logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Kromě nejoblíbenějších míst v hlavní sezóně nebývá problém sehnat levné ubytování na místě. I v malé vesnici většinou najdete obyčejný guesthouse. Kvalitnější ubytování s teplou vodou a wifi, ale seženete jen ve větších městech a na turistických místech, jako jsou národní parky.

Pozor, slovíčko hoteli ve svahilštině znamená restaurace. Hledáte-li ubytování, ptejte se na lodging, guesthouse nebo pension.

Termíny single, double a twin nejsou konsistentní, nechte si pokoj nejprve ukázat. V single pokoji je často postel dostatečně velká pro ubytování páru a ceny bývají za pokoj, nikoliv za osobu, dobrý tip jak ušetřit. Kromě pokojů jsou obvyklým typem ubytování také bandas – chatky. 

Vždy můžete zkusit cenu smlouvat, v poloprázném guesthousu jsem mimo sezónu usmlouvala i dva pokoje za cenu jednoho.

Kempování

Kempování je často příjemnější než spaní v nejlevnějších pensionech, i když ne vždy levnější. Pokud nenajdete kemp, bývá možné postavit si stan na travnatém plácku hotelů a guesthousů. Cena bývá 10.000 UXG / osoba, v národních parcích pak asi dvojnásobek. Pokud cestujete nalehko, některé kempy nabízejí i vybavené stany k pronájmu. 

Hostely

Hostely nejsou v Ugandě příliš rozšířené, pár jich ale najdete v Kampale, Entebbe a Jinje. Kromě ubytování si zde můžete domluvit různé tours, safari nebo zážitkové aktivity, jako rafting nebo bunjee jumping. 

Guesthousy

V guesthousu se ubytovávají většinou místní, je to ale nejlevnější možnost pro nenáročné cestovatele. Malé a velmi jednoduché pokoje bývají umístěné kolem nádvoří, koupelna se studenou vodou a turecký záchod jsou společné. Pokoje mají jednu větší postel, moskytiéru, někdy i větrák. Za pokoj, kam se vejde i pár, zaplatíte 15.000- 25.000 UGX. 

Hotely

V Ugandě najdete hotely od těch levných po luxusní, většina z nich má i vlastní restauraci. Ty nejlepší najdete ve větších městech a národních parcích. Hotely střední třídy jsou pohodlné, čisté, mají teplou vodu a často i wifi a klimatizaci. Levné hotely mají většinou obyčejné, ale čisté pokoje s moskytiérou, větrákem a vlastní koupelnou. Ceny začínají na 40.000 UGX za pokoj a liší se podle místa i sezóny. Chcete-li se ubytovat levně, je lepší hledat na místě, než přes internet.

Resorty

Ubytovat se v resortu můžete ve většině národních parků, ale i v Jinje, Entebbe nebo na ostrově Buggala. Kvalita se různí od těch obyčejných po luxusní s bazénem a výborným jídlem. 

Ostatní alternativy

Kromě výše uvedených možností v Ugandě funguje také Airbnb. Chcete-li se ubytovat u místních, můžete vyzkoušet couchsurfing nebo se na tuto možnost poptejte svého průvodce nebo jakéhokoliv “známého” na místě, kde se chcete ubytovat. Místní jsou velmi pohostinní a mít doma na návštěvě cizince je pro mnoho z nich pocta, sama jsem několik takových pozvání dostala.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele