logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Široké možnosti různě náročných pěších výletů nabízí skoro každé město a samozřejmě pak úchvatné pobřeží a příroda portugalských národních parků a rezervací. Například národním parkem Peneda-Gerês vede 39 turistických stezek, jejichž popis najdete na stránkách www.adere-pg.pt nebo www.cm-melgaco.pt). Ideálním cílem výletů z Lisabonu je Sintra, ležící jen 40 minut vlakem od hlavního města. Zdejší lesní parky jsou protkané sítí turistických stezek, které popisují stránky www.parquesdesintra.pt.

Populární stezka Via Algarviana se táhne od východu k západu napříč provincií Algarve v délce tří set kilometrů. Více informací o této dálkové trase najdete například na stránce www.viaalgarviana.org.

Další možnosti vícedenních treků přírodou nabízí Rota Vicentina, 350 km dlouhá stezka, vedoucí úchvatnou pobřežní oblastí jihozápadního Portugalska. Další informace najdete na stránce www.rotavicentina.com.

Turisticky málo navštěvovaným krajem východního Algarve vede stezka Guadiana (www.baixoguadiana.com), spojující pohraniční města Alcoutim a Vila Real de Santo António.

Další tipy na pěší výlety po Portugalsku najdete například na stránce www.portugalwalks.com nebo www.portuguesetrails.com.

Surfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Téměř celé západní pobřeží Portugalska nabízí excelentní podmínky pro surfing. Ne všechna místa jsou ale vhodná pro začátečníky, neboť se tu vyskytují silné proudy a velké vlny. K vyhlášeným oblastem patří především okolí poloostrova Peniche, Nazaré, Ericeira (pláž Ribeira de Ilhas), Espinho, Figueira da Foz, Guincho u Lisabonu a pláže na jihozápadě Portugalska podél Costy Vicentiny.

Mohlo by se hodit:

Cyklistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mnoho příležitostí k cyklistickým výletům nabízí především krajina Algarve a Alenteja. Nejlepším obdobím pro cykloturistiku v těchto dvou regionech je pravděpodobně jaro a podzim, kdy se vyhnete davům turistů i nepříjemnému horku. Součástí stezky Rota Vicentina (viz. Pěší turistika) je tzv. Historická cesta (Caminho histórico), s 230 kilometry, plně přístupnými pro horská kola. Vynikající cyklostezky dále najdete i v regionu Minho na severu země, velká spousta z nich slibuje zajímavé projížďky po vinařských oblastech.

Potápění

Nejlepší potápění pro začátečníky nabízí okolí Carvoeira v Algarve, kde působí i několik společností, organizujících potápěčské výpravy po okolí. V rámci pevninského Portugalska si lze pěkného potápění užít také v okolí Peniche a Sesimbry.

Mohlo by se hodit:

Pro děti

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Lisabon a okolí pro děti

Porto a okolí pro děti

Algarve pro děti

  • Aqualand Algarve - akvapark se nachází asi 3 km od Armacao de Pera
  • Slide & Splash - akvapark se skluzavkami a tobogány se nachází mezi městy Lagoa a Portimao
  • Parque da Mina - farma se zvířaty a muzeum s dobovým nábytkem a prohlídkou mapující život místních lidí před dávnými věky
  • ZOO Lagos - zoo s více než 120 různými druhy zvířat
  • ZOO Marine - kombinovaný zábavní park s vodními atrakcemi, ptačím show, představením s delfíny a tuleni a možností zaplavat si s delfíny. Park se nachází ve městečku Guia nedaleko Albufeiry
  • Vodní park Aquashow - akvapark se skluzavkami a tobogány se nachází nedaleko města Quarteira.
  • Krazy World - kombinovaný park s mini zoo, dětskými atrakcemi a farmou, kde děti mohou krmit zvířata. Park se nachází nedaleko města Algoz.
  • Almancil Karting - park s dráhou pro motokáry a dalšími atrakcemi. Park se nachází u města Almancil.

Alentejo pro děti

Coimbra pro děti

Další aktivity

Adrenalin

Za lezením po skalách a kaňoningem se vydejte např. do národního parku Peneda-Gerês na severu Portugalska (www.adere-pg.pt). Přehled dalších lezeckých lokalit najdete na stránce www.climbingportugal.blogspot.com.

navrhnout změnu
Windsurfing
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Za windsurfingem se vydejte do okolí Lisabonu (Praia Guincho a Praia Grande), Sines v Alenteju a Albufeiry a Portimãa v Algarve.

navrhnout změnu
Golf

Portugalsko je jednou z předních evropských destinací, kam (nejen) v zimě vyrazit na golf. Hlavní centra portugalského golfu jsou soustředěna v okolí Lisabonu (Estoril, Quinta de Marinha) a především pak v Algarve, kde se nachází několik desítek špičkových hřišť.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele