logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nejlepší místa pro potápění najdete na pobřeží Karibiku, v okolí Cartageny, Santa Marty a Tagangy a zejména pak na ostrovech San Andrés a Providencia, kde se nachází třetí největší korálová bariéra světa s vhodnými lokalitami i pro šnorchlování.

V kolumbijském Pacifiku se nachází rozeklaný ostrov Malpelo, na který se dostanete pouze v rámci lodních výprav. Moře kolem ostrova je vyhlášené potápěním se žraloky.

Mohlo by se hodit:

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pokud patříte k milovníkům pláží s bílým pískem, tyrkysovým a teplým mořem, vydejte se jednoznačně na karibskou část pobřeží Kolumbie. Jako v ráji si budete připadat především na ostrově Providencia. Z geografického hlediska leží spíše v Nikarague než Kolumbii a oproti nedalekému ostrovu San Andrés je daleko méně rozvinutější, o to víc si však uchovává svůj karibský šarm a autenticitu. O nic horší pláže nabízí i druhý ostrov San Andrés, na který se dostanete pohodlně letadlem z Bogoty a dalších kolumbijských měst. Blíže pevnině najdete krásné pláže na Islas del Rosario, skupině 30 ostrovů roztroušených v moři poblíž Cartageny, odkud se sem pořádají výlety. Z Cartageny se nabízí i lodní výlet na ostrov Isla Grande s další přehlídkou úchvatných pláží. Lodě na ostrov vyplouvají z přístaviště v Muelle de la Bodeguita a plavba na Isla Grande trvá asi 2 hodiny. K nejkrásnějším plážím pobřeží u Cartageny patří Playa Blanca, pláž s bílým pískem, omývaná tyrkysovým mořem. Přes den bývá plná turistů, které sem přivážejí lodě z Cartageny, odpoledne se ale pláž začne vylidňovat. Ideální je zůstat přes noc v některé z rustikálních chatek na pláži a užít si pláž pro sebe. Další skvělé pláže lemují pobřeží národního parku Tayrona. Půl hodinky jízdy od východní brány do parku se nachází Costeño Beach, krásná pláž s velmi uvolněnou atmosférou a surfařským kempem. Ještě dál na východ leží Playa Palomino. Sem už mnoho turistů nezavítá, a tak vám tu společnost bude dělat nejspíš jen pár místních. Dávejte však pozor, při pobřeží v parku Tayrona a na dalších místech v této oblasti se mohou vyskytovat silné mořské proudy, proto dbejte výstražných cedulí.

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ať už absolvujete několikahodinový nebo několikadenní trek na pobřeží, v džungli nebo v horách, budete ohromeni krásou a rozmanitostí kolumbijské přírody a krajiny. Skvělými místy pro pěší turistiku jsou zejména desítky kolumbijských národních parků a rezervací. Množství užitečných informací najdete na stránce národních parků Kolumbie www.parquesnacionales.gov.co. Mezi oblasti, které vás určitě nezklamou patří především:

  • Národní park Los Nevados, nabízí množství různě náročných treků
  • Národní park Chingaza, park se nachází severně od Bogoty a nabízí treky v horách, například oblíbený trek Camino Monfortiano o del Humea, který míjí jezera, vodopády a kaňony.
  • Národní park El Cocuy, horské treky v pohoří Sierra Nevada de Cocuy vás uchvátí výhledy na zasněžené pětitisícovky a ledovce
  • Národní park Puracé, park se nachází nedaleko města Popayán a nabízí treky krajinou s jezery a vodopády nebo výšlap na vulkán Puracé
  • Údolí Cocora, jedny z nejhezčích denních treků v Kolumbii nabízí Valle de Cocora s nejvyššími palmami světa i zdejší oblast pěstování kávy
  • Trek do Ztraceného města, 4-6 denní trek kolumbijskou džunglí organizují agentury v Santa Martě
  • Kaňon Chicamocha, nabízí strhující přírodní scenérie kaňonu a poznání zdejších zapadlých vesniček
  • La Chorrera, jednodenní trek k nejvyššímu kaskádovitému vodopádu Kolumbie je možné podniknout z Bogoty

Mohlo by se hodit:

Horská turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jednou z největších horských výzev je pokoření vulkánu Nevado de Tolima (5.276 m n.m.) v kolumbijských Andách. Sopka je součástí národního parku Los Nevados a jednou z mála na území Kolumbie, na kterou je v současné době umožněn výstup. Třídenní horský trek s průvodcem vyžaduje dostatečnou aklimatizaci, kondici a vybavení pro zdolání ledovcového příkrovu na vrcholu vulkánu.

Další aktivity

Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Dravé řeky s peřejemi jsou lákadlem provincie Santander. Agentury, organizující rafting, jsou soustředěny zejména ve městě San Gil, v jehož blízkosti protékají řeky Río Fonce a Río Suárez. Skromnější podmínky poskytují také řeky poblíž města San Agustín.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Ziplining

Ziplinové dráhy najdete v parku Panachi poblíž Girónu nebo u vyhlídky El Peñon Guane poblíž města San Gil.

navrhnout změnu
Surfing

Místa vhodná k surfování leží především na pacifickém pobřeží, například v jižní části zálivu Tribugá, v okolí města Nuquí. Jižně od Nuquí je vyhlášenou surfařskou pláží Playa Guachalito. Zkušení surfaří jezdí také do Juanchaca nedaleko města Buenaventura. Moře v karibské části pobřeží je vhodnější pro začátečníky. Na karibském pobřeží je populární místem Pradomar nebo pláž Costeño Beach, nacházející se východně od parku Tayrona.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Pozorování velryb

Každoročně mezi červencem a listopadem se do vod Pacifiku vrací keporkaci, aby zde vyvedli svá mláďata. Nejlepší příležitosti k pozorování těchto tvorů skýtají Bahía Solano a Nuquí v provincii Chocó a také ostrov Gorgona.

navrhnout změnu
Bungee Jumping
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Stejně jako další adrenalinové sporty, i bungee jumping můžete vyzkoušet u města San Gil. Zde se jedná o 70 metrů dlouhý skok z jeřábu umístěném nad řekou Fonce.

navrhnout změnu
Paragliding
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ideální podmínky pro paragliding panují v okolí San Gil, ve kterém je možné rezervovat tandemový let za cenu již od 30 USD. Dalším místem je například Sopó Cundinamarca nedaleko Bogoty, kde působí společnost Parapente Paraíso (www.parapenteparaiso.com) nabízející lety s instruktorem za 130.000 COP.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele