logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Krajina Jordánska nabízí bezpočet příležitostí k pěší turistice, byť není toto odvětví turistického průmyslu zdaleka na takové úrovni, jako v jiných vyhlášených trekařských destinacích. Stezky nejsou dostatečně značeny a udržovány, a tak je vhodné využít služeb průvodců nebo podnikat výlety ve větší skupině lidí. Za nejlepší období pro pěší turistiku je považován březen a duben, na jihu Jordánska pak únor a březen. Během těchto měsíců není takové horko a příroda na severu Jordánska je po zimních deštích zelená a rozkvetlá. Mezi zářím a listopadem panují také příjemné teploty, vegetace je ale po horkém létě vyschlá a spálená.

Králem všech treků nejen v Jordánsku, ale na celém Blízkém Východě, je tzv. Jordan trail, více než 650 km dlouhý trek napříč celým Jordánskem z Umm Qais na severu země až do Akaby u Rudého moře. Celý trek ujde jen málokterý dobrodruh, můžete ale samozřejmě absolvovat jen některou jeho část v regionu, který vás zajímá. K top jordánským trekům patří i zhruba 70 km dlouhý trek z rezervace Dana do Petry, který vám dá okusit mnoho z fascinující krajiny i historických míst. Pokud nepůjdete s průvodcem, měli byste se na cestu dobře připravit, protože chybí značení a trasa vede odlehlým terénem, plným kaňonů, wádí, hor a dalšího obtížného terénu. Samozřejmostí by měl být dostatek jídla a pití a ochrana proti slunci. Pěší turistikou jsou vyhlášené i Petra nebo Wádí Rum, kde můžete mimo jiné vystoupat na nejvyšší vrchol Jordánska, Jabal Umm ad Dami.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jordánsku sice náleží jen 27 km pobřeží Rudého moře, to ovšem není překážkou tomu, aby zde vyrostla více než dvacítka potápěčských center. Část pobřeží spadá pod ochranu mořského parku, ve kterém se nachází korálové útesy, přitahující množství ryb a dalších živočichů.

Mezi nejkrásnější potápěčské lokality patří King Abdullah Reef, Aquarium House Reef, Japonská zahrada nebo vrak nákladní lodi Cedar Pride. K raritám patří dokonce potopený starý americký tank. Zde najdete seznam potápěčských center v Akabě.

Kaňoning

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jordánská wádí jsou skvělým místem pro provozování řady outdoorových aktivit. K nejoblíbenějším z nich patří kaňoning, který lze podniknout na řadě míst, jako je Wádí Mukheiris, Wádí Karak nebo Wádí Zarqa. Výjimečný adrenalinový zážitek nabízí také Wádí Mudžib, jehož skalnaté kaňony a řeka jsou tím pravým místem pro plavení se po vodní hladině, zdolávání překážek pomocí lan a skoky z vodopádů. Kaňoning ve Wádí Mudžib je možný pouze od 1. dubna do 31. října, od 1. listopadu do 31. března lze absolvovat pouze tzv. Ibex Trail. V případě dešťů mohou být traily dočasně uzavřeny.

Na výběr jsou tři traily:

  • Siq Trail (21 JOD, cca 3 hodiny tam a zpět), Siq Trail je jediným z trailů, na který se můžete vydat i bez průvodce
  • Canyon Trail (31 JOD, 4 hodiny), určený pro skupiny doprovázené průvodcem
  • Malaqi Trail (44 JOD, 7 hodin), lze absolvovat jen s průvodcem
  • zimní Ibex Trail (21 JOD)

Pouštní safari

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jen málokdo odolá svezení na velbloudech po jedné z nejkrásnějších pouští světa, Wádí Rum. Na výběr jsou různě dlouhé vyjížďky s nebo bez přenocování v poušti. Ceník je vyvěšen na tabuli u návštěvnického centra. K dispozici jsou také výlety terénními auty po nejkrásnějších místech pouště Wádí Rum.

Další aktivity

Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Rájem milovníků skalního lezení jsou především pískovcové formace Wádí Rum. Množství informací o této aktivitě ve Wádí Rum najdete na stránce Mountain Project.

navrhnout změnu
Pro děti
  • Amman Waves - první akvapark v Jordánsku se nachází v Ammánu
  • Muzeum pro děti - více než 180 vnitřních i venkovních interaktivních a vzdělávacích zařízení najdete v Ammánu
navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele