logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Dominikánská republika se může pyšnit těmi nejkrásnějšími plážemi v celém Karibiku. O pravdivosti tohoto tvrzení svědčí i fakt, že se půvabné scenérie některých z těchto pláží staly kulisami k natáčení reklam na tyčinku Bounty nebo rum Bacardi.

Pokud jste v Dominikánské republice jen na skok a hledáte pěknou pláž poblíž Santo Dominga, jeďte z hlavního města pár kilometrů na východ, kde se nachází pěkná pláž Boca Chica. Pláž se rozkládá v malém zálivu a chrání ji korálové útesy, proto je ideální pro rodiny a bezpečné plavání. Další krásné pláže najdete dále podél východního pobřeží a patří k nim například Juan Dolio, pláže v okolí Bayahibe a na přilehlých ostrovech Saona či Catalina.

Východní cíp Dominikánské republiky je hlavním cílem dovolenkářů z celého světa, na které tu čekají exkluzivní pláže Punta Cany a Bávara s největší koncentrací hotelových all-inclusive komplexů v celém Karibiku.

Tři kilometry dlouhá pláž Playa Limón se táhne mezi ústím řeky Cedro a Punta Limón a je součástí několik desítek kilometrů dlouhého pásu panenských pláží, lemujících severovýchodní pobřeží Dominikánské republiky.

Jedny z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky lemují pobřeží poloostrova Samaná, v čele s Cayo Levantado, Playou Rincón, Playou Cosón nebo Playou El Valle.

Hezké pláže se nacházejí i v okolí Puerto Plata na severu ostrova, patří k nim zejména Playa Grande u města Río San Juan nebo Playa Dorada, preferujete-li veškerý plážový servis. Protipólem rušných turistických pláží kolem Punta Cany jsou odloučené a turisty nejméně navštěvované pláže regionu Barahona na jihozápadě země, například pláže v Bahía de Las Águilas.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Atlantická i karibská strana pobřeží nabízejí množství krásných potápěčských lokalit, kde můžete objevovat magii podmořského života. Východní pobřeží je známé svými podmořskými jeskyněmi, jako je Cueva del Padre Nuestro a také několika vraky lodí, z nichž k nejpopulárnějším patří vrak lodi St.George. Vyhlášenou lokalitou je pobřeží kolem Bayahibe s ostrovy Saona (korálové útesy a vrak lodi Captain Kid), Catalina a Catalinita (Akvárium a La Pared). Nejkrásnějším potápěčským místem jižního pobřeží je Národní park La Caleta, nacházející se východně od Santo Dominga, kde byla účelově potopena loď Hickory a dnes slouží jako nový domov mnoha druhů mořské fauny. Podél jižního pobřeží ale najdete vraky dalších lodí i korálové formace s názvy Dominikánské Bahamy nebo Seven Coconut Trees. Pěknými místy se pyšní i nedotčený jihozápad v regionu Barahona, se zajímavými možnostmi šnorchlování v zálivu Bahía de Neiba, kde je možné pozorovat kapustňáky. Část severozápadního pobřeží, mezi městy La Isabela a Monte Cristi, je jedním z posledních míst v zemi, kde najdete velké korálové útesy, nedotčené lidskou činností. Potápění si užijete i na poloostrově Samaná, zejména v okolí Las Galeras a mysu Cabo Cabrón. Pro šnorchlování jsou vhodné útesy s korály poblíž pláží Portillo a El Fronton. Záliv Samaná je proslulý pozorováním keporkaků, kteří sem připlouvají mezi lednem a březnem.

Mohlo by se hodit:

Kitesurfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

I když možností pro provozování kitesurfingu je na ostrově vícero, hlavním centrem tohoto sportu je město Cabarete na severním pobřeží ostrova. Mnozí znalci považují Cabarete vůbec za nejlepší místo pro kitesurfing v celém Karibiku. Nejlepší podmínky panují mezi únorem a srpnem, každoročně v červnu se v Cabarete dokonce konají významné mezinárodní závody. Vedle Cabarete je kitesurfing rozšířený i v nedalekém Puerto Plata nebo v Las Terrenas na severním pobřeží poloostrova Samaná.

Cabarete a jeho okolí je vhodné i pro windsurfing, který je možné dále provozovat také v Las Salinas na jižním pobřeží. Nejlepší podmínky pro surfing najdete na plážích Cabarete, Encuentro, La Puntilla a také Caletón u města Cabrera, La Preciosa u města Rio San Juan Playa Bonita u Las Terrenas. V oblasti Punta Cana se pořádají surfové kempy s výukou surfingu na Macao Beach.

Mohlo by se hodit:

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pobyt v Dominikánské republice zdaleka nemusí být jen o koupání a plážích. Geografická různorodost této druhé největší země Karibiku nabízí široké možnosti treků po horách a tropických lesích. Napříč ostrovem se táhne několik pásem hor, kam se lze uchýlit a na chvíli oddechnout od sluncem rozpálených pláží. K nim patří především Centrální pohoří (Cordillera Central), kde se nachází nejvyšší vrchol země a celého Karibiku, Pico Duarte (3.098 m n.m.), ale také hřbety Cordillery Oriental, Cordillery Septentrional, Sierry de Neiba nebo Sierry de Bahoruko. Pěší výlety lze podniknout i v krásné přírodě dominikánských národních parků, kde se můžete pěšky vydat k jeskyním (Parque Nacional del Este, Parque Nacional Cuevas del Borbon a El Pomier) nebo objevovat pobřežní útesy (Parque Nacional Monte Cristi). Největší výzvou je ale výšlap na Pico Duarte, který představuje zhruba dvou až třídenní trek z níže položených tropických lesů až do výšin s alpským rázem krajiny. Na vrchol Pico Duarte vede několik stezek, nejlepší volbou je pravděpodobně cesta z Matagrande nebo z La Ciénaga přes bránu národního parku Armando Bermúdez. Trek z La Ciénaga měří 23 km, první den se dá zvládnout 18 km pochod do Compartición ve výšce zhruba 2.500 m n.m., druhý den se pokračuje až na vrchol a zpět. Do Compartición vás mohou také vyvézt muly. Základnou výletů na Pico Duarte je město Jarabacoa, kde si lze najmout průvodce (průvodce je povinný), muly nebo půjčit vybavení potřebné pro výstup.

V oblasti Cordillery Central lze absolvovat řadu dalších pěších výletů, po stezkách vedoucích Národním parkem Armando Bermúdez nebo zdolat další a menší vrcholy, než je Pico Duarte. Další lokalitou, vhodnou k pěšímu průzkumu, je poloostrov Samaná, kde se dají podnikat výlety podél divokého pobřeží či do vnitrozemí poloostrova s vodopády.

Mohlo by se hodit:

  • Iguana Mama - agentura organizující pěší výlety a další outdoorové aktivity v Dominikánské republice
  • Rancho Baiguate - pěší výlety v oblasti Jarabacoa, včetně treků na a kolem Pico Duarte

Další aktivity

Pro děti
ZOBRAZIT MAPU MÍST navrhnout změnu
Golf

Dominikánská republika se stala jednou z předních golfových destinací Karibiku, která disponuje více než dvacítkou golfových hřišť, z nichž řada byla navržena předními světovými designéry. Největší koncentrace hřišť se nachází na jihovýchodě země v La Romaně a Punta Caně. Seznam golfových hřišť najdete na stránce www.golfadvisor.com/course-directory/8403-dominican-republic/.

navrhnout změnu
Cyklistika

Zdolávání horských hřbetů na kole je zcela odlišnou aktivitou, než za jakými sem jezdí většina návštěvníků. Horská cyklistika vám ale umožní poznat zdejší přírodu z jiné perspektivy a užít si krásných výhledů na okolní krajinu. Jedním z center horské cyklistiky je město Jarabacoa, kde si můžete vybrat některý z trailů vyhovujících vašim možnostem. Výlety v sedle kola si můžete zajistit u některého ze zdejších touroperátorů. Další cesty, vhodné pro horskou cyklistiku, křižují podhůří Kordillery Septentrional, poblíž Cabarete. Nějaké informace jistě najdete na stránce www.activecabarete.com/mountainbiking. Výlet na kole si konec konců můžete dopřát i na poloostrově Samaná nebo v Punta Caně.

navrhnout změnu
Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Centrem dominikánského raftingu je horské středisko Jarabacoa, kde se organizují raftařské výpravy po nedaleké řece Río Yaque del Norte (stupeň obtížnosti II. až III.).

navrhnout změnu
Plavba na kajaku

Několikadenní výpravy na kajacích po řekách hor Cordillery Central pořádají touroperátoři Rancho Baiguate nebo Iguana Mama.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Adrenalin
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pro cascading, neboli zdolávání vodopádů a skákání či klouzání do lagun pod nimi, je ideálním místem kaskáda 27 vodopádů řeky Río Damajagua. Lokality vhodné pro canyoning se nacházejí v horách Kordillery Septentrional a Kordillery Central, zatímco hornatý reliéf krajiny v okolí Jarabacoy je lokalitou vhodnou pro paragliding.

Mohlo by se hodit:

  • Flying Tony - paragliding v oblasti Jarabacoy
  • Rancho Baiguate - touroperátor zaměřený na outdoorové aktivity v Dominikánské republice
  • Iguana Mama - touroperátor zaměřený na outdoorové aktivity v Dominikánské republice
  • Dominican Adventures - stránky věnované sportovním aktivitám v Dominikánské republice
navrhnout změnu
Ziplining

Pro milovníky zipline bude Dominikánská republika zemí zaslíbenou. Zipliningové dráhy spolehlivě rozpumpují adrenalin po vašem těle hned na několika místech po celé zemi:

navrhnout změnu
Pozorování velryb

Každý rok mezi lednem a březnem navštíví záliv Samaná tisíce keporkaků, aby ve zdejších teplých vodách vyvedli svá mláďata. Lodní výpravy za velrybami organizují zdejší cestovní agentury, pokud se spokojíte pouze s pozorováním těchto tvorů z pevniny, je pro vás určena pozorovatelna v Punta Balandra.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele