logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ano (lze získat po příletu za 25 EUR)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Doporučené léky
Ercefuryl
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
900 - 1200 Kč
Turistická sezóna
listopad-březen
Proč cestovat právě sem
celoročně příjemné klima
dlouhé, písečné pláže
endemické druhy zvířat a rostlin
pozorování želv a velryb
surfování a pěší turistika
Proč se zemi vyhnout
relax na pláži občas narušuje silný vítr a velké vlny

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Ostrov Sal
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
22 ° 22 ° 22 ° 23 ° 23 ° 24 ° 26 ° 27 ° 27 ° 26 ° 25 ° 23 °
1 1 0 0 0 0 0 3 6 4 1 0
22 ° 21 ° 21 ° 21 ° 22 ° 22 ° 23 ° 24 ° 25 ° 25 ° 24 ° 23 °
Praia
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
23 ° 23 ° 23 ° 24 ° 24 ° 25 ° 26 ° 27 ° 27 ° 27 ° 26 ° 24 °
1 0 0 0 0 0 1 7 7 3 1 1
23 ° 22 ° 22 ° 23 ° 23 ° 24 ° 24 ° 25 ° 26 ° 27 ° 26 ° 24 °

Kapverdy - ráj uprostřed Atlantiku

Přibližně hodinu letu od Kanárských ostrovů leží Kapverdy, souostroví desíti hlavních a několika menších ostrovů, poskládaných do tvaru půlměsíce. Kapverdy jsou sice součástí Afriky a její vlivy jsou zde jasně patrné, jejich koloniální minulost a vazby na Evropu však předurčují, jakou cestou se ostrovy budou v budoucnu ubírat. Ostrovy Kapverd jsou sopečného původu a ačkoli jsou od sebe vzdálené jen několik desítek kilometrů, každý z nich má svůj osobitý ráz, kouzlo i odlišnou geografii. Proto je vhodné si návštěvu souostroví pečlivě naplánovat s ohledem na představy, které by měla vaše ideální dovolená splňovat. Teprve kombinovanou návštěvou více ostrovů Kapverd získáte dokonalejší obraz a uvědomíte si, jak je souostroví různorodé. Přestože se původní kouzlo ostrovů na mnoha místech pomalu vytrácí a Kapverdy den ode dne mění svou tvář pod taktovkou developerů, stále zde ještě můžete nasát atmosféru exotiky, seznámit se blíže se způsobem života místních lidí a poznat místa nezasažená masovým turismem.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Kapverdách i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza na Kapverdy

Občané České i Slovenské republiky potřebují k návštěvě Kapverd vízum, které je možné získat po příletu na některé ze čtyř mezinárodních letišť za 25 EUR. Vízum lze platit pouze v eurech, doporučujeme mít proto tuto sumu připravenou v hotovosti. Připravte se na to, že u okénka na výdej víz se tvoří fronty a vyřízení víza tak může trvat několik desítek minut. Toto vízum opravňuje k pobytu na Kapverdách v délce 30 dnů. Po příletu může být vystaveno pouze individuální vízum, nikoliv rodinné nebo kolektivní (viz dále).

Vízum na Kapverdy lze s předstihem získat také na Konzulátu Kapverdské republiky v Praze (případně Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně), k čemuž budete potřebovat vyplněný formulář, jednu fotografii pasového formátu, platný cestovní pas a doklad o zaplacení vízového poplatku. Vízum se platí převodem dané částky na účet konzulátu. Úřad vydává několik typů víz:

 • individuální vízum pro jeden vstup - 45 EUR
 • individuální vízum pro více vstupů - 87 EUR
 • rodinné vízum (2 dospělí + minimálně jedno dítě do 15 let) pro jeden vstup - 57 EUR
 • rodinné vízum pro více vstupů - 110 EUR
 • kolektivní vízum pro více osob (minimálně 5) - 34 EUR na osobu

Víza jsou vystavena do 14 pracovních dnů od přijetí žádosti, v případě potřeby je možné získat expresní víza do 3 pracovních dnů, což je nutné předem domluvit po telefonu. Jednorázové vízum je platné 90 dnů od data jeho vydání a opravňuje jeho majitele setrvat v zemi 30 dnů.

Cestovní pas

Cestovní pas by měl být platný alespoň 6 měsíců od data příletu do země.

navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Zdravotnická péče na Kapverdách je na africké poměry na slušné úrovni, přesto nedosahuje takových parametrů, jako ve vyspělé Evropě. Zdravotnická střediska najdete na každém z ostrovů, někde jsou ale nedostatečně vybavena a neschopna přijímat závažnější případy. Největší a nejlépe vybavené nemocnice se nacházejí v hlavním městě Praia a v Mindelu na ostrově São Vicente, lékařská péče na ostrovech Sal a Boa Vista je velmi limitovaná. Lékařské ošetření se platí na místě, proto před cestou nezapomeňte uzavřít dobré pojištění.

Pro cestu na Kapverdy nepotřebujete žádné povinné očkování. Pokud ovšem na Kapverdy cestujete z některé ze zemí s výskytem žluté zimnice (například pokud letíte ze Senegalu), bude po vás vyžadováno potvrzení o očkování proti tomuto onemocnění. Žlutá zimnice se na Kapverdách nevyskytuje.

Pokud budete celý pobyt trávit v hotelovém resortu, nepotřebujete žádné speciální očkování. Všem ostatním cestovatelům doporučujeme očkování proti žloutence A.

V závislosti na délce pobytu v zemi, oblastech, ve kterých se budete pohybovat, charakteru a účelu cestování po zemi, případně při zvýšeném výskytu nemoci v zemi, můžete zvážit očkování proti žloutence B, břišnímu tyfu a meningokokové meningitidě.

K dalším možným rizikům a zdravotním obtížím, se kterými se můžete během pobytu v zemi setkat, patří cestovatelský průjem a potíže způsobené horkým klimatem. Nepodceňujte sílu zdejšího slunce, spálit se můžete i když fouká vítr nebo je pod mrakem.

Z nemocí přenášených infikovanými komáry hrozí zejména horečka dengue a v malé míře i malárie. Riziko nakažení malárií hrozí v pozdním létě mezi měsíci srpnem a listopadem na ostrově Santiago (ostatní ostrovy jsou bez rizika), počet případů onemocnění malárií je však natolik nízký, že kliniky cestovní medicíny obvykle nepředepisují antimalarika. V každém případě je dobré dodržovat základní opatření proti poštípání komáry, jako je používání repelentů s vyšším obsahem DEET, odpuzovačů komárů, nošení dlouhých nohavic a rukávů během exponované doby (většinou během svítání a za soumraku) a využívání moskytiéry impregnované látkou odpuzující komáry. V rizikových oblastech také nepoužívejte parfémy ani parfémované sprchové gely apod. Minimalizovat počet komářích štípanců pomůže i výběr pokoje s klimatizací.

Vodu z kohoutku nedoporučujeme pít, raději si kupte balenou vodu.

(Upozornění! Informace o očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna na Kapverdách

Na Kapverdách se platí kapverdským escudem (CVE). Bankovky mají hodnotu 200, 500, 1000, 2000 a 5000 escudos a mince 1, 5, 10, 20, 50, 100 a 200 escudos. Kapverdské escudo je pevně vázáno na euro v kurzu 1 EUR = 110,265 CVE. V nejturističtějších oblastech země lze eurem i platit, i když často v méně výhodném kurzu 100 CVE za 1 euro. Nazpět vám nejspíše vrátí v escudech. U trhovců a pouličních prodejců nezapomeňte smlouvat. Zde zjistíte aktuální kurz koruny ke kapverdskému escudu.

Mohlo by se hodit:

Náklady na pobyt na Kapverdách

Kapverdy nejsou zrovna klasickou baťůžkářskou destinací a většina návštěvníků navštíví ostrovy v rámci zájezdu s cestovkou. Cenová hladina je podobná té v České republice, v některých případech o něco vyšší, což je způsobeno mimo jiné tím, že množství zboží se na ostrovy musí dovážet. To je případ především ostrovů Boa Vista a Sal, jejichž polopouštní krajina a suché klima neumožňuje cokoli vypěstovat. Produkty vypěstované lokálně na jiných ostrovech Kapverd jsou naopak příjemně levné.

Nabídka levného ubytování v hostelech je značně limitovaná, a tak jsou cestovatelé na vlastní pěst nuceni vybírat mezi levnými hotely a penziony. Pokoj v penzionu vyjde zhruba na 2.000-4.000 CVE, ceny za pokoj v jednoduchém hotelu střední kategorie startují na 5.000 až 6.000 CVE. Hotely bývají levnější od dubna do června a v říjnu, ceny za pokoj se naopak šplhají nahoru během Vánoc a karnevalu. Ubytování je také dražší na ostrově Sal a v hlavním městě Praia. Od 1.5.2013 musí turisté za každou noc v hotelu, či podobném zařízení, zaplatit poplatek ve výši 2 EUR za noc. Poplatek se vztahuje na všechny osoby starší 16 let, do maximální výše pobytu v délce 10 dnů. Ověřte si předem, zda váš hotel tuto taxu zahrnuje nebo nezahrnuje do ceny pokoje.

V místní restauraci si dáte jídlo za zhruba 350-700 CVE, záleží ovšem na kterém ostrově se nacházíte. Za menu na Santo Antãu můžete zaplatit klidně jen do 300 CVE. V turistické restauraci za jídlo zaplatíte přibližně od 1.000 CVE výše. Většina potravin se na ostrovy musí dovážet, takže není zrovna nejlevnější. Nejlepším způsobem, jak ušetřit nějaké peníze za jídlo, je nakupovat na místních trzích a stravovat se v menších lokálních restauracích.

Nejlevnějším druhem dopravy jsou místní aluguery (minivany), za něž zaplatíte kolem 100 CVE na kratších vzdálenostech. Půjčení menšího auta vyjde na 50-60 EUR. Cena za lodní dopravu mezi ostrovy závisí na vzdálenosti a cestovní třídě. Cesta lodí z ostrova São Vicente na Santo Antão vyjde na 800-1200 CVE, lodní lístek ze Salu na Boa Vistu stojí 1.380 CVE ve II. třídě a 1656 CVE v I. třídě. Nejdražší je letecká doprava mezi ostrovy, letenka z hlavního města Praia na Sal stojí například 17.900 CVE, z Praia na ostrov Fogo 14.500 CVE a ze Salu na Boa Vistu 10.900 CVE.

Orientační ceny na Kapverdách

 • místní pivo (0,5l) v restauraci, cca 120-150 CVE
 • šálek kávy, cca 60-100 CVE
 • balená voda (1,5l), cca 100 CVE
 • litr benzínu, cca 130 CVE

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

Vzhledem k tomu, že se kapverdská escuda nesmí dovážet ani vyvážet, budete si muset peníze vyměnit nebo vybrat z bankomatu. Peníze vám smění ve směnárnách, bankách, případně v hotelové recepci. Na Kapverdy si nejlépe přivezte eura, kterými lze v řadě případů i platit.

Kreditní karty jsou akceptovány pouze na některých místech, jako jsou větší hotely apod. a nelze se vždy stoprocentně spolehnout, že vám bude karta při platbě přes terminál či při výběru z bankomatu fungovat. Z tohoto důvodu je dobré mít vždy po ruce nějakou hotovost. Omezený je i výběr peněz z bankomatů, obvykle si lze jednorázově vybrat jen asi 20.000 CVE, nehledě na to, že bankomaty obvykle umožňují výběr jen s kartou Visa. Za výběr peněz z bankomatu zaplatíte poplatek.

Spropitné

Spropitné v restauracích není povinné, ale obsluhu více než potěší. Pokud jste byli spokojeni, můžete nechat spropitné ve výši 5-10% z útraty.

Devizové předpisy

Je zakázán dovoz i vývoz kapverdských escudos.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Klima na Kapverdách

Klima na Kapverdách je tropické, suché a celoročně přívětivé. Období sucha trvá od listopadu do července, období dešťů pak od srpna do října, kdy zdejší klima začne ovlivňovat jihozápadní monzun. Ale i v tzv. deštivém období zažijete spoustu slunce, které střídají krátké, ale vydatné bouřky. Nejvíce srážek spadne ve vnitrozemí, na severovýchodních svazích hor, naopak na ostrovech s nižší nadmořskou výškou jako je Sal nebo Boa Vista neprší téměř vůbec.

Nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor s průměrnými denními teplotami kolem 22°C a chladnějšími večery, nejtepleji je v srpnu a září s průměrnými denními teplotami kolem 27°C a maximy přesahujícími 30°C.

Z klimatického hlediska se Kapverdy dělí na Návětrné ostrovy (Ilhas de Barlavento), k nimž patří ostrovy Santo Antão, São Vicente, São Nicolau, Sal a Boa Vista a Závětrné ostrovy (Ilhas de Sotavento), mezi které patří ostrovy Maio, Santiago, Fogo a Brava. Návětrné ostrovy jsou vždy o něco chladnější a sušší než Závětrné ostrovy, kde bývají obzvláště horká léta. Pro ostrovy jsou charakteristické severovýchodní pasáty, vanoucí převážně od října do června, díky nimž jsou Kapverdy oblíbené mezi surfaři. Nejsilněji fouká během zimních měsíců od prosince do března.

Teplota moře se v průměru pohybuje od 22 °C v únoru až po 26°C v září a říjnu.

Nejlepší doba pro návštěvu Kapverd

Na Kapverdy můžete přijet v podstatě po celý rok, pěkné počasí bez srážek je téměř zaručené mezi únorem a červnem. Déšť se dá očekávat hlavně v září, kdy spadne téměř polovina veškerých srážek v roce, i tak se ale nejedná o žádné dramatické množství a i v září si dostatečně užijete slunce. Nejvíce návštěvníků přijíždí během hlavní sezóny od listopadu do března a také v době letních prázdnin v červenci a srpnu. Doporučujeme přijet po období dešťů v říjnu nebo listopadu, kdy se většina ostrovů krásně zazelená a moře je příjemně teplé.

 • nejteplejším obdobím je léto, kdy je i nejteplejší moře
 • nejvíce prší od srpna do října, i když zřídkakdy prší delší dobu a určitě neprší každý den
 • na Návětrných ostrovech fouká nejvíce v době od prosince do března, což je nejlepším obdobím pro provozování kitesurfingu a windsurfingu, touto dobou bývají i velké vlny
 • želvy na plážích Salu a Boa Visty můžete pozorovat nejlépe od června do září
 • velryby je možné pozorovat v březnu a dubnu
navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Kriminalita

Při cestě na Kapverdy nemusíte mít obavy, Kapverdy jsou na africké poměry bezpečnou zemí, která má stabilní vládu a nehrozí zde terorismus. Nicméně i zde se vyplatí dodržovat obecné zásady bezpečného cestování, obzvláště v hlavním městě Praia (Santiago) nebo v Mindelu (São Vicente) a také v turistických oblastech ostrovů Sal a Boa Vista, které lákají příležitostné zloděje. Chraňte před kapsáři své osobní věci a doklady, nenechávejte své věci bez dozoru na plážích ani v autech, nenoste při sobě velké sumy peněz ani drahou elektroniku a šperky. Dávejte pozor při výběrech peněz z bankomatů. Ve velkých městech se po setmění netoulejte pěšky po odlehlých nebo spoře osvětlených ulicích.

Přírodní katastrofy

Kapverdy jsou ostrovy vulkanického původu a například sopka Fogo je stále aktivní vulkán. Poslední erupce proběhla v roce 2014 a trvala 77 dnů až do února 2015. Sopka byla znovu zpřístupněna až v půli listopadu 2015. Potencionální nebezpečí hrozí během zvýšené seismické aktivity tohoto vulkánu.

Na některých místech v moři se vyskytují silné mořské proudy a velké vlny, které představují nebezpečí i pro zdatné plavce.  

Od půlky srpna do půlky října přichází deštivější období. Přívalové deště mohou způsobit lokální záplavy a sesuvy půdy.

navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Typická jídla

V kuchyni Kapverd se mísí vlivy portugalské a africké kuchyně, základní surovinou mnoha místních pokrmů jsou ryby a mořské plody.

 • cachupa - národním jídlem Kapverd je dušené maso s fazolemi a kukuřicí
 • buzio - dušený pokrm z mořských měkkýšů se sójovou omáčkou
 • bol de cus cus - koláč z kukuřice a cukru, obvykle servírovaný s máslem a sýrem cabra
 • canjo - polévka s kuřecím masem, rýží a zeleninou
 • bafas - ryba vařená s rajčaty a paprikami
 • queijo de cabra com dolce de popoia - oblíbený dezert tvoří kozí sýr s papájovou marmeládou, na některých ostrovech můžete navštívit farmy, kde se vyrábí kozí sýr

Typické nápoje  

 • grogue - místní silná pálenka, vyráběná z cukrové třtiny
 • na ostrově Fogo se pěstuje vinná réva a vyrábí dobré víno
 • nejrozšířenější značkou piva na Kapverdách je Strela, která se vaří na ostrově Santiago

Obyvatelstvo a náboženství

Na Kapverdách žije něco přes půl miliónu obyvatel, z toho více než polovina na ostrově Santiago, na kterém se nachází i hlavní město Praia. Většinu populace tvoří míšenci evropských osadníků s obyvateli afrického původu. Můžete se také setkat s přistěhovalci ze Senegalu, které poznáte podle daleko tmavší barvy pleti, než mají místní. Zajímavostí je, že mimo souostroví žije více Kapverďanů než na samotných Kapverdách. Na Kapverdách nikam nepospíchejte a přizpůsobte se zdejšímu tempu, místní se řídí heslem "no stress", na což si tak jako tak budete muset zvyknout.

Kapverďané jsou silně věřící lidé, o čemž vás přesvědčí plné kostely během nedělních mší. Drtivá většina Kapverďanů jsou křesťané, z čehož více než 85% obyvatel se hlásí k římskému katolictví, které na Kapverdách rozšířili Portugalci. Menší část vyznává protestanství, kromě toho zde najdete další skupiny jako adventisté sedmého dne a jiné.

Brazilské, portugalské a africké vlivy formují kapverdské hudební styly, které jsou důležitou součástí života místních lidí a jedním ze symbolů národní identity. Kapverďané milují hudbu, o čemž vás přesvědčí především v době konání nejrůznějších festivalů a svátků, v čele s vyhlášeným karnevalem. Pro Kapverdy je zásadní styl morna. Písně zpívané a hrané v tomto stylu mají melancholický až tragický nádech. Tento žánr proslavila daleko za hranicemi země zpěvačka Cesária Évora, která stále patří k nejslavnějším kapverdským rodákům. K dalším typickým hudebním stylům Kapverd patří coladeira, batuko nebo funana. Za nejživější hudební scénou a autentickými zážitky se vydejte do Mindela na ostrově São Vicente.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Co a kde koupit

Z Kapverd si můžete odvézt především řemeslné a rukodělné výrobky. Výroba těchto předmětů je na Kapverdách omezena dostupností přírodních materiálů, proto na ostrovech možná nenajdete takový výběr, jako v jiných zemích. Na trzích jsou k dostání šperky, batikované oblečení, pletené koše nebo keramika. Z místních gastronomických produktů si můžete koupit láhev pálenky grogue nebo víno pocházející z ostrova Fogo a samozřejmě množství lokálně vypěstovaného exotického ovoce.

Mercado Municipal je nejstarším tržištěm s ovocem a zeleninou v hlavním městě Praia (ostrov Santiago). Najdete jej ve staré čtvrti Plato a nakoupíte zde vše, co se na ostrově vypěstuje. Dalším z trhů v Praie je Sucupira, africký trh, kde seženete úplně vše, od oblečení, bot, šperků, nábytku až po jídlo a drogerii. Živé trhy se konají také ve středu a sobotu v městečku Assomada. Na ostrově São Vicente si nenechte ujít návštěvu trhu na náměstí Praca d'Estrela.

Většina obchodů je v neděli zavřena.

Celní předpisy

Na Kapverdy je možné bezcelně dovézt maximálně 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, dále 2 láhve vína, z nichž žádná nesmí přesáhnout objem 1l a dále 1l tvrdého alkoholu či 250 ml toaletní vody a 50 g parfémů, léky pro osobní potřebu.

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

230 V, 50 Hz

Čas

Na Kapverdách je oproti České republice o 3 hodin méně (v době letního času) a o 2 hodin méně (v době zimního času).

Telefonní předvolba

+238

Telefonování a internet

Wifi připojení poskytují některé restaurace a bary v hlavních turistických centrech, stejně jako velké množství hotelů. Signál je ale často k dispozici jen na recepci nebo ve společných prostorách hotelu. Pokud chcete, můžete si koupit u místních operátorů SIM kartu a mít internet k dispozici kdy potřebujete, přestože zatím není k dispozici 4G. Hlavními poskytovateli telekomunikačních služeb na Kapverdách jsou CV Móvel a Unitel T+, přičemž 1 GB dat se dá koupit za méně než 500 CVE.

Jazyk

Oficiálním jazykem je portugalština, kterou používají vládní instituce, jsou v ní psané noviny a vysílá televize. Většina běžné populace mezi sebou hovoří kapverdskou kreolštinou. Přestože se angličtinu učí děti ve škole, anglicky se domluvíte spíše jen v turistických oblastech.

Co si nezapomenout

 • repelent proti komárům
 • opalovací krém s vysokým UV faktorem
 • svetr pro chladnější zimní večery nebo pobyt ve vyšších nadmořských výškách
 • léky proti mořské nemoci, pokud plánujete přesuny lodí
navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně

Stavanger Strasse 16, 10439 Berlin, telefon: 004930-2045 0955, fax: 004930-2045 0966, email: info@embassy-capeverde.de, web: www.embassy-capeverde.de, úřední hodiny: (Po-Pá) 9:00-17:00. 

Honorární konzulát Kapverdské republiky v Praze

Šítkova 1, 110 00 Praha 1, telefon: 224 916 205, fax: 224 916 205, email:

consulate-capoverde@hotmail.com, web: www.cape-verde.cz, úřední hodiny: (St) 10:00-16:00.

Honorární konzulát České republiky v Praie

Condomínio MIRAMAR, Bloco B -2 Andar Esquerdo, Palmarejo Baixo - Ilha de Santiago, Cidade da Praia, Praia, telefon: +238/9912966 /mobil/, nouzová linka: +351 919319422, email: praia@honorary.mzv.cz, úřední hodiny: (Po,St,Pá) 12:00-14:00.

Velvyslanectví České republiky v Lisabonu

Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa, telefon: +351/21/3010487, sekretariát-+351/21/3001014 nebo 3001012, fax: +351/21/3010629, +351/21 300 1029, nouzová linka: +351/91/9319422, email: lisbon@embassy.mzv.czczechembassylisbon@gmail.com, web: www.mzv.cz/lisbon, diplomatická působnost: Portugalsko, Kapverdy a Svatý Tomáš a Princův ostrov, provozní hodiny úřadu: (Po-Pá) 8:00-16:30, úřední hodiny pro veřejnost: (Po-Pá) 9:00-12:00.

Důležitá telefonní čísla

policie 132, hasiči 131, ambulance 130

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele