logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Dominikánská republika nabízí především velké množství hotelů a hotelových resortů různých kategorií. Země se stala synonymem pro ubytování v all-inclusive resortech, jejichž hosté si užívají prvotřídních služeb a bezstarostných dnů, plných slunce a koupání v moři. Tyto komplexy vyrostly především v Punta Caně, ale také v Playa Doradě nebo Juan Doliu. Dominikánská republika však zdaleka nejsou jen drahé hotelové resorty, jak by mnozí čekali a dokonce i baťůžkáři zde najdou možnosti cenově příznivého ubytování. Hostely se sice nacházejí zejména ve větších městech, jako je Santo Domingo, po celé zemi jsou ale roztroušeny levné hotely. Při výběru vhodného letoviska může hrát úlohu fakt, že sever ostrova je o něco vlhčí a větrnější než východ a jih.

Hlavními turistickými letovisky jsou:

Boca Chica a Juan Dolio

Z původní rybářské vesnice a jednoho z center výroby cukru vyrostlo letovisko s velmi pěknou pláží a ideální polohou nedaleko hlavního města (30 km) a letiště Las Américas. Pláž se rozkládá v malém zálivu a chrání ji korálové útesy, proto je ideální pro rodiny a bezpečné plavání. Pláže v Juan Doliu představují kompromis mezi turistickými a osamělými plážemi. Návštěvníci si mohou užít množství vodních aktivit, včetně potápění v národním parku La Caleta, ale také například golfu. Oblíbenými výletními cíli jsou jeskyně Cueva de las Maravillas, s tradicí výroby rumu vás seznámí v centru rumu Barceló, které se nachází ve městě San Pedro de Macorís.

La Romana a Bayahibe

Další středisko jižního pobřeží má své vlastní letiště, ale ani letiště Las Américas není daleko. Letovisko La Romana omývá klidné moře a lemují nádherné pláže. Nedaleké Bayahibe je jedním z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování v zemi. Celá oblast kolem La Romany je ideální i pro milovníky jachtingu nebo golfu. Na dosah je umělecká vesnice s amfiteátrem Altos de Chavón nebo příroda národního parku Del Este. Na předměstí La Romany můžete navštívit továrnu Tabacalera de García, největší manufakturu na výrobu doutníků na světě a jednoho z největších zaměstnavatelů v Dominikánské republice. Pro zájemce pořádá továrna exkurze. Doporučujeme také výlet na ostrov Catalina, který leží přímo naproti La Romaně. Ostrov je mimo jiné vyhlášený potápěním.

Punta Cana

Rozlehlá oblast Punta Cany na východě země zahrnuje několik menších středisek, táhnoucích se mezi Cap Cana a Uvero Altem. Punta Cana je údajně místem s největší koncentrací all-inclusive resortů na světě. Kilometry pláží s bílým pískem, tyrkysové moře a kokosové palmy lemující pobřeží každoročně přilákají milióny turistů z celého světa. Ještě před 25 lety byla tato oblast více méně neobydlená, dnes zde najdete desítky exkluzivních resortů a vlastní letiště, kde přistává více než polovina všech návštěvníků Dominikánské republiky. Přitom Punta Cana neztratila nic ze svého exotického půvabu. Toto letovisko ocení nejen rodiny s dětmi, které mohou navštívit zábavní parky a akvaparky, na své si přijdou i milovníci golfu, šnorchlování, vodních sportů a nakupování. Oblíbeným výletním cílem hostů ubytovaných v Punta Caně je také nedaleký rajský ostrov Saona.

Puerto Plata

Letovisko se nachází na severním pobřeží ostrova a může se pyšnit rozlehlými písečnými plážemi a čistým mořem. Svým návštěvníkům má Puerto Plata co nabídnout i co se týče kulturního vyžití. Ve městě a jeho okolí se nachází několik muzeí, starých domů ve viktoriánském stylu a historických míst, jako je například pevnost San Felipe. Puerto Plata je výchozím bodem výletu k 27 vodopádům nebo výletu lanovkou na kopec Isabel de Torres. Severní pobřeží kolem Puerto Plata je také ideálním místem pro vodní sporty, jako je windsurfing nebo kiteboarding.

Sosúa

Na východ od Playa Dorada se nachází Sosúa, město, jež je se svými bary a diskotékami vyhlášené nočním životem. Sosúa je mimochodem také vyhledávaným cílem sexuálních turistů.

Cabarete

Cabarete láká především mladé vyznavače windsurfingu a kiteboardingu. Zdejší povětrnostní podmínky činí z Cabarete jedno z nejlepších míst v Karibiku pro provozování těchto sportů.

Samaná

Poloostrov Samaná patří k méně navštěvovaných regionům Dominikánské republiky, proto si tu užijete hlavně klid. V dosahu letovisek se nacházejí nejkrásnější přírodní zajímavosti Dominikánské republiky, jako je vodopád El Limón a také nejkrásnější pláže země, Cayo Levantado nebo Playa Rincón. Klidnější letovisko Las Terrenas nabízí mělké moře bez vln, dlouhé pláže s možnostmi šnorchlování a magické západy slunce. Přímo ve městě můžete navštívit obchod a výrobnu doutníků v jednom. Záliv Samaná je vhodným místem pro pozorování velryb (leden-březen).

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele