logo

Doporučené plány cesty

Tokio a okolí na týden (7 dní)
Nikkó, Tokio, Svatyně Nikkó Tóšúgú, Jezero Čuzendži, Rybí trh Tsukidži, Čtvrť Šindžuku, Vodopády Kegon, Čtvrť Akihabara, Park Ueno, Svatyně Meidži Džingú, Chrám Sensódži, Kamakura, Křižovatka Šibuja, Císařský palác
Best of Japan na dva týdny (14 dní)
Svatyně Fušimi Inari , Hora Koya, Hrad Himedži, Císařský palác v Kjótu, Chrám Kijomizudera, Rybí trh Tsukidži, Čtvrť Akihabara, Ósacký hrad Ósakajo, Oblast Higašijama, Atomový dóm, Hirošima, Šinsekai, Kjóto, Svatyně Meidži Džingú, Saga Arašijama, Ostrov Mijadžima, Svatyně Icukušima, Muzeum atomové bomby, Ósaka, Nara, Chrám Ginkakudži, Chrám a zahrady Kinkakudži, Dótonbori, Čtvrť Šindžuku, Hrad Nidžó, Park Ueno, Chrám Sensódži, Křižovatka Šibuja, Umeda Sky Building, Císařský palác, Akvárium Kaiyukan
Best of Japan na tři týdny (21 dní)
Svatyně Fušimi Inari , Hora Koya, Tokio, Císařský palác v Kjótu, Údolí Kiso, Chrám Kijomizudera, Rybí trh Tsukidži, Vodopády Kegon, Takajama, Čtvrť Akihabara, Oblast Higašijama, Atomový dóm, Hirošima, Hrad Macumoto, Kjóto, Svatyně Meidži Džingú, Saga Arašijama, Ostrov Mijadžima, Svatyně Icukušima, Muzeum atomové bomby, Kanazawa, Nikkó, Nara, Svatyně Nikkó Tóšúgú, Chrám a zahrady Kinkakudži, Jezero Čuzendži, Čtvrť Šindžuku, Hrad Nidžó, Vesnice Širakawa-go, Národní park Hakone a hora Fudži, Park Ueno, Chrám Todaidži, Chrám Sensódži, Křižovatka Šibuja, Císařský palác

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Japonsko nabízí nepřebernou škálu různého typu ubytování, od hostelů po luxusní hotelové komplexy. Vhodný pokoj můžete hledat přes klasické stránky typu Booking nebo Agoda, případně přes japonský rezervační portál Japanican. Pamatujte na to, že většina hotelů, rjókanů a dalšího ubytování vyžaduje zout si před vstupem do místnosti boty.

Japonskou specialitou jsou tzv. rjókany. Rjókanem je obecně označován ubytovací hostinec nebo penzion, ve skutečnosti jím však může být vše od luxusních hotelů po menší rodinné podniky. Co mají ale všechny rjókany společné je to, že se v nich klade důraz na dodržování starých tradic. Rjókany tak nejenže poskytují střechu nad hlavou, ale máte v nich jedinečnou možnost blíže poznat japonskou kulturu, pohostinnost a životní styl. Na podlaze v rjókanech obvykle najdete slaměné rohože tatami. Hosté nespí na postelích, ale na matracích futon, které se pokládají rovnou na zem s tatami. Sedí se kolem nízkých stolů na polštářích zvaných zabuton. Některé rjókany jsou spojeny s onseny, což ještě umocňuje celkový zážitek z pobytu. Ubytování v rjókanech sice obvykle není levnou záležitostí, v ceně je ale většinou večeře a snídaně. A pozor s cenou a placením - ceny v rjókanech se udávají na osobu a noc, nikoliv za pokoj. Ubytování v rjókanech najdete mimo jiné i na stránce www.japaneseguesthouses.com.

O něco levnější bývají malé rodinné rjokany či tradiční farmářské domky a penziony, kterým se říká minšuku.

Jedinečný zážitek za přijatelné ceny slibuje nocleh v kapsulovém hotelu, kde se spí v úzkých tubusech, seřazených jeden vedle druhého v řadě vedle sebe nebo nad sebou. Kapsulové hotely původně sloužily pro těžce pracující úředníky a byznysmeny, kteří v práci skončili pozdě večer a nevyplatilo by se jim cestovat domů přes celé město, aby se brzy ráno zase vydali na stejnou cestu zpět do práce. Dnes využívají tento typ ubytování i ostatní lidé, včetně turistů, pro něž je to zajímavá zkušenost a navíc poměrně levná možnost přenocování, i když pro lidi trpící klaustrofobií bude úzký prostor na spaní peklem. Myslete také na to, že kapsulové hotely bývají striktně rozděleny podle pohlaví. Kapsulové hotely provozuje například řetězec 9h nine hours, který v době psaní tohoto příspěvku disponoval 7 hotely v Tokiu, 2 v Ósace, a po jednom hotelu v Kjótu, Fukuoce a Sendai.

Ubytování v chrámech je mezi turisty stále více populární a zároveň unikátní možností, jak strávit noc v neobvyklém prostředí. V Japonsku se tomuto typu ubytování říká "šukubo". Během pobytu máte jedinečnou příležitost poznat běžný život místních mnichů, pozorovat je při meditaci, přípravě vegetariánských jídel apod. Tento typ ubytování je typický třeba pro oblast hory Koyasan, kde se nachází 52 buddhistických chrámů, schopných ubytovat své návštěvníky. Rezervaci ubytování můžete provést osobně v informačním centru Koyasan, telefonicky na čísle 0736-56-2616 nebo na této internetové adrese.

Zejména mezi mladými Japonci a studenty je stále více populární kempování, především v době prázdnin od 20. července do 15. srpna však kempy bývají plné. Po celém Japonsku napočítáte více než 3000 kempů, i když jejich vybavení se liší od kempů, na které jste zvyklí z Evropy, a proto je vhodné si přivézt vlastní kempové vybavení. Mějte na paměti, že kempování v národních parcích a rezervacích je mimo vyhrazená místa přísně zakázáno.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele