logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pro děti

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Singapur budou děti milovat, protože země nabízí neuvěřitelně širokou škálu možností zábavy pro děti všech věkových kategorií. Mezi nejzajímavější místa, kam se s dětmi vydat, patří:

 • Universal Studios (ostrov Sentosa) - jeden z nejlepších tématických parků v Singapuru si jednoduše nesmí nechat ujít žádná rodina. Park s motivy hollywoodských filmů je součástí Resorts World Sentosa.
 • Adventure Cove Waterpark Singapore (ostrov Sentosa) - tento akvapark nabízí adrenalinové skluzavky, tunely a tobogány a řadu dalších vodních radovánek. Velkou atrakcí je také možnost blízkého setkání s vodními živočichy.
 • Singapore Flyer (ostrov Singapur, Raffles Avenue) - obří ruské vyhlídkové kolo
 • Wild Wild Wet (ostrov Singapur, poblíž letiště Changi) - akvapark
 • Singapore ZOO & Night Safari (ostrov Singapur, Mandai Lake Road) - jedna z nejlepších ZOO na světě
 • Singapurské akvárium (ostrov Sentosa) - domov více než 1.000 druhů mořských živočichů
 • Singapore Butterfly & Insect Kingdom (ostrov Sentosa) - zahrada s desítkami druhů motýlů a exotického hmyzu
 • Tiger Sky Tower (ostrov Sentosa) - 131 metrů vysoká vyhlídková věž
 • Trick Eye Museum (ostrov Sentosa) - nechte se unést a pobavit zdejšími optickými klamy
 • 4D Adventureland (ostrov Sentosa) - interaktivní zábavní zóna
 • Singapore Discovery Centre (ostrov Singapur, Jurong Road) - vzdělávací a zábavní centrum pro děti
 • Kidzania Singapore (ostrov Singapur, Cove Avenue) - vzdělávací a zábavní centrum, tématický park
 • Haw Par Villa (ostrov Singapur, na ulici Pasir Panjang Road) - tématický park s motivy čínské mytologie
 • Madame Tussauds Singapore (ostrov Sentosa) - pobočka světově známého muzea voskových figurín
 • Jurong Bird Park (ostrov Singapur, Jurong Hill) - ptačí park
 • Port of the Lost Wonder (ostrov Sentosa) - hřiště se skluzavkami a vodními hrátkami pro nejmenší

Nákupy

Pokud milujete nakupování, budete se v Singapuru cítit jako v ráji. Singapur je skvělým místem pro nákupy všeho druhu. Ačkoli najdete nákupní centra takřka všude po celém městě, hlavní nákupní třídou a mekkou shopaholiků je Orchard Road. Přes dva kilometry dlouhou třídu lemují obří obchodní domy, restaurace i hotely, celá ulice zahrnuje dokonce tři stanice metra. Obchodní domy tu otvírají na naše poměry docela pozdě, některé až kolem 11 hodiny dopoledne. Dalším centrem s obchody je Clarke Quay. Pokud přijedete v červenci nebo srpnu, v době tzv. "Singapore Grand Sale", můžete se těšit na velké slevy, které nabízí většina obchodních domů.

Pokud raději dáváte přednost trhům, kde se dá i trochu smlouvat o cenu, vydejte se na jeden z největších a nejlevnějších singapurských trhů, Bugis Street Market. Trh je dobře dostupný metrem (stanice MRT Bugis) a seženete zde vše od suvenýrů, přes oblečení, až po věci do domácnosti. Spousta tradičnějších obchodů lemuje i třídu Serangoon Road v Little India nebo Haji Lane v Kampong Glam.

Šesti podlažní obchodní centrum Sim Lim Square (www.simlimsquare.com.sg) je tím pravým místem pro všechny, kteří v Singapuru shání elektroniku.

Při odletu ze země můžete zažádat o vrácení daně GST (Goods ans Services Tax), jakési obdoby naší DPH, a to u nákupů nad 100 SGD (včetně GST) v obchodech označených "tax free". Co všechno budete muset udělat, aby vám byla daň vrácena se dočtete na této stránce. Vrácení daně je možné vyřídit na letišti Changi u samoobslužných automatů, schéma vrácení daně je popsáno zde.

Muzeum

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Singapur se pyšní i mnoha exkluzivními muzei. Z několika desítek muzejních budov byste si neměli nechat ujít návštěvu především těchto muzeí:

Další aktivity

Casino
ZOBRAZIT MAPU MÍST

V Singapuru se nacházejí dvě kasina - jedno v Marina Bay Sands a druhé v resortu World Sentosa. Obě kasina jsou otevřená 24 hodin denně.

navrhnout změnu
Pláž
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Singapurské pláže sice nejsou zdaleka tak vyhlášené, jako pláže v sousední Malajsii nebo Indonésii, mohou však nabídnout trochu odpočinku od rušných ulic města a osvěžení během horkých dnů.

Nejbližší pláže k centru města lemují jižní pobřeží ostrova Sentosa. Den plný zábavy a návštěv nejrůznějších atrakcí tak můžete proložit koupáním na plážích Tanjong, Palawan nebo Siloso. Zdejší pláže, lemované palmami, patří k nejhezčím v zemi, přestože sem byl písek uměle navezen. O zdejším moři si však nedělejte žádné přehnané iluze - šnorchl a potápěčské brýle si nechte na jindy. Pohled na desítky plujících nákladních lodí a tankerů také zrovna nebudí dojem opuštěného ostrova.

Poměrně pěkné pláže najdete dále od centra na severovýchodě hlavního ostrova (pláž Changi) a nebo na ostrovech St.John a Lazarus, které leží jihovýchodně od Sentosy.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele