logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Který ostrov si vybrat

Mnoho návštěvníků Kapverd si klade otázku, jaký ostrov vlastně navštívit. Proto jsme pro vás připravili malý přehled a charakteristiku hlavních ostrovů, který by mohl vaše rozhodování ulehčit. Pokud máte víc času, je ideální návštěvu Kapverd nakombinovat pobytem na několika ostrovech.

Sal

Ostrov Sal se stal jedním z nejnavštěvovanějších a také nejrozvinutějších ostrovů Kapverd, s dobrou dostupností z mnoha evropských letišť. Sal se zabydlel i v nabídce českých cestovek, které sem pořádají pobytové zájezdy. Ostrov je proslulý především svými zlatými plážemi, proto pokud vám jde primárně o lenošení na pláži, je Sal ideální volbou. Večer můžete zajít do některé z mnoha restaurací nebo barů či do jediného casina na Kapverdách. Tento ostrov je skvělým místem i pro windsurfing, kitesurfing a také potápění. Můžete zde pozorovat velryby nebo líhnutí želv. Počítejte s tím, že na Salu občas dost fouká vítr (obzvláště mezi lednem a květnem). Povrch Salu je více méně plochý, nejvyšší bod ostrova dosahuje výšky jen kolem 400 m n.m., takže o výletech po horách nemůže být řeč. Pokud rádi poznáváte okolí a plánujete výlety, bude tedy pro vás Sal nejspíš zklamáním. Sal ani Boa Vista toho mnoho nenabídnou ani z kulturního hlediska, pokud chcete tedy zažít pravou atmosféru Kapverd, ale také zelenou přírodu a poznat kreolský způsob života, definitivně se zaměřte na jiné ostrovy.

Boa Vista

Další z turističtějších ostrovů, dostupný i z České republiky, je ostrov Boa Vista. Ostrov je na tom obdobně, jako Sal. Větry vanoucí ze Sahary vytvořily zdejší obří písečné duny a pouštní krajinu. Také Boa Vista se pyšní nádhernými, na mnoha místech osamocenými, plážemi, jako je například Santa Mónica, Praia de Chaves nebo Santa Maria s rezavějícím vrakem lodi a také skvělými podmínkami pro kitesurfing, windsurfing a potápění. Ve správném období můžete pozorovat velryby (únor-květen) a líhnutí želv (červenec-září). Ti, kdo hledají zeleň a možnosti pěší turistiky, ať si raději vyberou jiný ostrov Kapverd.

Santiago

Santiago je kompromisem, který nabízí od každého něco. Hlavní město Praia je oknem do historie Kapverd, můžete navštívit živé, africké trhy a poznat kulturní život na ostrově. Nedaleká Cidade Velha je nejstarším sídlem na Kapverdách, zapsaným na Seznamu UNESCO. Vulkanické kopce a úrodná údolí ve vnitrozemí lákají k pěším průzkumům a zlaté pláže lemující pobřeží zase k odpočinku, koupání a chytání bronzu.

Fogo

Ostrov Fogo láká návštěvníky zejména svou geologií a aktivním vulkánem Pico do Fogo, na který lze podniknout výšlap. Také na tomto ostrově najdete hrstku pláží, ty zdejší mají černou, sopečnou barvu.

Brava

Brava je nejmenším z obydlených ostrovů Kapverd, nacházející se západně od ostrova Fogo. Brava nemá vlastní letiště, takže budete-li chtít ostrov navštívit, musíte vyhledat lodní spojení ze sousedního Foga. Mnoho turistů zde nepotkáte, za to se můžete těšit z výhledů na zelená údolí a hory a také ze skvělých terénů pro pěší turistiku. Díky srážkám je ostrov Brava krásně zelený a přezdívá se mu "Ostrov květin".

São Vicente

São Vicente je především významným kulturním centrem souostroví. Právě tady se narodila světově známá pěvkyně Cesárie Évora a právě na São Vicente si užijete opravdu autentických zážitků z návštěvy některého z klubů, kde se zpívá a hraje morna. Hudba zní v Mindelu snad na každém rohu ulice. São Vicente je také vyhlášený svým karnevalem, který se v Mindelu koná v únoru nebo březnu. Zkrátka nepřijdou ani příznivci surfingu, pláže jako San Pedro nebo Praia Grande skýtají skvělé podmínky.

Santo Antão

Santo Antão je ideální zejména pro aktivněji založené turisty, které láká pěší turistika po zdejší hornaté krajině, díky níž je Santo Antão považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů celých Kapverd. Na ostrov nelétá žádná letecká společnost, proto budete muset za jeho krásami vyrazit lodí z Mindela na sousedním ostrově São Vicente. Pláží vhodných ke koupání není mnoho a najdete je především na západní straně ostrova. Východní strana je nebezpečná díky silným proudům a velkým vlnám.

São Nicolau

Další z krásně zelených a málo navštěvovaných ostrovů Kapverd nabízí úrodnou krajinu plnou kávových plantáží a políček s cukrovou třtinou. Také tento ostrov je vhodný k aktivní turistice, většina stezek pro pěší je soustředěna v parku Monte Gordo.

Maio

Menší ostrov Maio se nachází východně od ostrova Santiago. Ostrov byl dosud uchráněn masivní výstavbě hotelových komplexů a proto si uchovává svůj nedotčený ráz. Maio lemují překrásné pláže, které daly ostrovu do vínku velký potenciál stát se další top plážovou destinací Kapverd. Jedním velkým plusem je, že na zdejších plážích budete nejspíš úplně sami.

Typy ubytování

Vedle klasických hotelů, pousadas nebo pensionů (zvaných pensão nebo residênciales) se stále víc rozrůstá nabídka ubytování v soukromých domech místních obyvatel. Někde postačí pronajatý pokoj, jinde se k vlastním domům ještě budují malé přístavby. Ne vždy je ale takovéto ubytování vhodné pro všechny cestovatele, neboť někdy se setkáte jen s velmi jednoduchým vybavením. Na nejturističtějších ostrovech jsou k dispozici luxusní resorty, připravené uspokojit i nejnáročnější klientelu.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele