logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

V Jordánsku najdete ubytování všech cenových kategorií, od té nejlevnější díry až po luxusní resorty. Počítejte s tím, že mimo velká města a hlavní turistická místa může být výběr ubytování limitovaný.

V Ammánu najdete spousty levných penzionů i dražších hotelů. Levnější možnosti ubytování jsou soustředěny především v centru města, zvaném Downtown. Pokud zvolíte nejlevnější variantu ubytování, počítejte s nižším komfortem a strohým vybavením. Ale i u dražšího ubytování v hotelu často neodpovídá kvalita ceně. Některé jordánské hotely si připočítávají ještě 10% poplatek za servis, zeptejte se na to na recepci předem. V Ammánu je možné využít i couchsurfing nebo Airbnb, což je levnější alternativou klasického ubytování v hotelech.

V přírodních rezervacích je možné přenocovat v chatkách, v hlavní sezóně ale doporučujeme podobný nocleh rezervovat předem.

Během návštěvy Wádí Rum si určitě rezervujte přenocování v kempu v beduínských stanech. Nocleh v poušti s výhledy na noční oblohu je zážitkem na celý život. Kempy se liší kvalitou a vybavením, některé disponují stany bez zvláštního komfortu, jiné jsou vybaveny sprchami s teplou vodou a dokonce wifi. Většina kempů organizuje i výlety po poušti, jinak je možné si výlety na velbloudech nebo v terénních autech (25-80 JOD) rezervovat v návštěvnickém centru. V poušti můžete přespat i jen tak s vlastním stanem, teoreticky jen na vyhrazených místech, jejichž mapku dostanete v návštěvnickém centru. Tato místa však nejsou nijak fyzicky označena, takže je obtížné je přesně lokalizovat. V praxi tak můžete přenocovat, kde chcete.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele