logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Potápění na Filipínách je pro mnoho lidí jedním z hlavních důvodů, proč tuto zemi navštívit. Ve vodách, obklopujících 7.107 ostrovů, napočítáte nekonečné množství exkluzivních míst k potápění, z nichž některé jsou považovány za nejlepší na světě. Potápění v tropickém moři, bohatém na podmořský život, je navíc v tomto koutě světa daleko levnější, než v Evropě, USA nebo Karibiku. Cena za jeden ponor s vlastním vybavením se pohybuje kolem 1500 PHP. Byznys spojený s potápěním jen kvete, takže na pobřeží, poblíž vyhlášených potápěčských lokalit, vyrostlo mnoho center i hotelů zaměřených na potápěčskou klientelu.

K nejkrásnějším místům k potápění patří:

 • Palawan -  Bacuitské ostrovy u El Nida a Coron, kde se nachází více než dvacítka vraků lodí, potopených během II. světové války. Tubbataha reef je sice od pevniny dost vzdálený, patří ale k nejlepším lokalitám v rámci celých Filipín. Skvělé potápění, ale i šnorchlování nabízí také Honda Bay u Puerto Princesa.
 • Mindoro - Apo reef je považovaný za jedno z nejlepších míst pro útesové potápění. Na severu Mindora je vyhlášeným místem okolí Puerto Galera.
 • Romblon - je proslulý především svým vulkanickým komínem, zvaným Blue hole.
 • Malapascua - lokalita Monad Shoal u malého ostrova Malapascua je vyhlášená potápěním s rejnoky a žraloky liškouny.
 • Cebu - k populárním místům patří Moalboal a také Oslob, kde je možné šnorchlovat se žraloky obrovskými.
 • Siquijor - potápěče láká mořská rezervace v okolí ostrova.
 • Negros - ostrov Apo je proslulý početnou populací mořských želv.
 • Bohol – ostrov Balicasag poblíž Boholu je skvělou lokalitou pro potápění i šnorchlování.
 • Luzon - oblast kolem města Donsol je dalším místem, kde lze šnorchlovat se žraloky obrovskými. Další místa k potápění se nachází v nedalekém průlivu Ticao a v zálivu Batangas.

Mohlo by se hodit:

 • Divephil - vše, co potřebujete vědět o potápění na Filipínách

Surfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mekkou filipínského surfování je ostrov Siargao, s nejlepšími podmínkami od srpna do listopadu, kdy se o ideální vlny stará jihozápadní monzun. Nejznámější lokalitou je Cloud Nine, kde se také pořádá závod Siargao Cup s mezinárodní účastí. Další skvělá místa najdete v podstatě podél celého východní pobřeží ostrova a na některých přilehlých ostrůvcích. Patří k nim třeba Rock Island, Pilar, Pacifico, Burgos, Jacking Horses a další. Kromě Siargaa patří k vyhledávaným místům také ostrov Catanduanes, východní Bicol a okolí San Fernanda na severozápadě Luzonu.   

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Filipíny nabízejí množství příležitostí k pěším výletům zdejší panenskou přírodou, od horských oblastí severního Luzonu (okolí rýžových polí v oblasti Banaue a Batadu), přes treky národními parky a přírodními rezervacemi, až po zdolávání filipínských vulkánů. Bohužel stezky, využívané turisty, nejsou vždy dobře značeny a absence dalšího vybavení pro turisty znamená, že je často nezbytné najmout si spolehlivého průvodce.

Velmi populární jsou výšlapy na některé z vulkánů, které jsou rozesety po celém souostroví. Z Manily se nabízí výlet na Mt. Pinatubo nebo Mt. Tall, v Bicolu se podnikají výstupy například na Mt. Mayo a Mt. Isarog a na ostrově Mindanao můžete pokořit největší vrchol Filipín, Mt. Apo (2.954 m n.m.). Začátečníci mohou zkusit zdolat méně náročné kopce, ke kterým patří například Mt. Batulao, Mt. Maculot, Pico de Loro, Mt. Balagbag nebo Mt. Manabu, všechny lehce dostupné z Manily.    

Mohutná erupce sopky Pinatubo v roce 1991, která pohřbila osady v jejím okolí a stála za opuštěním americké základny v nedalekém Clarku, proměnila okolí v měsíční krajinu, plnou obrovských balvanů, skalních útvarů a lávových vyvřelin. Také k této atrakci se pohodlně dostanete v rámci jednodenního výletu z Manily, zahrnujícího cestu autobusem, terénním vozem i pěší výšlap. Na chvíle dřiny zapomenete v momentě, kdy spatříte smaragdově zelenou vodu kráterového jezera. K vulkánu Pinatubo se dostanete minivanem a autobusem, které jezdí do města Tarlac, případně do jiných měst na sever od Manily, ke kterým se jede přes malé městečko Capas, kde se necháte vysadit. Z Capas si vezměte jeepney nebo tricykl do Santa Juliany, kde se platí environmentální poplatek a zároveň si pronajmete auto s pohonem 4x4 (případně si terénní auto pronajměte již v Capas). Cesta terénním autem náročným terénem trvá zhruba hodinu a je jediným způsobem, jak se k sopce přiblížit. Pěšky se jde nakonec další 2 hodiny. Pronájem auta, průvodce, plus poplatky vyjdou celkově asi na 1200 PHP na osobu.

K velmi populárním jednodenním výletům z Manily patří také výstup na sopku Taal, která je jedinečným přírodním úkazem. Sopka Taal se nachází na ostrově uprostřed jezera a její kráter vyplňuje další jezero. Z hlavního města je třeba dostat se do města Talisay, buď přes Tagaytay nebo Tanauan. V Talisay je nutné pronajmout si loď, která vás převeze přes jezero ke břehům vulkánu. Lodní přepravu kontroluje, tak jako na spoustě dalších míst po celých Filipínách, skupina lodních přepravců, se kterými si pravděpodobně zalicitujete o cenu. Standardní cena za loď je 1.500 PHP, průvodce pro 6 osob stojí dalších 500 PHP, ale prašná cesta, vedoucí nahoru k vulkánu, je jasně zřetelná. Cesta lodí trvá zhruba půl hodiny, v turistickém středisku se platí poplatek 50 PHP. Na vrchol vulkánu s výhledem na kráterové jezero se pohodovým tempem dostanete asi za hodinu.

Mohlo by se hodit:

Pro děti

 • Manila ocean park (Manila) - oceanárium, zvířecí show a další zábava pro děti
 • Star City (Manila), zábavní park pro děti
 • Manila ZOO (Malate, Manila)
 • Avilon ZOO (San Isidro, Rizal, okraj Manily)
 • Kidzania Manila (Manila) - dětské naučné a zábavní centrum
 • Ocean Adventure (Subic Bay nedaleko Manily) - mořský park a zvířecí show
 • Enchanted Kingdom (Santa Rosa, Laguna nedaleko Manily), zábavní park plný atrakcí
 • Aquaria water park (Calatagan, provincie Batangas), akvapark
 • Fantasy World (Tagaytay), tématický park pro děti
 • Sky Ranch (Tagaytay), pouťové atrakce
 • Sky Ranch (San Fernando, Pampanga) - pouťové atrakce
 • Motýlí zahrada (Boracay)

Pozorování velryb

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Velryby, přesněji řečeno žraloky obrovské, můžete pozorovat a plavat s nimi v Donsolu na jihu ostrova Luzon nebo třeba v Oslobu na ostrově Cebu. Nové centrum, kde lze plavat se žraloky obrovskými (velrybími) nedávno vzniklo v Lile na Boholu. Centrum je otevřeno od 6 do 11:30 hodin a atrakce stojí 1.000 PHP na osobu.

Pozorování zvířat

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Mořské želvy nejspíš uvidíte na mnoha místech filipínského souostroví, největší šanci skýtá moře kolem ostrova Apo (nedaleko Dumaguete) a také ostrova Balicasag u Boholu. Mnoho těchto mořských tvorů jsme pozorovali také v okolí El Nida.

Další aktivity

Rafting

Příznivci říčního raftingu se vydávají do městečka Cagayan de Oro, kde je možné koupit raftový výlet u některé z mnoha místních agentur, organizující výpravy po stejnojmenné řece. V době, kdy je dostatek vody, lze sjíždět i řeku Chico u Bontocu, v horských oblastech na severu ostrova Luzon.

navrhnout změnu
Lezení po skalách

Lezení po skalách lze praktikovat v Atimonan (provincie Quezon), v Manalmon (provincie Bulacan), v okolí města Baguio, na skalách v okolí El Nida nebo v Cantabaco na ostrově Cebu. Dingle na ostrově Panay je pro svou různorodost a skvělé zázemí považováno za jedno z nejlepších míst k lezení na Filipínách, k nejrozvinutějším lezeckým oblastem Filipín patří také Wawa v provincii Rizal. Lezení po skalách můžete spojit s návštěvou zajímavého místa i v Echo Valley u Sagady.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Kaňoning
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pokud přemýšlíte o kaňoningu, rozhodně se vydejte na ostrov Cebu. Skvělé příležitosti k provozování tohoto sportu nabízí zdejší řeky, které se proplétají úzkými údolími a vytvářejí kaskády a vodopády. V Moalboal, Badian a dalších místech na jihu Cebu sídlí agentury, organizující výpravy k vodopádům Montaneza, Kawasan a na další místa. Adrenalinový zážitek přijde na zhruba 1.500 PHP, v ceně je i pronájem potřebného vybavení, včetně helmy a vesty.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Jeskyně
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Na území Filipín se nachází mnoho jeskyní a jeskynních systémů, proto není divu, že tato země přitahuje pozornost jeskyňářů z celého světa. Nejrozsáhlejší systém jeskyní najdete v okolí měst Sagada a Tuguegarao na severu Luzonu. Další jeskyně se nacházejí ve východní části ostrova Samar v národním parku Sohoton Natural Bridge.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele