logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Po celé Kostarice najdete desítky ideálních míst pro pěší turisty všech věkových i výkonnostních skupin. S tak kouzelnou přírodou, jakou má Kostarika, by byl hřích nepodniknout alespoň některý z mnoha treků. Ať už se vydáte kamkoliv, nezapomeňte si na cestu přibalit vodu, jídlo, repelent, krém na opalování i oblečení do deště a nepromokavý obal na batoh. K nejkrásnějším místům pro provozování pěší turistiky patří:

 • Mlžné lesy rezervace Monteverde
 • Národní park vulkánu Arenal - mlžný prales je útočištěm stovek druhů zvířat a rostlin, jako jsou opice, jaguáři nebo barevní tukani. Zážitkem jsou i zdejší visuté mosty, zavěšené v korunách stromů.
 • Národní park vulkánu Tenorio - tropická příroda s řekami a vodopády, řeka Río Celeste s unikátní modrou barvou.
 • Národní park Corcovado - pobřežní oblasti poloostrova Osa jsou jak stvořené pro několikadenní treky
 • Národní park Rincon de la Vieja - treky v aktivní geotermální oblasti
 • Národní park Chirripó - park zahrnuje krajinu horských lagun i pralesů a také nejvyšší horu Kostariky - Cerro Chirripó (3.820 m n.m.). Pokud vás láká zdolat vrchol této hory, musíte si předem udělat rezervaci na stránce www.sinac.go.cr. Další postup a spoustu dalších informací se dozvíte na stránce www.chirripo.org.
 • Národní park Cahuita - národní park se nachází na karibské straně Kostariky a nabízí nenáročné treky džunglí a kolem krásných pláží. Park je otevřený denně od 8:00 do 16:00 a vstupné je dobrovolné.
 • Rezervace Cabo Blanco - rezervace vyplňuje nejjižnější cíp poloostrova Nicoya, nedaleko Montezumy. Rezervace je otevřena jen od středy do neděle (8:00-16:00) a vstupné stojí 12 USD. Jelikož cesty k rezervaci jsou nezpevněné, dostanete se sem jen autem s pohonem 4x4. Rezervací vedou různé dlouhé stezky, můžete dojít až ke krásné a liduprázdné pláži na okraji pralesa.
 • Refugio Curú - leží na konci poloostrova Nicoya, poblíž Paguery. Turisty povětšinou opomíjené místo nabízí pěší výlety po džungli, koupání na opuštěných pláží a spoustu dalších aktivit. Rezervace je otevřená denně od 7:00 do 15:00 a vstupné činí 10 USD.
 • Mistico Arenal - toto jedinečné místo se nachází poblíž La Fortuny a nabízí mimo jiné procházky po zavěšených chodnících v korunách stromů. Mistico je otevřeno od 7:30 do 16:30 a patří k populárnějším a tudíž více navštěvovaným místům. Pokud budete chtít toto místo navštívit individuálně, bude vás to stát 26 USD.

Surfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Spolehlivé vlny po celý rok, teplé moře a dostatek surfařských škol a půjčoven vybavení jsou hlavními důvody, proč je Kostarika tolik oblíbenou surfařskou destinací. Surfařské lokality se nacházejí na pacifické i karibské straně, ideální podmínky pro surfing se ale liší v závislosti na ročním období. Karibská strana není tolik spolehlivá, co se kvalitních vln týče, v moři se zde mohou vyskytovat žraloci a při ústí řek také krokodýli. V Pacifiku přicházejí největší vlny v období dešťů, tedy v červnu, červenci, srpnu a září, na sušším severu pak mezi prosincem a dubnem. Na karibské straně jsou podmínky proměnlivější a nejlepší podmínky zde obvykle panují mezi říjnem a dubnem.

K nejlepším místům severního pacifického pobřeží patří Playa Naranjo, Ollie’s Point, Playa Grande, Playa Avellanas, Playa Langosta. Na poloostrově Nicoya se nacházejí proslulá surfařská místa jako je Playa Sámara, Mal País, Santa Teresa nebo Playa Carmen. V centrální části patří k oblíbeným lokalitám Boca Barranca, Playa Hermosa nebo Playa Esterillos. Na jihu nejsou vlny tak spolehlivé, jako jinde na pacifickém pobřeží, za to se tu můžete svézt na nejdelších vlnách světa (Playa Pavone). Světové vlny nabízí také Matapalo na severní straně zálivu Dulce. Zkušení surfaři míří i do pobřežního města Dominical.  

Hlavními centry surfingu na karibské straně jsou Cahuita a Salsa Brava, klidnější vlny nabízí Manzanillo.

Mohlo by se hodit:

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kostarika, její tropické klima a více než 1.400 km dlouhé pobřeží na karibské i pacifické straně představuje ideální destinaci pro milovníky potápění i šnorchlování.

Pacifik bývá čistší než Karibské moře a ryby jsou zde větší. Potápění v severní části je obvykle nejlepší mezi květnem a červencem, v jižní části, kolem poloostrova Osa, pak během období sucha mezi lednem a dubnem. Při severním pobřeží Pacifiku najdete množství potápěčských lokalit na Playa Hermosa, Playa de Coco nebo Playa Ocotal, další místa pak v Santa Elena Bay, Fila Playa Blanca nebo Bajo Meros. Mezi březnem a listopadem je možné ve vodách kolem Punta Gorda, Bajo Tiburones a ostrovů Negritos, Cabros a Murciélago pozorovat hejna žraloků bělavých. Další potápěčské lokality se nacházejí u poloostrova Nicoya a patří k nim především ostrov Tortuga. Šnorchlování je možné v rezervaci Curú.

V centrální části pacifického pobřeží nabízí nádherná místa k potápění národní park Manuel Antonio, prvotřídní potápěčskou destinací je Isla del Coco, která však leží den a půl plavby z Puntarenas. Hlavní atrakcí tohoto ostrova je přítomnost žraloků kladivounů a žraloků bělocípých.

Na jihu pak k nejpopulárnějším lokalitám patří rezervace kolem ostrova Isla de Caño, případně Tres Hermanos Islets a mořský národní park Ballena. Šnorchlování je možné v korálové zahradě při severní straně rezervace Isla de Caño.

Karibik je známý pestrostí svých korálů a ryb a potápění zde bývá nejlepší v září a říjnu, kdy je moře klidné. Dobré podmínky panují také v dubnu a květnu, po zbytek roku moře kalí velké vlny a déšť. Na karibské straně Kostariky určitě stojí za návštěvu korálová bariéra, která se táhne podél pobřeží mezi městy Cahuita a Gandoca a poskytuje nejlepší šnorchlování v zemi. Krásné korály přitahují více než 123 různých druhů ryb a jsou tak magnetem pro potápěče i milovníky šnorchlování. Prvotřídní potápění kolem korálů a také vraku lodi nabízí malý ostrov Isla Uvita, nacházející při pobřeží, naproti městu Limón. Pokud panují příhodné podmínky, můžete šnorchlovat přímo z pláže v Manzanillu.

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pobřeží dlouhé více než 1.400 km lemuje bezpočet pláží, bohužel ne všechny jsou vhodné pro bezpečné plavání a relax. Stručný přehled a charakteristika nejkrásnějších pláží Kostariky vám snad pomůže s výběrem té pravé pláže. Přehled pláží najdete také na stránce www.playascostarica.info.   

 • Playa Hermosa (Guanacaste a poloostrov Nicoya) - bezpečná pro plavání, potápění
 • Playa del Coco (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – dobře dostupná z města Liberia a San José, potápění, noční život
 • Playa Ocotal (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – šnorchlování
 • Playa Flamingo (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – nejnoblesnější pláž v zemi s přístavem jachet a přistávací dráhou pro letadla, rybaření
 • Playa Brasilito (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – bezpečná pro plavání, vhodná pro děti
 • Playa Conchal (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – šnorchlování
 • Playa Tamarindo (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – velmi živá pláž, surfing, noční život, rybaření
 • Playa Nosara (Guanacaste a poloostrov Nicoya) - surfing
 • Playa Sámara (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – bezpečná pro plavání, surfing, pěší turistika, sportovní rybaření
 • Playa Carrillo (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – krásná pláž s bílým pískem lemuje záliv ve tvaru půlměsíce
 • Playa Tambor (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – dobré plavání
 • Isla Tortuga (Guanacaste a poloostrov Nicoya) – krásné pláže a smaragdově zelené moře
 • Playa Jacó (centrální pacifické pobřeží) – surfing, bungee jumping, kostarická párty beach
 • Manuel Antonio (centrální pacifické pobřeží) – nejkrásnější pláže Kostariky, plavání, šnorchlování, nádherná příroda
 • Playa Dominical (jižní pacifické pobřeží) – surfing, krásné přírodní scenérie
 • Playa Uvita (jižní pacifické pobřeží) – plavání, během odlivu je možné přejít na Punta Uvita
 • Playa Ballena (jižní pacifické pobřeží) – bezpečné plavání
 • Playa Pavones (jižní pacifické pobřeží) – pláž s černým pískem, surfing
 • Tortuguero (Karibik)
 • Playa Bonita (Karibik)
 • Cahuita (Karibik) – potápění, šnorchlování, příroda
 • Playa Cocles (Karibik) – surfing
 • Manzanillo (Karibik) – příroda, mořské želvy

Další aktivity

Rafting

Mezi nejpopulárnější místa k provozování raftingu patří region Turrialba, kterým protékají řeky Reventazón a Pacuare. Zejména řeka Pacuare nabízí nejkrásnější rafting v Latinské Americe. Další možnosti raftingu skýtají řeky Chirripó (od srpna do začátku listopadu), El General (od června do listopadu), Río Balsa, Río Toro, Tenorio, Naranjo (od června do listopadu), Savegre, Pejibaye, Sarapiquí (od září do prosince) nebo Corobici a řeka Penas Blancas s nejlehčími podmínkami.

navrhnout změnu
Bungee Jumping

Kostarika je průkopníkem bungee jumpingu v Latinské Americe. Za seskoky na laně se můžete vydat do Jacó, Monteverde, Arenal nebo Turrubares.

navrhnout změnu
Ziplining
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ziplining se řadí mezi nejoblíbenější adrenalinové aktivity v Kostarice, o čemž svědčí i stále více se rozšiřující nabídka drah, roztroušených po celé zemi. Zipliningové dráhy najdete v Monteverde (www.aventuracanopytour.com, www.canopytour.com), národním parku Braulio Carrillo, regionu Arenal (www.arenalparaiso.com), Montezumě (www.suntrails.com), Sámaře (www.wingnutscanopy.com), Manuel Antoniu (www.canopysafari.com) regionu Turrubares nebo Drake Bay.

navrhnout změnu
Lezení po skalách

Lezení po skalách je doménou San Pabla de Turrubares, kaňonu řeky Tárcoles, dále kaňonu řeky Blanco v Guápiles, města Cachí v provincii Cartago a pohoří Talamanca v národním parku Chirripó.

navrhnout změnu
Plavba na kajaku
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mezi nejpopulárnější místa vhodná k plavení se na kajaku nebo kánoi patří vodní cesty parku Tortuguero a řeka Río Frío s přilehlými mokřady v rezervaci Caño Negro. Canoeing je populární také na řece San Carlos v La Fortuně či na jezeře Arenal. Půjčení kajaku je možné v parku Manuel Antonio, Punta Uva, Puerto Viejo, na Playa Jacó nebo na ostrově Caño.

navrhnout změnu
Pozorování velryb
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ve vodách kolem Kostariky lze pozorovat plejtváky, kteří pravidelně migrují kolem jejích břehů. Nejlepším obdobím pro pozorování těchto mořských tvorů je červenec až srpen, kdy můžete kytovce spatřit v Národním mořském parku Ballena v Uvitě (www.parque-nacional-marino-ballena.business.site) nebo v zálivech Dulce či Papagayo.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele