logo

Doporučené plány cesty

Tokio a okolí na týden (7 dní)
Nikkó, Tokio, Svatyně Nikkó Tóšúgú, Jezero Čuzendži, Rybí trh Tsukidži, Čtvrť Šindžuku, Vodopády Kegon, Čtvrť Akihabara, Park Ueno, Svatyně Meidži Džingú, Chrám Sensódži, Kamakura, Křižovatka Šibuja, Císařský palác
Best of Japan na dva týdny (14 dní)
Svatyně Fušimi Inari , Hora Koya, Hrad Himedži, Císařský palác v Kjótu, Chrám Kijomizudera, Rybí trh Tsukidži, Čtvrť Akihabara, Oblast Higašijama, Ósacký hrad Ósakajo, Atomový dóm, Hirošima, Šinsekai, Kjóto, Saga Arašijama, Svatyně Meidži Džingú, Svatyně Icukušima, Ostrov Mijadžima, Muzeum atomové bomby, Ósaka, Nara, Chrám Ginkakudži, Chrám a zahrady Kinkakudži, Dótonbori, Čtvrť Šindžuku, Hrad Nidžó, Park Ueno, Chrám Sensódži, Umeda Sky Building, Křižovatka Šibuja, Akvárium Kaiyukan, Císařský palác
Best of Japan na tři týdny (21 dní)
Svatyně Fušimi Inari , Hora Koya, Tokio, Císařský palác v Kjótu, Údolí Kiso, Chrám Kijomizudera, Rybí trh Tsukidži, Vodopády Kegon, Takajama, Čtvrť Akihabara, Oblast Higašijama, Atomový dóm, Hirošima, Hrad Macumoto, Kjóto, Saga Arašijama, Svatyně Meidži Džingú, Svatyně Icukušima, Ostrov Mijadžima, Muzeum atomové bomby, Kanazawa, Nikkó, Nara, Svatyně Nikkó Tóšúgú, Chrám a zahrady Kinkakudži, Jezero Čuzendži, Čtvrť Šindžuku, Hrad Nidžó, Vesnice Širakawa-go, Národní park Hakone a hora Fudži, Park Ueno, Chrám Sensódži, Chrám Todaidži, Křižovatka Šibuja, Císařský palác

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Japonsko, jehož povrch pokrývají téměř ze tří čtvrtin hory a lesy, protkané starodávnými stezkami, nabízí bezpočet možností pěší turistiky. K nejpopulárnějším trekům patří výšlap na horu Fuji, můžete ale vybrat i jiný a méně navštěvovaný cíl, jako je třeba hora Yarigatake v prefektuře Nagano. Mezi nejlepší japonské treky se řadí:

  • Kumano Kodo Trail - desítky kilometrů stezek kopírují starobylé poutní stezky poloostrova Kii, nacházejícího se jižně od Kjóta. Čekají vás nejen dechberoucí přírodní scenérie hor, zalesněných údolí a vodopádů, ale i chrámy a malé svatyně oji. Další informace najdete na této stránce.
  • Nakasendo Trail - tento trek by se dal považovat za krále všech japonských trailů, neboť v celém svém úseku měří více než 500 km. Stezka vede skrz centrální hory a v dávných dobách spojovala Kjóto s Tokiem. Jen málokdo ale absolvuje celý trek, nic vám ovšem nebrání vybrat si jen některou část trailu, na němž budete obdivovat nejen přírodní krásy, ale také staré vesnice, hrady a jistě oceníte koupel v horkých pramenech.
  • V Kjótu patří k příjemným procházkám tzv. Stezka filosofů, která začíná u Stříbrného pavilonu Ginkakudži a končí v oblasti Nanzendži. Obzvláštní kouzlo má procházka v době květu sakur, které lemují celou stezku.
  • Výšlap na posvátnou horu Fudži patří k nezapomenutelným, i když už k dosti komerčním zážitkům (obzvláště v polovině srpna jsou stezky plné turistů). Hora je od základny až po vrchol rozdělena na 10 stanic, díky nimž si výstup může dovolit skoro každý průměrně zdatný člověk. Kolem cest je soustředěno několik horských chat, kde je možné načerpat síly, koupit nějaké zásoby a v některých i přespat. Na vrchol vedou čtyři hlavní cesty, Fudžinomija Trail z jihu (startovní bod je ve Fudžinomija 5th Station), Subaširi Trail z východu (startovní bod je v Subaširi 5th Station), Gotemba Trail z jihovýchodu (startovní bod je v Gotemba 5th Station) a nejpopulárnější Yošida Trail ze severu (startovní bod je ve Fudži Subaru Line 5th Station). Většina návštěvníků volí cestu z 5. do 7. stanice během prvního dne, přenocování v horské chatě a následně výstup k vrcholu druhý den brzy ráno, aby se stihl východ slunce. Horu je povoleno zdolat pouze během letní sezóny od začátku července do začátku září, mimo toto období se na Fudži nedoporučuje lézt z důvodu špatného počasí a riziku sesuvu půdy a lavin. Další informace najdete na oficiální stránce věnované výstupu na horu Fuji, www.fujisan-climb.jp.

Termální prameny

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Díky sopečnému původu souostroví jsou po celém území Japonska roztroušeny tradiční lázně, zvané onseny, napájené přírodními prameny. Jejich počet se blíží k 2.500, takže ať už zavítáte v Japonsku kamkoliv, vždy bude v dosahu některý z onsenů. Onseny sice můžete navštívit během celého roku, obzvláště populární jsou však v zimních měsících, kdy v nich můžete krásně zrelaxovat a prohřát prokřehlé tělo. Onseny mají různou podobu, některé z nich jsou velkými veřejnými lázněmi, jiné jsou malé, soustředěné uvnitř japonských rjókanů a hotelů. Onseny jsou většinou striktně rozděleny na mužskou a ženskou část, přičemž je nutné dodržovat určitá pravidla. K těm hlavním patří očista těla ještě před tím, než použijete samotný onsen. Nezapomeňte z těla smýt veškeré mýdlo. Počítejte také s tím, že do některých tradičních onsenů mají zakázán vstup osoby s tetováním na těle. V onsenech se obvykle koupete nazí, i když řada Japonců je stydlivá a celou dobou používá ručník omotaný kolem pasu.

Mohlo by se hodit:

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Bezkonkurenčně nejkrásnějšími plážemi Japonska se může pyšnit Okinawa se svými dlouhými bělopísčitými plážemi a tyrkysovým mořem. Krásné pláže lemují i pobřeží ostrovů Ogasawara, které jsou již o něco obtížněji dostupné. Poměrně hezké pláže ale najdete i v dalších regionech Japonska.

Tokio - pokud jste unavení z přeplněných tokijských ulic a hledáte pěknou pláž v dosahu města, jeďte například do Kamakury, v jejíž blízkosti se nacházejí pláže Enošima nebo Kugenuma. Další pěkné pláže, jako Širahama, Kujuppama nebo Noribama lemují poloostrov Izu v prefektuře Šizuoka.

Osaka - k pěkným plážím dorazíte, pojedete-li vlakem z Osaky na jih směr Wakajama. Necelou hodinu jízdy trvá cesta vlakem z osackého nádraží Namba do stanice Tan Nowa, v jejíž blízkosti se nachází pláž Tokimeki. Ještě dál na jih leží krásná pláž Širarahama, ležící v městečku Širahama. Tato pláž je nazývaná sestrou havajské pláže Waikiki Beach a patří k nejkrásnějším plážím regionu Kansai. Bílý písek, který pokrývá pás o délce více než 600 metrů, sem byl dovezen až z Austrálie.

Kjóto - písečné pláže lemují východní pobřeží úzké písečné kosy Amanohašidate, která se táhne napříč zálivem Miyjazu. Do Amanohašidate se dostanete za přibližně 2 hodiny vlakem z Kjóta.

Hirošima - návštěvu ostrova Miyjadžima můžete ideálně spojit s krátkým pobytem na pěkné pláži Tsutsumigaura. Z přístaviště lodí jezdí na pláž malý minivan za 300 ¥, pokud je vás víc, vyplatí se vzít si taxi za 960 ¥.

Další aktivity

Lyžování

Japonsko sice není primárně lyžařskou destinací, pokud ovšem navštívíte hlavní ostrov Honšú nebo ostrov Hokkaidó během zimních měsíců, můžete si užít špičkové lyžařské resorty a kvalitní sněhové podmínky. Ne náhodou hostilo Japonsko již dvě zimní olympiády, v roce 1972 v Sapporu a v roce 1998 v Naganu. K nejlepším zimním střediskům patří Niseko na ostrově Hokkaidó, které tvoří čtyři navzájem propojené oblasti, disponující 47 km sjezdovek. Na stejném ostrově jsou dalším resortem Rusutsu, vhodný zejména pro děti, které tu mimo jiné najdou dětský snow park. Pro děti je vhodné i středisko Kiroro. Jen kousek od Sappora se nachází středisko Sapporo Teine, které tak mohou využít zejména návštěvníci této metropole. Výběr středisek nejsevernějšího japonského ostrova lze doplnit ještě o Furano.

Na ostrově Honšú jsou lyžařská střediska roztroušena na svazích Japonských Alp. Kousek od Tokia se nachází údolí Hakuba, ve kterém byla vybudována více než desítka resortů, nabízejících dohromady 137 km sjezdovek. Tato oblast nedaleko Nagana byla dějištěm mnoha disciplín během olympiády v roce 1998. U Nagana se nachází také nejstarší zimní středisko Japonska, Nozawa Onsen. Nejdelší sezónou se může pochlubit Shiga Kogen, kde se dá lyžovat až do května. Mezi další resorty patří Myoko Kogen nebo Gala Yuzawa, jediný resort na světě, který má vlastní stanici vlaků shinkansen.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele