logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Portugalsko nabízí široké možnosti ubytování od levných hostelů a mládežnických ubytoven až po luxusní hotely. Specialitou Portugalska a zemí, kde Portugalci mívali vliv, jsou tzv. „pousadas“, představující luxusnější ubytování zpravidla ve starých, historických budovách, klášterech nebo zámcích, situovaných v krásném prostředí. Seznam těchto pousád najdete na stránce www.pousadas.pt.

Na venkově se lze ubytovat také na farmách a venkovských staveních, přestavěných na pokoje pro hosty. Takové ubytování bývá označené jako Turismo rural nebo Turismo de Habitação.

Jednoduché hotely a pensiony najdete pod názvem pensão nebo residencial, o něco dražší ubytování poskytují quintas nebo estalagem, s nabídkou pokojů na statcích nebo ve starých budovách.

Hostely pro mladé cestovatele hledejte pod názvem pousadas de juventude. Ze seznamu těchto hostelů si můžete vybrat na stránce www.pousadasjuventude.pt.

Národním řetězcem, provozujícím kempy a chatky je Orbitur (www.orbitur.pt). Společnost mimo jiné nabízí slevovou kartu za 16 EUR opravňující k 15% slevě na ubytování.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele