logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Tisíce kilometrů dlouhé pobřeží, stovky nízko položených ostrůvků, zvaných cayos, průzračné moře a tropické klima dělají z Kuby přímo ráj všech milovníků plážového relaxu.

Velké procento turistů, kteří přijíždějí v rámci pobytových zájezdů cestovních kanceláří, je ubytováno v resortech Varadera, které platí za primární kubánskou plážovou destinaci s jedněmi z nejkrásnějších pláží v zemi. Zdejší hotely sice nabízejí veškerý možný komfort, kvalitní služby a prvotřídní pláže, pravou atmosféru Kuby tu ale budete hledat těžko.

Z Havany je to jen pár minut jízdy autem k nádherným plážím kolem města Guanaba, jako je například Playa Tarará nebo Playa Megano. Hledáte-li pěkné pláže západně od Havany, zamiřte na Cayo Jutías či Cayo Levisa. Další exkluzivní pláží severního pobřeží je Playa Santa Lucía, uskupení ostrůvků, známé jako Cayería Norte (Cayo Ensenacho), Cayo Coco (Playa Flamenco) a Cayo Guillermo (Playa Pilar), z nichž některé jsou spojeny s pevninou silnicí, což usnadňuje jejich přístup a také pláže v okolí Guardalavacy (Playa Turquesa).

Jižní, karibské pobřeží je na mnoha místech daleko drsnější, s rozeklanými skalisky a porosty mangrovů, přesto i zde najdete fantastické pláže a odlehlé ostrůvky. Mezi perly jižního pobřeží patří Playa Paraíso a Playa Sirena na ostrově Cayo Largo del Sur nebo Playa Ancón u Trinidadu. Na ostrově Isla de la Juventud je vyhlášená Playa el Francés, k návštěvě této pláže si ale budete muset v Nueva Geroně zajistit povolení od Ecotur.

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Příležitosti k pěším výletům nabízejí zejména všechna tři pásma hor, v čele se Sierra Maestra a nejvyšším vrcholem Kuby, kterým je Pico Turquino. Počítejte však s tím, že turistické stezky na Kubě se potýkají s nedostatkem značení, nehledě na to, že chybí kvalitní mapy. Nabízí se tak využít služeb průvodců, což je v některých případech dokonce povinné. K oblíbeným lokalitám s možnostmi pěších výletů patří Las Terrazas s celou řadou nenáročných treků a dále Údolí Viñales nebo přírodní park Topes de Collantes nedaleko Trinidadu.

K výstupu na Pico Turquino je potřeba průvodce, kterého seženete ve Villa Santo Domingo nebo Las Cuevas. Výšlap představuje obvykle dvou až tří denní trek se startem v Alto del Naranjo a cílem v Las Cuevas při pobřeží Karibiku, případně je možné vyrazit v opačném směru z Las Cuevas. Nezapomeňte si s sebou vzít zásoby jídla a pití, baterku, teplé oblečení, karimatku a spací pytel na spaní v kempech nebo přístřešcích.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kuba a tisíce kilometrů jejího pobřeží se stovkami ostrovů a ostrůvků, nabízí množství nádherných potápěčských lokalit, zahrnujících podmořské stěny, tunely, jeskyně, korálové útesy i vraky lodí.

Za potápěčskými zážitky se nemusíte vydávat ani daleko z Havany, neboť vraky lodí se nacházejí na dně Atlantiku, podél pobřeží od předměstí Bucaranao dále na východ. Záliv kolem María la Gorda na západě Kuby je vyhlášený potápěním se žraloky velrybími, kromě toho se tu nacházejí korálové jeskyně a stěny, jako je Valle de Coral Negro a vraky ztroskotaných lodí. Při severním pobřeží Kuby stojí za zmínku i Cayo Levisa, malý ostrov v provincii Pinar del Río, obklopený korály nebo Playa Santa Lucía s nejlepšími a nejsnáze dosažitelnými korálovými útesy severního pobřeží.

K vyhlášeným potápěčským místům jižního pobřeží patří moře kolem Isla de la Juventud, zejména korálové zahrady, vraky lodí a jeskyně kolem Punta Francés na jihozápadě ostrova, souostroví Jardines de la Reina, Marea del Portillo v oblasti Granma nebo Bahía de los Cochinos s mnoha lokalitami dosažitelnými přímo ze břehu. 

Mohlo by se hodit:

Šnorchlování

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pokud preferujete šnorchlování, vydejte se do Zátoky sviní (Bahía de los Cochinos) nebo k útesům kolem Cienfuegos nebo Guardalavacy. Výlety spojené se šnorchlováním organizují také hotely a agentury ve Varaderu nebo na Isla de la Juventud.

Cyklistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Relativně udržovaná síť silnic a malý provoz dělají z Kuby skvělé místo pro krátké i delší cyklistické výlety. Půjčení kol nabízí řada lepších hotelů a resortů v rámci svých služeb turistům, i když možností půjčit si dobré kolo je stále poskrovnu. Pokud to myslíte s cyklistikou na Kubě vážně, je lepší si sem nechat přepravit vlastní kolo. Mnoho nadšených cestovatelů-cyklistů, kteří zdolali Kubu v sedle bicyklu z jednoho konce na druhý či dokonce objeli celý ostrov kolem dokola, vzpomíná na nádherné scenérie a odlehlé kouty, kam se jiným dopravním prostředkem nemáte šanci dostat.

Skvělé místo pro cyklistiku je Viňales, kde si můžete půjčit kolo a udělat si výlet po zdejší krajině s mogoty a tabákovými plantážemi.

Mohlo by se hodit:

Další aktivity

Kitesurfing
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kitesurfing zdaleka nemá na Kubě takové zázemí, jako na jiných místech v karibském regionu, přesto se i zde začíná blýskat na lepší časy a tento sport nabývá na popularitě. Kuba má velký potenciál stát se jednou z hlavních kitesurfingových destinací Karibiku a zejména na severním pobřeží kolem Varadera, Cayo Guillerma, Playas del Este v Havaně a Guardalavacy, již vyrostla centra a školy s výukou kitesurfingu. 

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Lezení po skalách

Výborné podmínky pro lezení nabízejí především skalní útvary v Údolí Viñales.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele