logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA

Doprava do země

Letecká

Pro většinu návštěvníků Portugalska jsou hlavními vstupními branami do země mezinárodní letiště Humberta Delgada v Lisabonu, letiště Francisco Sá Carneira v Portu, případně mezinárodní letiště ve Faru.

Letiště Humberta Delgada (též zvané Portela) se nachází asi 7 km severně od centra Lisabonu. Toto letiště je významným dopravním uzlem při cestách z Evropy do Brazílie a Jižní Ameriky, do některých afrických zemí a také na Madeiru a Azory. Letiště tvoří terminál 1 a terminál 2, terminál 2 je vyhrazen letům nízkonákladových aerolinek Blue Air, EasyJet, Norwegian, Ryanair, Transavia a Wizz Air. Mezi oběma terminály jezdí každých 10 minut v době od 3:30 do 1:30 bezplatný autobus. Autobusy odjíždí ze zastávky před odletovou částí obou terminálů.

 • Přímý let z Prahy do Lisabonu zajišťuje národní letecký dopravce Portugalska TAP Air Portugal a také ČSA. TAP Air Portugal mimochodem létá do celé řady dalších evropských měst, jako je Berlín, Budapešť, Mnichov, Vídeň a další.
 • Z nízkonákladových společností létají do Lisabonu například Easyjet (z Amsterdamu, Basileje, Berlína, Bristolu, Edinburghu, Londýna, Manchesteru, Milána a dalších měst), Eurowings (z Kolína n.R./Bonnu), Ryanair (například z Boloni, Bordeaux, Bruselu, Budapešti, Eindhovenu, Krakowa, Londýna, Říma a dalších měst), Transavia (z Eindhovenu), WizzAir (například z Katowic, Vídně nebo Budapešti). Od podzimu 2019 bude do Lisabonu navíc létat i dceřiná společnost holdingu Ryanair, Buzz Air z Wroclawy nebo Krakowa.
 • Z klasických dopravců do Lisabonu pravidelně létají například Air France (z Paříže), Brussels Airlines (z Bruselu), British Airways (z Londýna), Iberia (z Madridu), KLM (z Amsterdamu) nebo Lufthansa (z Mnichova nebo Frankfurtu).

Letiště Francisco Sá Carneira se nachází asi 11 km severozápadně od centra Porta a po Lisabonu je druhým největším a nejrušnějším letištěm Portugalska.

 • Přímý let z Prahy do Porta zajišťují od května do konce října pouze ČSA.
 • Z nízkonákladových společností létají do Porta například Easyjet (z Basileje, Bristolu, Londýna nebo třeba Manchesteru), Lauda (z Vídně), Ryanair (z Barcelony, Bordeaux, Bruselu, Krakowa, Londýna, Milána, Norimberku, Říma a celé řady dalších měst) nebo WizzAir (z Budapešti a v sezóně také z Katowic nebo Wroclawy).
 • Dáváte-li přednost klasickým dopravcům, můžete vybírat mezi lety operovanými Air France, British Airways (z Londýna Gatwicku), Brussels Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa (z Mnichova Frankfurtu), Swiss International nebo TAP Air Portugal (z například z Amsterdamu, Londýna, Mnichova a dalších měst).

Turisté směřující na dovolenou k moři v Algarve mohou rovnou letět na mezinárodní letiště ve Faru, které leží asi 4 km západně od centra města. Většina společností sem létá pouze v letních měsících, což je třeba i případ českých SmartWings a dalších aerolinek jako Brussels Airlines, Iberia nebo WizzAir. Celoročně létají do Fara třeba British Airways, Easyjet, Eurowings, Lauda, Lufthansa, Ryanair nebo Transavia.

Doprava na Azorské ostrovy

Doprava na Madeiru

Ceny letenek do Portugalska se obvykle pohybují kolem 5.000 Kč, v případě akcí nebo letů s nízkonákladovými společnostmi se dají pořídit i levněji.

Doba letu ze střední Evropy

3 hodiny (Praha-Porto), 3h 30 min (Praha-Lisabon)

Autem

Z Prahy do Lisabonu je to autem kolem 2.800 km, takže Portugalsko zrovna nepatří mezi destinace, kam na dovolenou vyrazit autem. Pokud máte ale dost času a chuť na pořádný road trip po Evropě, proč se nevydat až do Portugalska? Po cestě budete kromě nákladů na pohonné hmoty platit mýtné ve Francii, Španělsku a Portugalsku.

Levné letenky do této destinace

Doprava v rámci země

Městská doprava v Lisabonu

Metro v Lisabonu má 4 linky, označené modrou (Linha Azul), žlutou (Linha Amarela), zelenou (Linha Verde) a červenou (Linha Vermelha) barvou. Zelená linka mimochodem končí ve stanici Cais do Sodré, kde na ni navazují příměstské vlaky, další vlaky navazují na konečnou stanice modré linky, Santa Apolonia. Konečná červené linky je napojena na lisabonské letiště. Metro je v provozu každý den, včetně víkendů a svátků, od 6:30 do 1:00. Jedna jízda metrem stojí 1.50 EUR, pro častější cestování městskou hromadnou dopravou se vyplatí koupit dobíjecí kartu Viva Viagem.

Na jižním břehu řeky Tejo jsou v provozu ještě tři linky metra nebo spíše lehké železnice (light train) společnosti Metro Transportes do Sul, které ovšem většina turistů nevyužije.

Lisabonské autobusy, tramvaje a lanovky provozuje společnost Carris, na jejíchž stránkách se dozvíte veškeré informace o linkách, cenách a jízdních řádech. Jízdné lze zaplatit prostřednictvím karty Viva Viagem (viz níže), pokud si jízdenku koupíte přímo v autobuse nebo tramvaji, zaplatíte o něco více (jízda autobusem 2 EUR, tramvají 3 EUR). Dvě jízdy lanovkou Bica, Glória nebo Lavra stojí 3.80 EUR a dvě jízdy výtahem Santa Justa stojí 5.30 EUR.

Informace o autobusové dopravě na jižním břehu řeky Tejo najdete na stránce společnosti Transportes Sul do Tejo.

Po Lisabonu jezdí i otevřené turistické autobusy Hop On Hop Off, které provozuje více společností. Autobusy vás zavezou ke všem hlavním památkám ve městě, v rámci 24 hodinové jízdenky můžete vystoupit a nastoupit na kterékoli značené zastávce, což je z turistického hlediska velmi pohodlné. Podrobnější informace získáte na stránkách dopravců Yellow Bus nebo City Sightseeing.

Informace o lodní dopravě osob a vozidel mezi Lisabonem a jižním břehem řeky Tejo najdete na stránce dopravce Transtejo Soflusa nebo Carris.

Turisté, kteří jsou v Lisabonu jen na víkend nebo pár dní využívají nejčastěji následující typy jízdenek:

 • Jízdenku na 60 minut můžete použít pro cestování metrem i městskými autobusy, tramvajemi a lanovkami Carris. Jízdenka stojí 1.50 EUR a je platná 60 minut od prvního označení. Pokud ovšem opustíte systém metra, nelze metro již v rámci jedné šedesátiminutové jízdenky znovu použít.
 • Jednodenní jízdenka na metro a dopravní prostředky provozované společností Carris stojí 6.40 EUR, varianta zahrnující cestování metrem, prostředky Carris a trajekty Transtejo stojí 9.50 a konečně varianta metro, Carris a příměstské vlaky (linka do Cascais, Sintry, Azambujy a Sada) stojí 10.55 EUR.
 • Karta Viva Viagem (www.portalviva.pt) funguje jako bezkontaktní, znovupoužitelná jízdenka nejen pro veřejnou dopravu (Carris a metro) v Lisabonu, ale také pro cestování příměstskými vlaky z Lisabonu do Sintry, Cascais, Azambujy nebo Sada. Kartu můžete koupit v prodejních automatech v metru nebo na vlakových stanicích, na pobočkách v metru (venda de títulos) nebo na pobočkách Carris za 0.50 EUR. Karta se prodává v zelené a bílé verzi, které mají naprosto identické funkce, rozdíl je v tom, že bílou kartu nelze použít pro jízdu metrem na jižním břehu Teja (Metro Transportes do Sul) a na lince příměstského vlaku Fertagus. Karta je určena pro jednu osobu a lze si na ní kupovat zlevněné celodenní jízdné či jednotlivé jízdy (viz jízdenka na 60 minut nebo denní pasy) a podle potřeby jí znovu dobíjet. Před koupí dalších jízd je třeba vyčerpat původně zakoupený druh jízdného, například pokud si koupíte 10 jízd metrem, musíte těchto 10 jízd vyčerpat, teprve potom si můžete koupit (dobít) další jízdenku. Karta je platná rok. V metru se karta přikládá k validátoru na začátku i na konci jízdy, v autobuse nebo tramvaji se karta přikládá jen při vstupu do dopravního prostředku.
 • Karta Lisboa Card je kartou, která držitele opravňuje k neomezenému cestování po Lisabonu v rámci 24, 48 nebo 72 hodin a kromě toho mu zaručuje bezplatný vstup do vybraných atrakcí a další slevy.

Městská doprava v Portu

Metro v Portu připomíná spíše naše tramvaje (velká část tratě metra vede po povrchu) a je nejběžnějším způsobem dopravy po městě. Systém metra zahrnuje šest, barevně odlišených, linek, označených písmeny A až F. Všechny linky se protínají ve stanici Trindade, což je významný, městský, dopravní uzel. Metro spojuje centrum se širokým okolím, fialová linka E končí na portském letišti. Metro jezdí přibližně od 6:00 do 1:00.

Autobusovou i tramvajovou dopravu po Portu má na starosti společnost STCP, na jejíchž stránkách najdete jízdní řády, přehled jednotlivých linek a spoustu dalších užitečných informací. Jízdenky na tramvaj nebo autobus je možné koupit přímo ve voze (opravňuje k cestě na konečnou stanici), dále pak v hotelech, cestovních agenturách nebo prodejních stáncích. Tyto jízdenky se dají koupit na 1 jízdu nebo na 24 hodin.

Také v Portu lze využít Hop on hop off busů, které jezdí na dvou trasách a zastavují u nejvýznamnějších atrakcí a památek Porta. Jízdenky je možné koupit online nebo u prodejních stánků, například na třídě Avenida dos Aliados. V ceně jízdenky je zahrnuta i ochutnávka portského vína ve sklípcích Vila Nova de Gaia.

Jaké jsou možnosti nákupu jízdenek na veřejnou dopravu po Portu:

Obdobou lisabonské karty Viva Viagem je karta Andante (www.linhandante.com) v Portu, kterou si koupíte na vybraných pobočkách metra a vlaků nebo v prodejních automatech, umístěných ve stanicích metra, servisních místech STCP a na řadě dalších míst za 0.60 EUR. S touto kartou můžete cestovat metrem, v STCP, příměstskými vlaky v Portu a některými dalšími dopravními prostředky. V případě karty Andante Azul si kartu můžete nabít libovolným počtem jízd v rámci vybrané zóny. V metru si jednoduše zvolíte zónu podle cílové stanice (seznam stanic je na každém automatu) a zaplatíte příslušnou částku. Na centrum Porta vám bude stačit nejlevnější jízdenka v rámci zóny Z2, která stojí 1.20 EUR. Pokud si najednou koupíte 10 jízd (12 EUR) dostanete jednu jízdu zdarma. Pro cestu na letiště si musíte koupit jízdenku do zóny Z4 za 2 EUR. Karta (jízdenka) do zóny Z2 je platná 60 minut po označení, nezapomeňte ji ale při každém přestupu přiložit k validátoru, které se nacházejí při vstupu a výstupu z metra a u řidiče při nástupu do autobusu.

V nabídce je také karta Andante 24, platná 24 hodin ve vybrané zóně. Tato karta platná pro zónu Z2 stojí 4.15 EUR.

Turisté mohou využít i další karty - Andante Tour 1 pro neomezené použití metra, autobusů STCP, vybraných linek příměstských vlaků a dalších autobusových linek, zahrnutých do systému Andante v rámci 24 hodin za 7 EUR, a dále Andante Tour 3 na 72 hodin za 15 EUR. Tyto karty nelze dobíjet, nicméně i tyto karty si musíte označit při každém nástupu do dopravního prostředku.

Letecká

Vnitrostátní leteckou dopravu téměř výhradně zajišťují domovské TAP Portugal prostřednictvím svého regionálního dopravce TAP Express. TAP Portugal létají z Lisabonu do Fara, do Porta, na Azory (Ponta Delgada, Terceira) a na Madeiru (Funchal, Porto Santo) a dále z Porta do Funchalu a Ponty Delgada. Cena za jednosměrnou letenku v ekonomické třídě z Lisabonu do Porta se pohybuje v rozmezí od 950 do 3.500 Kč.

Trasu z Lisabonu do Porta a na Azorské ostrovy (Ponta Delgada, Terceira) a dále z Porta do Fara a Ponty Delgada operují mimo jiné i aerolinky Ryanair. Nízkonákladová společnost Easyjet nabízí spojení z Porta a Lisabonu s Madeirou (Funchal). Na Azorské ostrovy létá z Lisabonu a Porta společnost Azores Airlines.

Doprava z letiště

Z lisabonského letiště se do centra města dostanete několika způsoby:

 • Nejrychlejší způsob představuje metro, s letištěm je spojena stanice Aeroporto (červená linka), odkud jste za 20 minut v centru Lisabonu. Při cestě do centra musíte přestoupit ve stanici Alameda na zelenou linku směr Cais do Sodré. Cesta metrem vás bude stát 1.50 EUR.
 • Letištní autobus Aerobus jezdí denně každých 20-25 minut od 7:30 do 23:00 na dvou linkách mezi letištěm a turisticky významnými body a hotely ve městě. Autobusy jsou vybaveny wifi, USB konektory pro nabíjení elektroniky a také speciálními přihrádkami pro přepravu velkých zavazadel. Jízdenky na Aerobus koupíte na letišti, u řidiče nebo na vybraných místech v Lisabonu. 24H Aerobus Pass pro dospělého stojí 3.60 EUR, děti od 4 do 10 let platí 2 EUR a Aerobusem na něj můžete cestovat 24 hodin. Zpáteční tiket 2x24H Aerobus Pass stojí 5.40 EUR, respektive 3 EUR v dětské verzi.
 • U letiště staví také několik linek městských autobusů, například linka č.705 (Est. do Oriente-Aeroporto-Est. Roma/Areeiro, nejezdí o víkendech a svátcích), linka č.722 (Pç.Londres-Aeroporto-Portela, denní linka), linka č.744 (Marquês Pombal-Aeroporto-Moscavide), linka č.783 (Amoreiras-Aeroporto-Portela / Prior Velho, denní linka, noční pouze do Prior Velho) nebo noční linka č.208 (Cais Sodré-Aeroporto-Estação Oriente). Jízdenka zakoupená v autobuse stojí 2 EUR. Pokud máte zavazadla větší než 50 x 40 x 20 cm, musíte cestovat Aerobusem.
 • Taxi z letiště do centra Lisabonu by mělo stát zhruba 10-15 EUR.  

Z letiště v Portu:

 • Do centra Porta se nejjednodušeji dostanete metrem. Konečná stanice metra Aeroporto (fialová linka E) se nachází přímo v budově letištního terminálu a cesta do centra města (stanice Trindade) vyjde na 2 EUR.
 • Z letiště se do centra Porta dostanete také městskými autobusy STCP i příměstskými autobusy Resende. Z letiště do centra (Avenida Aliados) jezdí linka 602 (Aeroporto-Cordoaria), cesta trvá zhruba půl hodiny a jízdenka stojí 2 EUR. Linka 601 jezdí z letiště také do Cordoaria, ale po jiné trase, mimo jiné se zastávkou u Mar Shopping. Od 1:00 do 5:00 jezdí noční linka 3M (Aeroporto-Aliados).
 • Dopravu mezi letištěm a vybranými místy v Portu zajišťuje také několik dalších dopravních společností, jako je 100 rumos, Get Bus (letiště-centrum za 2.80 EUR pro dospělého), Go in a další.
 • Taxi z letiště do centra by mělo stát 20-25 EUR.

Autobusová

Autobusy je možné cestovat po celém Portugalsku, mezi velkými městy i malými vesnicemi, což je výhodné v porovnání s železniční dopravou. Mezi hlavní autobusové společnosti v zemi patří Rede Expressos s flotilou moderních autobusů, brázdících silnice mezi městy po celém Portugalsku. Vozy na hlavních tazích jsou vybaveny wifi. Jízdenky je možné rezervovat na stránkách dopravce a zaplatit kartou, přes Pay Pal i dalšími způsoby. Pro všechny ty, kteří plánují autobus využít častěji, nabízí dopravce slevovou kartu Rflex, na kterou můžete uplatnit slevu na jízdném až ve výši 50%.

Další dopravci operují ve vybraných regionech Portugalska, například na severu Portugalska působí společnost Rodonorte, v regionu Algarve zase poskytuje autobusovou dopravu společnost Eva Transportes, která mimo jiné nabízí tří nebo sedmidenní turistické pasy za 30.40 EUR, respektive 38 EUR pro neomezené cestování autobusy po celém Algarve. Informace potřebné pro cestování autobusem v oblasti Sintry, Cascais nebo Estorilu najdete na stránkách společnosti ScottUrb.

Jízdenky lze koupit na autobusových nádražích, online, v některých případech i v kavárnách nebo trafikách v blízkosti autobusových zastávek a stanic. Četnost některých autobusových spojů ve venkovských oblastech se omezuje na jeden nebo dva autobusy za den, o víkendech často nejezdí vůbec.

Autobusy do stejné destinace často vyjíždějí z různých míst v rámci jednoho města. Největší společnosti uvádějí informace o tom, odkud vyjíždí jejich autobusy, na svých stránkách.

Vlaková

Portugalské dráhy (Comboios de Portugal) provozují hustou síť vlakových spojů, zahrnující rychlé a časté příměstské spoje v regionu měst Lisabon, Porto a Coimbra, komfortní a rychlé meziměstské vlaky Alfa Pendular (AP), rychlíky Intercidades (IC), spojující sever a jih země a dále regionální (R) a meziregionální vlaky (IR), které jsou pomalejší, ale dostanete se s nimi i do méně turisticky navštěvovaných měst.

Moderní vysokorychlostní vlaky Alfa Pendular, které spojují Bragu na severu země s Farem na jihu, zastavují ve velkých městech jako je Porto nebo Lisabon a zkracují cestování po zemi na minimum. Vlaky nabízejí veškerý komfort, včetně kavárny, baru a bezplatné wifi. Jízdenky se prodávají do tříd conforto (1. třída) a turistica (2. třída). Jednosměrná jízdenka z Lisabonu do Fara například vyjde na 30,70 EUR ve třídě conforto, respektive 22,90 EUR ve třídě turistica.

Meziměstské vlaky Intercidades spojují velká města po celém Portugalsku, i když po cestě dělají více zastávek, než vlaky Alfa Pendular. Jízdenky si můžete kupovat do 1. nebo 2. třídy.

Příměstské vlaky Lisabonu jezdí do Sintry, Cascais, Azambuja a Sada, linkou z Lisabonu do Cascais se rychle dostanete i do Belému. Z Porta jezdí příměstské vlaky do Bragy, Guimarães nebo Aveira. Soukromá společnost Fertagus nabízí železniční spojení Lisabonu a oblastí jižního břehu řeky Tejo linkou z Roma-Areeiro do Setúbalu.

Jízdenky na vlaky Alfa Pendular a Intercidades lze koupit online na stránkách železnic nebo přes jejich mobilní aplikaci, přímo na nádraží, přes zákaznickou linku či cestovní agenturu nebo v bankomatech (Multibanco). Jízdenky na regionální a meziregionální vlaky koupíte na nádraží a pokud je nelze koupit na nádraží, seženete je i ve vlaku u kontrolora jízdenek (platí se jen hotově). Jízdenky na lisabonské příměstské vlaky koupíte na nádraží, u bankomatů Multibanco nebo v prodejních automatech, jízdenky na portské příměstské vlaky koupíte na nádraží, v prodejních automatech, případně přímo ve vlaku nebo přes mobilní aplikaci Anda. Rezervace míst ve vlaku je povinná u souprav Alfa Pendular a Intercidades. Slevy na jízdném jsou poskytovány dětem, seniorům, držitelům karet Euro26 a dalším, veškeré další informace o benefitech a slevách jsou dostupné v angličtině na stránkách Portugalských drah.  

V Lisabonu najdete hned několik vlakových nádraží, mezi hlavní patří nádraží Oriente a Santa Apolónia. Moderní nádraží Oriente se nachází na východě Lisabonu a je významným dopravním uzlem, kde se setkávají trasy vlaku, metra a autobusů. Nádraží Santa Apolónia se nachází poblíž čtvrti Alfama v centru města, při řece Tejo. Z nádraží Santa Apolónia a Oriente odjíždějí vlaky Alfa Pendular a Intercidades na sever do Porta, Bragy a Guimarães a vlaky Intercidades i regionální vlaky severovýchodním směrem do Coimbry, Covilhy a Guardy. Z nádraží Oriente jezdí také vlaky Alfa Pendular a Intercidades na jih do Fara a dále vlaky Intercidades do Évory a také příměstské vlaky do Sintry. Z nádraží Santa Apolónia vyjíždějí i regionalní spoje do Tomaru nebo Coimbry. Z nádraží Cais do Sodré vyjíždí linka příměstského vlaku do Cascais, z lisabonského Rossia pak do Sintry.

Autem

V Portugalsku se řídí na pravé straně silnice, maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnicích 120 km/h. Povolená hladina alkoholu v krvi je 0,5 ‰. Litr benzínu (gasolina) stojí zhruba 1.50 EUR (duben 2019), litr nafty (gasóleo) pak 1,35 EUR.

V Portugalsku není problém půjčit si auto, počítejte však s tím, že auto vám obvykle půjčí pokud vám je 23-25 let, jinak si musíte zaplatit připojištění.

Velká část portugalských dálnic je zpoplatněna mýtem. Ačkoliv je většina z dálnic vybavena klasickými platebními terminály, stále existuje mnoho úseků s bezkontaktním průjezdem pod snímacím zařízením, bez možnosti manuální platby. Více způsobů placení mýta je zmatečné nejen pro cizince, ale i pro samotné Portugalce. Dálnice jsou navíc pro místní poměrně drahé, takže je zdaleka nevyužívají tolik, jako v jiných zemích. Kolik použití portugalských dálnic vlastně stojí? Například cesta po dálnici z Lisabonu do Algarve přijde na zhruba 20 EUR, průjezd celým Algarve po dálnici A22 stojí 10,05 EUR.

Jak tedy zaplatit za používání dálnic? Pokud si v Portugalsku půjčíte auto, nejjednodušším způsobem cestování po dálnicích je pronájem elektronické krabičky systému Via Verde, kterou lze použít na všech portugalských dálnicích (v mýtných branách využívejte výhradně pruh se zelenobílým symbolem „V“). Nevýhodou je cena pronájmu zařízení, která činí 1,50 EUR za den pronájmu, maximálně však 15 EUR (u autopůjčovny Europcar). Poplatky za dálnice vám budou sečteny na konci pronájmu auta. Řidiči aut s portugalskou poznávací značkou mohou mýtné dále zaplatit na poště, a to nejdříve 48 hodin a nejpozději 5 pracovních dnů pro projetí mýtnou branou.      

Pokud do Portugalska cestujete vlastním autem a přijíždíte ze Španělska po dálnici A28, A24, A25 nebo A22, můžete si zaregistrovat vaše auto na terminálech EASYToll, které následně propojí vaší kreditní kartu s poznávací značkou vozu. Mýtné pak bude automaticky odečteno z kreditní karty, kdykoliv použijete dálnici. Registrace je platná maximálně 30 dnů, při dřívějším opuštění země můžete registraci zrušit na stránce www.portugaltolls.com.

Dalším způsobem placení mýta je koupě předplacené karty Toll Card. Karty v hodnotách 5, 10, 20 a 40 EUR (plus 0,60 EUR s DPH za kartu) koupíte na poště, online na stránce Toll Card a na dalších vybraných místech. Karty se aktivují a propojí s poznávací značkou vozidla prostřednictvím SMS. Kredit na kartě lze dobíjet a pokud klesne na minimum, obdržíte informační SMS. Každá karta je platná rok od aktivace.

Pokud jste v Portugalsku kratší dobu, můžete využít předplacené služby Toll Service (20 EUR), opravňující držitele k neomezenému využití dálnic (kromě dálnic s mýtným Via Verde) po dobu maximálně 3 dnů. Stejně tak si lze pronajmout dočasné elektronické zařízení Via Verde (až na 3 měsíce). Elektronický snímač Via Verde si pronajmete za 6 EUR za první týden používání a 1,50 EUR za každý další týden (plus depozit 27,50 EUR, který obdržíte zpět po vrácení přístroje) na poště a dálničních pobočkách Via Verde. Každý průjezd mýtnou branou se vám následně odečte z vaší kreditní karty.   

V Portugalsku se dále se platí za přejezd některých mostů - v Lisabonu je to například most Vasco da Gamy (2,70 EUR za automobil nižší než 1,1 m, respektive 6,20 EUR za automobil stejný nebo vyšší než 1,1 m) a most 25 de Abril (1,70 EUR / 3,80 EUR).

Mohlo by se hodit:

UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele