logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Archeologické naleziště

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pokud je vaším hlavním zájmem historie a návštěva starověkých ruin a chrámů, které na území Mexika zanechaly dávné civilizace, určitě byste si neměli nechat ujít zejména:

 • Templo Mayor, Teotihuacán, Xochicalco, El Tajín (Mexico City a okolí)
 • Chichén Itzá, Uxmal (stát Yucatán)
 • Cobá, Tulum (stát Quintana Roo)
 • Palenque, Calakmul, Bonampak, Yaxchilán (stát Chiapas)
 • Edzná (stát Campeche)
 • Monte Albán (stát Oaxaca)

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mexiko je prvotřídní potápěčskou destinací, ať už se vydáte objevovat korálové útesy kolem ostrova Cozumel při karibském pobřeží Yucatánu, které jsou součástí druhé nejdelší korálové bariéry na světě nebo podmořský svět Cortézova moře, které světoznámý oceánolog Jacques Cousteau přezdíval „akvárium světa“. Mexiko také nabízí jedinečnou možnost potápění se v cenotách, vápencových propadlinách a jeskyních zatopených podzemní vodou, kterými je proslulý Yucatánský poloostrov.     

Kolem ostrova Cozumel je roztroušeno více než 30 potápěčských míst, z nichž většina je soustředěna kolem západního a jižního pobřeží ostrova.

Skvělé potápění nabízí ostrov Isla Mujeres, u jehož jihozápadního pobřeží se můžete například vydat k podmořskému muzeu MUSA (Museo Subacuático de Arte), kam se pořádají šnorchlovací i potápěčské výpravy. Moře kolem ostrova je vhodné pro začínající i zkušené potápěče. Zatímco začátečníci ocení klidnější západní pobřeží, zkušenější potápěči se vydávají na východní stranu. Z ostrova Isla Mujeres je možné koupit si výlet na Isla Contoy.

Na opačném konci Mexika patří k nejoblíbenějším potápěčským lokalitám mořská rezervace Cabo San Lucas s místy jako Pelican Rock, Neptune’s Finger nebo Land’s End. 

Šnorchlování

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Skvělé šnorchlování na korálových útesech nabízí západní pobřeží ostrova Isla Mujeres, i když ze břehu je dosažitelných jen málo míst. Agentury zprostředkovávající šnorchlování navštěvují především El Farito (Maják) a další místa kolem severního konce ostrova. Můžete se vydat i k podmořskému muzeu MUSA (Museo Subacuático de Arte), kam se pořádají šnorchlovací i potápěčské výpravy. Tento park se skulpturami potopenými na dně moře se nachází u jihozápadního pobřeží ostrova Isla Mujeres. Z ostrova Isla Mujeres je možné koupit si výlet na Isla Contoy, spojený se šnorchlováním na útesu Ixlanche Reef.

Ostrov Cozumel si užijí spíše potápěči, přesto si můžete zašnorchlovat třeba na Sky Reef, nacházející se na jihozápadě ostrova.

V Puerto Morelos působí několik agentur, které vás za cca 20-25 USD dovezou lodí na pár míst u přilehlé korálové bariéry, kde je také možné šnorchlovat. Pěkné šnorchlování nabízí také záliv a cenota Yal-kú u Akumalu.

Útes Cabo Pulmo je jedním z pouhých tří korálových útesů, nacházejících se při západním pobřeží Severní Ameriky a jediným žijícím útesem v Cortézově moři. Útes je součástí chráněné mořské rezervace a tvoří jej několik samostatných částí, z nichž některé dosahují až těsně k pobřeží, takže není nutné se za šnorchlováním vydávat lodí. Centrem oblasti je malé město Cabo Pulmo, kde seženete ubytování a jídlo, a kde sídlí několik potápěčských touroperátorů. Za šnorchlováním se můžete vydat na pláže Los Arbolitos, Playa La Sirenita nebo do zálivu Los Frailes.

Pro šnorchlování v Cabo San Lucas jsou vhodné pláže Playa del Amor, dalšími místy jsou Bahía Chileno a Santa María.

Surfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Surfování je doménou zejména pacifického pobřeží s vyhlášenými místy při západním pobřeží poloostrova Baja California a dále na jih v Puerto Escondido. Množství surfařských pláží se nachází v pásu pobřeží mezi Tijuanou a Ensenadou a dále jižně od Punta Colonet, v okolí měst El Marrón a Santa Rosaliíta a v Los Cabos, kde bývá i teplejší moře než v severněji položených lokalitách. V Puerto Escondido je populárním místem pro zkušené borce pláž Zicatela, pro méně zdatné surfaře je vhodnější La Punta. Skromnější surfařské vlny najdete konec konců i na Mayské riviéře v oblasti Cancúnu, Puerto Morelos a východního pobřeží Cozumelu.

Pozorování velryb

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mexiko je skvělou zemí pro pozorování velryb, kterých můžete kolem jeho pobřeží spatřit několik druhů. Jedním z nejlepších míst je pacifické pobřeží kolem poloostrova Baja California, kudy každou zimu proplouvají plejtvákovci šedí. Organizované vyjížďky za velrybami vyplouvají do Laguny San Ignacio, Laguny Ojo de Libre a Bahía Magdalena. Nejlepším obdobím pro pozorování těchto velryb je konec ledna až začátek dubna.

Žraloci velrybí (také obrovští) jsou největšími zástupci žraloků. Na rozdíl od některých druhů žraloků jsou ale mírumilovnými tvory, živícími se planktonem a krilem. Tito obři plují kolem severovýchodního pobřeží Yucatánu od poloviny května do poloviny září a pokud se tu budete vyskytovat v tomto období, máte jedinečnou možnost koupit si lodní výlet spojený se šnorchlováním s těmito tvory. Nejlepším místem pro setkání se žraloky velrybími je ostrov Isla Holbox, exkurze vyplouvají také například z Isla Mujeres.

Zajímavost

ZOBRAZIT MAPU MÍST

K jedinečným zážitkům cesty po Mexiku patří návštěva některé z yucatánských cenotes. Cenoty (cenotes) jsou propadliny, závrty nebo jeskyně, vyplněné sladkou podzemní vodou, kterých je po celém Yucatánu rozeseto několik tisíc. Ve vybraných cenotách je možné šnorchlování, potápění s bombami nebo se v nich můžete jen tak vykoupat a osvěžit uprostřed parných dnů. Některé z nich leží poblíž hlavních turistických tras, což se projevuje na jejich návštěvnosti, ale najdete i takové, které budete mít zaručeně sami pro sebe. Přehled nejpopulárnějších cenotes je následující:

Mayská riviéra

 • Verde Lucero (150 MXN), otevřená cenota s menší zipline dráhou leží na Ruta de los cenotes, asi 18.5 km od Puerto Morelos
 • 7 Bocas (300 MXN), polootevřená cenota má sedm vstupů, spojených podzemní řekou
 • Jardín del Edén (100 MXN), shluk cenot a podzemních jeskyní poblíž pláže Xpu Ha
 • Cristalino (100 MXN), cenota ve tvaru podkovy leží vedle cenoty Jardín del Edén
 • Azul (100 MXN), otevřená cenote nedaleko pláže Xpu Há
 • Manatí (100 MXN) otevřená cenota s hloubkou až 12.5 metru je vhodná pro začínající potápěče

Tulum a okolí

 • Dos Ojos (200-700 MXN podle množství atrakcí), systém podvodních jeskyní a řekou patří k nejdelším na světě a je skvělý pro šnorchlování a potápění
 • Gran Cenote (150 MXN), jeskyně s přírodními archami a hloubkou 10 metrů
 • Car Wash cenote (Aktun Ha) (100 MXN)

Chichén Itzá a okolí

 • Yokdzonot, cenotu vlastní a stará se o ní spolek místních žen, k dispozici je malá zipline dráha, lanoví nebo půjčovna kol
 • X’Canché (64 MXN), méně navštěvovaná cenota se nachází jen 1,5 km od ruin mayského města Ek Balam
 • Lol Ha (35 MXN), cenota kruhového tvaru se nachází přímo ve vesnici Yaxunah, přesto patří ke spíše méně navštěvovaným cenotám. Ke hladině se dostanete po železném žebříku, který je připevněn ke strmé stěně propadliny. Průzračná voda cenoty má hloubku od 8 do 16 metrů
 • X’Keken a Samulá (1 cenota 80 MXN, obě 125 MXN), obě cenoty se nacházejí uvnitř jeskyně
 • Ik-Kil (150 MXN), jedna z nejkrásnějších, ale také nejnavštěvovanějších cenot se nachází nedaleko Chichén Itzá, takže se přímo nabízí spojit návštěvu mayských památek s osvěžující koupelí v průzračné vodě Ik-Kilu. Tato kruhová cenote, také zvaná „Posvátná modrá cenote“, je obklopená bujnou vegetací a její hladina leží v hloubce zhruba 25 metrů

Mérida a Campeche

 • Kankirixché (30 MXN), krásná podzemní cenota se nachází na odlehlém místě nedaleko vesnice Abalá, a proto ji pravděpodobně budete mít sami pro sebe. Do jeskyně s křišťálově čistým jezírkem se vstupuje po schodišti zakončeném malou platformou, cenota je široká 25 metrů a dosahuje hloubky až 50 metrů

Další aktivity

Pozorování zvířat
ZOBRAZIT MAPU MÍST

V moři kolem mexických břehů žije sedm druhů mořských želv, z čehož šest druhů připlouvá klást svá vejce na pláže napříč celým Mexikem. Želvy je možné pozorovat na plážích v Mazatlánu, Manzanillu, Puerto Vallartě, státě Oaxaca (Playa Escobilla), San José del Cabo, Cabo San Lucas, Rio Lagartos nebo Akumalu.

navrhnout změnu
Horská turistika

Možnosti různě náročných výšlapů nabízí především zpřístupněné mexické sopky. K populárním výšlapům patří zejména trek na vulkán Iztaccíhuatl (5.220 m), třetí nejvyšší horu Mexika a dvojče mnohem známějšího vulkánu Popocatépetl (ten není vzhledem ke své aktivitě přístupný). Zdolat nejvyšší bod Iztaccíhuatlu není technicky příliš náročné, ale lezci by neměli podceňovat vysokou nadmořskou výšku a čas na aklimatizaci. K cestě na vulkán je třeba povolení, které si můžete koupit v Paso de Cortez nebo ve městě Amecameca. Vulkán Pico de Orizaba (5.636 m) je nejvyšším vrcholem Mexika a vzhledem k jeho výšce a skutečnosti, že poslední metry před vrcholem tvoří ledovec, je nezbytná aklimatizace a také dobré horolezecké vybavení. Výstup na Pico de Orizaba organizuje například agentura Servimont (www.servimont.com.mx), sídlící ve městě Tlachichuca, výchozím bodě treků na Pico de Orizaba. Vulkán Paricutín je velmi mladou sopkou, která vyrostla znenadání uprostřed kukuřičných polí při sopečné erupci v roce 1943. Sopečná aktivita trvala několik dalších let až do roku 1952, přičemž sopka narostla do výšky několika set metrů (vrchol dnes leží v nadmořské výšce 2.774 metrů). Láva, popel a kamení proměnily široké okolí sopky v sopečnou krajinu a erupce si vyžádala evakuaci několika vesnic. Vulkán Paricutín se stal populárním turistickým cílem návštěvníků státu Michoacán, které přitahuje nejen vlastní výšlap na vulkán, jeho neobyčejná historie, ale také například pozůstatky kostela de San Juan Parangaricutiro, který pohltila tekoucí láva. Sopka Nevado de Colima (4.340 m) je součástí národního parku, rozkládajícího se na pomezí států Colima a Jalisco, a proto se vybírá poplatek za vstup do parku (30 MXN) a za kempování. Branou do parku jsou města Ciudad Guzmán nebo Colima.

navrhnout změnu
Lezení po skalách

Zkušení lezci si mohou vybrat jednu z několika desítek lezeckých cest po útesech kaňonu Huasteca, nacházejícího se ve státě Nuevo León. Další možností je zdolání největšího skalního monolitu Severní Ameriky, kterým je Peña de Bernal ve státě Querétaro.

navrhnout změnu
Ziplining

Jízdy na zip-line dráze si můžete užít v parku Selvática (www.selvatica.com.mx) nebo Boca del Puma (www.bocadelpuma.com) poblíž města Puerto Morelos na Mayské riviéře a dále ve vesnicích Capulalpam nebo Cuajimoloyas v horách v okolí Oaxacy. Série zip-lineových drah Huana Coa Canopy Adventure těší milovníky adrenalinu v horách 45 minut severovýchodně od Mazatlánu, poblíž vesnice La Noira. Zip line dráhy se nacházejí také v okolí Puerto Vallarty, pro bližší informace se podívejte na stránky www.canopytours-vallarta.com nebo www.vallarta-adventures.com.

navrhnout změnu
Adrenalin

Paragliding můžete vyzkoušet v údolí Valle del Bravo nedaleko Mexico City, rafting pak na řece Tampaón v oblasti Huasteca Potosina.       

navrhnout změnu
Plavba na kajaku
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Skvělé podmínky pro vyjížďky na kajaku nabízí zejména pobřeží Cortézova moře kolem poloostrova Baja California (ostrov Espíritu Santo a další množství působivých zálivů a ostrůvků). 

navrhnout změnu
Golf

Za golfem se v Mexiku vydejte do Puerto Vallarta, kde se nachází osm špičkových hřišť nebo na samotný konec poloostrova Baja California do Cabo San Lucas či San José del Cabo. Další hřiště se nachází třeba na pacifickém pobřeží v El Tamarindo, Isla Navidad nebo Manzanillu.

navrhnout změnu
Pro děti
navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele