat také o víkendech a svátcích. Aktuální jízdní řády jsou k dispozici na stránkách dopravce a v turistických centrech. Jízdenky se kupují po nástupu do autobusu u konduktora. Společnost KTEL rovněž nabízí každodenní spojení Korfu s Aténami (48,40 EUR), Soluní (38,50 EUR) a Larisou (30,40 EUR).

Doprava z letiště

Z letiště jezdí do centra města Korfu městský autobus č.15. Linka zastavuje na nádraží meziměstských autobusů, dále na náměstí San Rocco a končí v přístavu. Ke stanici zelených busů je to z letiště zhruba 20 minut pěšky. Taxi z letiště do centra hlavního města stojí kolem 10 EUR, přirážka vám bude pravděpodobně účtována za větší počet zavazadel.

Autem

Ideální možností, jak poznat krásy ostrova, je půjčit si auto nebo skútr. Korfu není velký ostrov, na délku měří jen asi 60 km, takže jej můžete projet během pár dnů. Půjčovny aut najdete ve všech turistických letoviscích, v přístavu nebo na letišti. Malé auto si lze pronajmout již za cenu kolem 30 EUR na den. Podmínkou půjčení auta je minimální věk řidiče 23 let. Vzhledem k tomu, že silnice na Korfu jsou často úzké a v kopcovitém terénu klikaté, vyžaduje řízení auta patřičnou dávku opatrnosti a u někoho možná i odvahy, zejména v hlavní sezóně, kdy místní silnice zaplaví turisté.

Levné letenky do této destinace

UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele