logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Egypt nabízí jedny z nejúžasnějších lokalit pro potápění a šnorchlování na světě. Většina turistů míří za fantastickými korály a tropickými rybami Rudého moře, naopak ve Středozemním moři najdete archeologická naleziště a potopené vraky lodí. Bezpočet atraktivních míst téměř na dosah od břehu se táhne od Akabského zálivu podél pobřeží Sinajského poloostrova a Rudého moře, za dalšími potápěčskými lokalitami je nutné vydat se lodí. Pro šnorchlování ze břehu je vhodnější pobřeží Sinaje, kde se útesy nachází přímo u pláží. V oblasti Hurghady jsou nejhezčí místa pro šnorchlování lehce dosažitelná v rámci lodních výletů. V Egyptě je více než 300 potápěčských center, nejvíce se jich nachází v Sharm el-Sheikhu a Hurghadě.

Mezi hlavní letoviska s potápěčskými centry patří:

 • Taba, letovisko se nachází na začátku Akabského zálivu, při hranici s Izraelem. Mezi vyhlášená místa patří zejména Fjord, zátoka překypující podmořským životem.
 • Nuweiba, leží na pobřeží Akabského zálivu. Krásné útesy Abu Lou Lou se nacházejí hned u pláže hotelu Hilton (abyste mohli útes navštívit, nemusíte být hosty hotelu), takže si tu na své přijdou i příznivci šnorchlování. K vidění jsou perutýni, odranci a želvy. K prvotřídním potápěčským centrům v oblasti Nuweiby patří například African Divers Nuweiba (www.africandiversnuweiba.com).
 • Dahab, se nachází dále podél pobřeží Akabského zálivu, směrem k Sharm el-Sheikh. Oblast kolem Dahabu se pyšní podmořskými jeskyněmi a kaňony, nachází se tu také desítky metrů hluboká sluj Blue Hole. Milovníci šnorchlování si užijí bohatého života přímo ze břehu.
 • Sharm el-Sheikh patří k nejpopulárnějším letoviskům Sinajského poloostrova a celého Egypta. Pro šnorchlování je vhodná zátoka Naama, dále pak Blízká zahrada, ležící severně od této zátoky, kde můžete obdivovat korály, rejnoky a další mořské živočichy. Lodí se dostanete k Thomas reefu s korály, kaňonem a žraloky. Jackson reef je nejsevernějším útesem v Tiranské úžině a láká především na potápění se žraloky. Kolem Sharmu se nachází i několik vraků lodí, z nichž nejzajímavějším je asi vrak parníku Dunraven a vrak lodi Thistlegorm. Tato zásobovací loď byla potopena během II.světové války a na palubě se stále ještě nachází vojenská technika, kterou převážela. Na dosah Sharmu je i národní park Ras Mohammed, zahrnující úzký poloostrov a okolní vody. Nejznámějšími místy v parku jsou Žraločí útes, proslulý strmou stěnou s korály a rohovitkami, kranasy, chňapaly a žraloky a útes Yolanda nebo sasankové háje, mezi kterými se proplétají klauni.
 • Hurghada patří k dalším vyhlášeným letoviskům na pobřeží Rudého moře. Kolem pobřeží je roztroušena spousta malých ostrůvků s vyhlášenými potápěčskými místy, jako útes Abu Rimata, jenž si díky bohatému podmořskému životu vysloužil přezdívku Akvárium. K další nádherným místům náleží ostrov Giftun nebo Erg Somaya či útes Carless. V okolí ostrovů se nacházejí také vraky tří lodí. Pár kilometrů severně od Hurghady leží El Gouna, s mnoha ostrovy přimknutými k pobřeží, ke kterým se pořádají potápěčské výpravy. K nejkrásnějším místům patří Poseidonovy korálové zahrady v lokalitě Shaab El Erg a vraky lodí u Shaab Abu Nuhas.
 • Safaga leží jižně od Hurghady. Bohatá fauna a korálové zahrady jsou k vidění především v lokalitách Ras Abu Soma a Shaab Tobia. 
 • Dále na jih leží Quseir. Téměř 70 km od Quesiru se nacházejí Bratrské ostrovy, velmi oblíbené místo, kam se dostanete lodí z Hurghady nebo Safagy. Dva ostrovy přitahují hejna ryb a žraloků a jsou obklopeny korálovými útesy.
 • K nejjižněji položeným letoviskům egyptského pobřeží Rudého moře patří Marsa Alam. Zdejší útes Daedalus, ležící uprostřed Rudého moře, je známý především díky žralokům a hejnům kranasů a perutýnů. Potápění za žraloky si lze dopřát i u útesu Elphinstone, zatímco v lokalitě Ras Samadai můžete obdivovat hejna delfínů, která se tu pravidelně shlukují.
 • Berenice, nejznámější místa jižní části pobřeží Rudého moře jsou situována kolem ostrovů Zabargad a Rocky Islet. Několik menších korálových útesů tvoří nádherné uskupení St.John’s reef, ke kterému se pořádají potápěčské výpravy.     

Golf

Tradici této hry rozšířili v Egyptě Britové, kteří zde již v 19. století postavili první hřiště. Dnes je Egypt významnou světovou golfovou destinací s mnoha hřišti, nacházejícími se od pobřeží Středozemního moře, přes Káhiru až k Sinaji a Rudému moři. Po celé zemi jsou rozesety desítky hřišť, další se staví v Káhiře a okolí, na pobřeží Středozemního moře, v El Gouně a Sharm el-Sheikhu. Mezi největší golfová hřiště a hotely s greeny v Egyptě patří:

Plavba lodí

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Egypťané se plaví po Nilu již tisíce let. Dříve obchodní účely dnes vystřídala turistika, a tak vody majestátního toku brázdí flotila výletních lodí od malých, tradičních plachetnic, zvaných feluky, až po luxusní lodě, nabízející veškerý komfort. Ať už preferujete cokoli, výlet po Nilu patří k nejromantičtějším způsobům, jak si vychutnat atmosféru krajiny v údolí Nilu a poznat egyptské památky, soustředěné kolem řeky.

Ke kratším výletům jsou vhodné již zmiňované feluky, případně o něco větší lodě, zvané dahabye. Na palubu feluky se vejde 6-8 osob a dokonce i na těchto malých plavidlech je možné strávit noc. Velké popularitě se těší větší turistické lodě, které pojmou několik desítek pasažérů a nabízí veškerý servis, včetně stravy a ubytování. Na palubě těchto lodí bývá i bar, sluneční terasa, bazén a zkrátka vše pro to, abyste se tu cítili co nejlépe. Lodě nejčastěji plují mezi Luxorem a Asuánem a zastavují u nejvýznamnějších památek, jako je Edfu nebo Kóm Ombo. Plavby trvají od 3 do 7 dnů (cesta Luxor-Asuán trvá déle než stejná cesta v opačném směru). Nejlepším obdobím pro plavbu po Nilu mezi Luxorem a Asuánem je říjen až duben. V létě v této části Egypta panují velká horka a prohlídka památek by tak byla utrpením. Výlety lze rezervovat u cestovních agentur v Asuánu, Luxoru nebo Káhiře.

Další aktivity

Windsurfing
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Vyhlášenými místy s výbornými podmínkami pro kitesurfing a windsurfing jsou Safaga a Soma Bay na pobřeží Rudého moře. V oblasti Sinaje je vhodným místem pro provozování windsurfingu Dahab.

navrhnout změnu
Jachting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Přístaviště jachet se nachází ve všech hlavních oblastech rudomořského pobřeží a patří mezi ně například:

navrhnout změnu
Pro děti

Spousta vodních atrakcí a skluzavek je součástí hotelových komplexů, jako jsou například:

 • Aqua Blue Sharm, Sharm el-Sheikh
 • Tirana Aqua Park Resort, Sharm el-Sheikh
 • Reef Oasis Beach Resort, Sharm el-Sheikh
 • Royal Albatros Moderna, Sharm el-Sheikh
 • Coral Sea Water World Resort, Sharm el-Sheikh
 • Titanic Beach Spa & Aqua Park, Sahl Hasheesh, Hurghada
 • Sunwing Makadi Hotel, Makadi Bay, Hurghada
navrhnout změnu
Kitesurfing

Díky klidnému moři a dobrým povětrnostním podmínkám je Egypt skvělým místem pro provozování kitesurfingu. Mezi nejpopulárnější místa patří Dahab, ve kterém působí i několik kitesurfingových škol, dále pak město Ras Sudr, letovisko Hurghada a nedaleká El Gouna a Soma Bay či Safaga. 140 km jižně od Marsa Alam se nachází laguna Wadi Lahami s dostatečně mělkou vodou pro začínající kitesurfaře, zatímco otevřené moře mimo lagunu je ideální pro pokročilejší borce.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele