logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Černá Hora nabízí pestrou škálu různého typu ubytování, od kempů až po luxusní resorty. Obzvláště širokou nabídkou ubytování disponují velká letoviska na pobřeží Jaderského moře nebo horská střediska, jako je například Žabljak.

Mezi turisty jsou velmi oblíbené apartmány (apartmani), jejichž počet se rok od roku zvyšuje. Výhodou zařízení tohoto typu je plně vybavená kuchyňka, kde si můžete vařit v případě, že nechcete utrácet za jídlo v restauracích.

K levnějšímu typu ubytování patří i rodinné penziony, nabízející dobrý poměr kvality a ceny. Majitelé často označují své penziony nápisem "sobe", což česky znamená pokoje.

Protože se Černá Hora primárně neorientuje na baťůžkáře, hostelů najdete méně než v klasických turistických destinacích. Jeden z nich se nachází v malebném prostředí historického centra Kotoru (www.hostel-kotor.me), další v Tivatu (www.hostelanton.com) nebo severně od Podgorice, nedaleko kaňonu Morača (www.hostelizvor.me).

Po celé Černé Hoře najdete několik desítek kempů, nejčastěji na pobřeží, ale i v horách. Ne všechny splňují vysoký standard evropských kempů, proto si předem zjistěte recenze daného kempu.

Během trekování po národním parku Durmitor je možné přespat v horských boudách Škrka nebo Sušica. Chata Škrka byla postavena mezi Velkým a Malým jezerem Škrčko, na cestě vedoucí směrem k vrcholu Bobotov Kuk. Uvnitř boudy je noclehárna s kapacitou 20 osob, dva dvoulůžkové pokoje a dřevěné lavice, na které se vměstná 9 lidí - v každém případě si přivezte spacák. V případě, že bude chata plně obsazena, je možné si na prostranství kolem chaty postavit vlastní stan. Chata je otevřena od půlky června do začátku září, kdy je tu přítomen něco jako recepční. Další chata, Sušica, se nachází u jezera Sušičko, poblíž scénické silnice (Durmitorski prsten), vedoucí kolem dokola celého národního parku. Chata disponuje čtyřmi dvoulůžkovými pokoji a stejně jako v případě chaty Škrky lze i tady postavit stany. Chata Sušica je otevřena od začátku června do začátku září. Turistům, kteří přijedou navštívit park Durmitor, jsou k dispozici ještě kempy Žugića luka, Radovan luka nebo Šarban a také dva bivaky, které lze využít na přespání během delších treků. Jedním z bivaků je Lokvice, nacházející se ve výšce 1800 m n.m., u křižovatky horských stezek přibližně uprostřed parku, ještě výš leží druhý bivak, Kalice, ležící na stezce pod dvoutisícovkami Šljemena a Savin kuk. Oba bivaky jsou otevřeny celoročně.

Na břehu Biogradského jezera v národním parku Biogradska Gora bylo postaveno 12 bungalovů, každý o rozloze 12 metrů čtverečních, kromě nich tu najdete i místa, kde je možné si postavit stan.

V národním parku Lovćen stojí bungalovy pro čtyři osoby v oblasti vesnice Ivanova korita, na určených místech lze i kempovat.

Jednou z dalších možností noclehu jsou tzv. etno vesnice (etno selo), které se staví v atraktivních lokalitách uprostřed krásné přírody. Etno vesnice obvykle představují ubytování v chatkách s možností poznat místní kuchyni a kulturu. Přehled některých etno vesnice najdete zde:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele