logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jsou-li pláže tím hlavním, za čím jste na Kapverdy přijeli, vyberte si pro svůj pobyt ostrov Sal. Čekají tu na vás kilometry zlatého písku, 330 slunečných dnů a šumění moře. Na jihu ostrova se nachází vyhlášené a stále se rozrůstající letovisko Santa Maria, nabízející veškeré turistické služby a možnosti vodních sportů.

Další bělostné pláže lemují pobřeží ostrovů Boa Vista a Maio. Pokud se octnete na Boa Vistě, nenechte si ujít pláže Santa Mónica, Chaves nebo Curralinho. Na ostrově Maio pak budete mít pláže jen sami pro sebe.

Černé pláže sopečného původu najdete hlavně na ostrově Fogo a také na São Nicolau. Pláže Praia do São Pedro a Baía das Gatas na ostrově São Vicente jsou populární obzvláště o víkendech. Pěkné pláže jsou i na Santiagu, ta u města Tarrafal je jedinou kapverdskou pláží, na které najdete palmy.

Kitesurfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kapverdy patří mezi světově vyhlášené surfařské lokality s ideálními podmínkami pro kite a windsurfing. Většina milovníků tohoto sportu míří na jih ostrova Sal do letovisek Santa Maria nebo Ponta Preta, kde se také koncentrují surfařská centra a školy, další skvělá místa najdete na sousední Boa Vistě. Nejlepší podmínky pro surfing panují od prosince do března, kdy nejsilněji fouká vítr.

Mohlo by se hodit:

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ačkoli potápěčská centra najdete na pěti ostrovech, nejpopulárnější potápěčské lokality se nacházejí u ostrovů Sal a Boa Vista. Okolní moře nabízí potápění k jeskyním, skalním útvarům, archám, kaňonům a kromě toho je poměrně bohaté na různé tropické živočichy. V moři kolem Kapverd se také pravidelně vyskytují mořské želvy a velryby. Na dně kolem Kapverd leží i více než 70 vraků lodí, z nichž některé jsou vděčným cílem potápěčských exkurzí. Ke klasickým potápěčským místům patří také skalní stěna Cavala nebo jeskyně Buracona, která ústí tzv. Modrým okem na hladině oceánu. Potápěčské školy se nacházejí na ostrovech Sal (Santa Maria), Santiago (Vila do Tarrafal), Boa Vista (Sal Rei) nebo São Vicente (Mindelo).

Mohlo by se hodit:

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Co se týče pěší turistiky, je Kapverdskou jedničkou ostrov Santo Antão. Hornatý terén je ideální pro absolvování krátkých i vícedenních pěších výletů, během nichž se můžete kochat výhledy na pobřeží, zelená údolí a skalnatá vulkanická pohoří. Pokud máte čas tak akorát na jeden trek, vydejte se z kráteru Cova napříč úrodným údolím Valle de Paúl do vesnice Pombas, což byste měli zvládnout za zhruba 6 hodin. Ostrov ale není stvořen jen pro toulky po vnitrozemí, příkladem může být krásný pobřežní trek z Ponta do Sol do malebné vesničky Fontainhas. Dobrou základnou pro pěší výlety je pobřežní město Ribeira Grande, odkud se můžete například vydat podél pobřeží do Sinagogy s pozůstatky židovské synagogy nebo vnitrozemím do Fontainhas.     

Na ostrově Santiago se nejvhodnější lokality nacházejí v jeho hornatém vnitrozemí, odkud se podnikají výlety podél potoků, které vás zavedou až na pobřeží. Výzvou je i zdolání nejvyššího vrcholu Pico do Antonia, několik stezek vede i v jeho okolí. Další možnosti pěších treků skýtá náhorní plošina u města Assomada (oblíbený je zejména trek vedoucí přes Poilon do Ribeira de Flamengos) a přírodní park Serra Malagueta.

K neobyčejným zážitkům patří i výšlap na vulkán Fogo, který se nachází na stejnojmenném ostrově. K výstupu na vulkán budete potřebovat průvodce, kterého seženete ve vesnici Portela. Výstup na Fogo zabere zhruba 3-4 hodiny, zábavný sestup po svahu z vulkanického štěrku pak necelou hodinu.

Množství stezek křižuje i příkré svahy vnitrozemí ostrova Brava.

Další aktivity

Rybaření

Rybářské výpravy na moře organizují agentury na ostrovech São Vicente, Fogo, Sal nebo São Nicolau. Zejména průliv mezi ostrovy São Vicente a Santo Antão je oblíbeným místem pro lov modrých marlínů. Dalším cílem lodí jsou i vody kolem ostrova São Nicolau.

navrhnout změnu
Pozorování velryb
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Březen a duben jsou měsíce, kdy se ve vodách v okolí Kapverdských ostrovů rodí mláďata velryb a je to zároveň nejlepší období pro pozorování těchto zvířat. Nejlepší lokalitou, kde lze velryby spatřit, je západní a jihozápadní pobřeží ostrovů Sal a Boa Vista, ale kytovce lze pozorovat i v okolí dalších ostrovů.

navrhnout změnu
Pozorování zvířat
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Každoročně připlouvá na Kapverdy několik druhů ohrožených mořských želv, aby na zdejších plážích nakladly svá vejce. Nejlepší příležitosti k pozorování těchto stvoření nabízejí ostrovy Sal, Boa Vista a Maio v době od června do října. V tomto období se pořádají noční výpravy za pozorováním želv, další informace najdete na stránkách www.sostartarugas.org nebo www.naturaliaecotours.com.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele