logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Drtivá většina návštěvníků Egypta přijíždí v rámci zájezdů cestovních kanceláří a celý pobyt stráví v některém z rezortů na břehu Rudého moře, kde si bezstarostně užívají programů all-inclusive. Při výběru hotelu v Egyptě dbejte ale veliký důraz na jeho výběr, najděte si na něj spolehlivé recenze návštěvníků. Je zde mnoho hotelů, které mají počet hvězdiček neodpovídajících očekávanému standardu a kvalitě služeb. Veliké rozdíly jsou i v přilehlých plážích a bezprostředním okolí. Některé hotely a komplexy na pobřeží Rudého moře mají dokonce v blízkosti hezké podmínky pro šnorchlování na korálových útesech, jiné zase mají jen malé špinavé hotelové plážičky schované za vlnolamy z balvanů.

Nejpopulárnějšími letovisky pobřeží Rudého moře jsou Hurghada, Safaga, Marsa Alam, Sharm el Sheikh, Nuwejba, Dahab nebo Taba. V závislosti na lokalitě se i odtud dají rezervovat organizované výlety k nejznámějším egyptským pamětihodnostem. Pobřeží Středozemního moře není tak navštěvované, to ovšem neznamená, že byste ani zde nenašli pěkné pláže a koupání, i když zdejší moře není tak teplé jako Rudé moře a také plážová sezóna je daleko kratší než na jihu Egypta. K nejznámějším letoviskům středomořského pobřeží patří Alexandrie a její okolí, Port Said, Damietta, El Dabaa a Marsa Matruh, populární zejména mezi Egypťany.

V Káhiře a dalších turistických místech najdete bezpočet možností ubytování různé cenové a kvalitativní úrovně, od luxusních hotelů světových řetězců, po skromné pensiony a hostely.

Ani jako individuální cestovatel byste v Egyptě neměli mít problém najít levné ubytování. Počítejte s tím, že nejlevnější alternativy mají velmi skromné vybavení, bez klimatizace, nepohodlné postele, špinavou koupelnu a není ničím neobvyklým, když vám společnost budou dělat švábi. Velmi častým jevem je dohazování turistů majitelům hotelů, s čímž se asi setká většina cestovatelů, jen co vystoupí z vlaku, autobusu nebo lodi. Od takového dohazovače se pak určitě dovíte, že jsou ostatní hotely již plné nebo zavřené a použije všech možných argumentů, jen aby vás přesvědčil, proč je hotel, který vám nabízí, nejlepší. Provize, kterou pak od majitele hotelu dostávají, vám bude, s největší pravděpodobností, připočítána k účtu.

Oblíbené jsou i pobytové plavby po Nilu, před rezervací takového zájezdu si ale zjistěte, jakým typem lodi poplujete a co vše pobyt na lodi zahrnuje.  

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele