logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Jedním z nejčastějších typů ubytování pro nezávislé cestovatele po Kubě jsou místní casas particulares, neboli ubytování v soukromí u kubánských rodin, které mají licenci poskytovat nocleh zahraničním turistům. Ubytování v casas particulares nabízí možnost blízkého kontaktu s místními lidmi, kteří vám mohou navíc poskytnout cenné rady, zařídit dopravu nebo poradit s příštím ubytováním. Casas najdete bez problémů v každém městě podle jejich typického loga s obrázkem jakési obrácené, modré kotvy. Tento typ ubytování většinou není třeba rezervovat předem, což v zemi s limitovaným přístupem k internetu přijde více než vhod. Neočekávejte přehnaný luxus, většinou se jedná o skromně zařízený pokoj s koupelnou a často i klimatizací, za příplatek vám rodina může připravit snídani nebo uvařit večeři. V poslední době je možné rezervovat některé casas přes Airbnb.

Casy particulares s oranžovým logem jsou určeny výhradně pro Kubánce a ubytování cizinců majiteli těchto domů by mohlo vést k oplétačkám s policií.

Hostelů prozatím není mnoho a když už, najdete je především v Havaně. V následujících letech se dá předpokládat, že hostelů zaměřených na baťůžkáře bude přibývat i ve zbytku Kuby.

Státní hotely jsou o něco dražší než casas particulares a v podstatě není moc důvod v těchto, často bezduchých, zařízeních hledat ubytování.

Většina návštěvníků z ciziny, co na Kubu cestuje v rámci zájezdu s cestovní kanceláří, bydlí v hotelových resortech rozesetých podél pobřeží. Největší komplexy tohoto typu se nacházejí ve Varaderu.

Vzhledem k tomu, že na Kubě existuje přihlašovací povinnost a každý nocleh cizinců by měl být evidován, není povoleno kempování na černo. Organizované kempy - campismos, jsou v drtivé většině určeny jen pro domácí klientelu (nacional), jako cizinci byste se měli ubytovat jen v pár dalších campismos, označených jako campismo internacional, i když to by nebyla Kuba, aby i v této oblasti nedocházelo k výjimkám z pravidla. Campismos představují nejjednodušší způsob ubytování, často se jedná o strohé chatky, postavené v přírodě nebo na plážích, kde teče jen studená voda.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele