logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Chile nabízí širokou škálu všech možných typů ubytování. Ceny za ubytování v hlavní sezóně (polovina prosince až konec února) se mohou vyšplhat až na dvojnásobek cen za ubytování mimo sezónu. Ujistěte se, že v nabízené ceně ubytování je již započítána IVA ve výši 19% (chilská obdoba DPH).

Hotel

Hotely jsou rozděleny do kategorií a ohodnoceny počtem hvězd, které uděluje Sernatur, národní agentura pro turismus. Nižší počet hvězd však automaticky neznamená horší hotelový pokoj, protože systém zohledňuje spíše vybavení a další parametry, než kvalitu ubytování. Vyhledávač hotelového ubytování najdete na stránce www.chilehotel.net.

Hostel

Hostely představují jednoduchý a levný druh ubytování především ve městech a na turisticky atraktivních místech. Seznam hostelů po celém Chile najdete na stránkách www.backpackerschile.com nebo na stránce Hostelling International (www.hihostels.com).

Hostería

Chilské hosteríe by se daly připodobnit k ubytování v penzionech.

Residenciales a hospedajes

Residenciales a hospedajes nabízí levné ubytování v jednoduchých pokojích, které zpravidla bývají součástí domů majitelů (není to ale podmínka). Kvalita pokojů je různá, některé pokoje jsou skromné a vybavené starým nábytkem, jinde narazíte na krásný pokoj, hezčí než v hotelu.

Chatky

Chatky, zvané cabañas, najdete především v rekreačních oblastech, jako jsou například národní parky nebo oblasti v blízkosti jezer. Většinou se jedná o chatky pro dvě a více osob, často s kuchyňkou a koupelnou. Seznam ubytování v cabañas najdete na stránce www.cabanaschile.cl.

Refugios

V parku Torres del Paine a dalších parcích lze přespat v ubytovnách, zvaných refugios. Refugios obvykle nabízejí jednoduché ubytování s pokoji pro více osob a často s palandami pro přespání.

Kempy

Také kempy jsou k dispozici v rekreačních zónách a některých národních parcích. Místo v kempu vyjde na 4000 CLP, někde i víc, jinde je naopak zdarma. V parku Torres del Paine jsou kempy v podstatě jedinou baťůžkářskou alternativou ubytování, protože ceny ve zdejších ubytovnách, refugios a hosteriích se mohou pohybovat v desítkách až stovkách dolarů. V parku Torres del Paine jsou některé kempy zdarma, za jiné zaplatíte od 5.000 do 13.000 CLP za osobu a noc.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele