logo

Doporučené plány cesty

Buenos Aires a okolí (8 dní)
Hřbitov Recoleta, Tigre, La Boca, San Telmo, Divadlo Colón, Avenida 9 de Julio, Casa Rosada, Plaza de Mayo, Colonia del Sacramento, Buenos Aires, Montevideo, San Antonio de Areco
To nejlepší z Argentiny (14 dní)
Hřbitov Recoleta, Ledovec Perito Moreno, El Chaltén, San Telmo, Divadlo Colón, Národní kongres, Bariloche, Avenida 9 de Julio, El Calafate, Vodopády Iguazú, Cesta sedmi jezer, La Boca, Casa Rosada, Plaza de Mayo, Buenos Aires
Velký okruh Argentinou (28 dní)
Hřbitov Recoleta, Ledovec Perito Moreno, El Chaltén, San Telmo, Divadlo Colón, Národní kongres, Poloostrov Valdés, Bariloche, Avenida 9 de Julio, Quebrada de Humahuaca, Ushuaia, Vodopády Iguazú, Cesta sedmi jezer, Salta, La Boca, Casa Rosada, Plaza de Mayo, Buenos Aires, Mendoza
To nejlepší z jižní Patagonie (21 dní)
Ledovec Perito Moreno, Ushuaia, Punta Arenas, Puerto Natales, El Chaltén, El Calafate, Národní park Torres del Paine
Jezerní oblasti Chile a Argentiny (14 dní)
Národní park Puyehue, Cesta sedmi jezer, Vulkán Osorno, Villa la Angostura, Rezervace Huilo Huilo, Pucón, Bariloche, Puerto Varas, Národní park Huerquehue, Národní park Vicente Pérez Rosales , Vulkán Villarrica, Puerto Montt

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Lyžování

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Hlavní lyžařská sezóna v Argentině panuje v červenci a srpnu, ačkoli v některých lyžařských střediscích je možné lyžovat již koncem května a až do října. K nejlepším resortům patří Las Leñas, nacházející se jižně od Mendozy (www.laslenas.com), dále Chapelco (www.chapelco.com), poblíž San Martín de los Andes, kde je také možné běžkovat. Pěkná střediska leží i nedaleko Bariloche a patří k nim Catedral Alta Patagonia (www.catedralaltapatagonia.com), Cerro Otto (www.skinordico.com) a Cerro Bayo (www.cerrobayo.com.ar) ve Villa La Angostura. Lyžovat je možné také v okolí Ushuaie, kde jsou skvělé terény pro běžky a poněkud limitované podmínky pro sjezdové lyžování. Cerro Castor (www.cerrocastor.com) v Ushuaie je nejjižnějším lyžařským střediskem na světě.

Horská turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Horolezecká sezóna trvá přibližně od listopadu do března, kdy panují nejlepší podmínky. Hřebeny And jsou rájem pro každého horolezce, přičemž největší výzvou je Aconcagua (6.962 m n.m.), nejvyšší hora Argentiny a zároveň nejvyšší vrchol západní polokoule. Aconcagua je pověstná náhlými změnami počasí, proto by se na vrchol této majestátní hory měli vydat jen zkušení lezci, kteří by měli počítat zhruba s dvoutýdenním trekem a dostatečnou dobou na aklimatizaci. Vysoká nadmořská výška a rozmary počasí si každoročně vyžádají životy několika horolezců, a přestože se nejedná o technicky extrémně náročný výstup, neměl by být brán na lehkou váhu. O nic méně atraktivní mohou být výstupy na nedaleké vrcholy Tupungato (6.750 m), Mercedario (6.770 m), Cerro Bonete (6.872 m) a Pissis (6.793 m). Nejpopulárnější argentinskou sopkou, na kterou je možné vylézt, je Lanín (3.776 m). Národní park Nahuel Huapi nabízí masiv Cerro Catedral a Cerro Tronador. Možnosti pěších treků v okolí města Bariloche dokumentuje stránka www.trekbariloche.com. Dobré možnosti k lezení skýtá také hora San Lorenzo (3.706 m) v jižní Patagonii.

Mohlo by se hodit:

Pozorování velryb

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Velryby jižní pravidelně připlouvají od července do poloviny prosince do chráněných zálivů Golfo San José a Golfo Nuevo u poloostrova Valdés, aby zde vyvedly svá mláďata. Další místa k pozorování leží o něco jižněji, v okolí mysu Cabo Dos Bahías.

Mohlo by se hodit:

Vinná turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Argentina patří k předním světovým producentům vína, a tak se přímo nabízí spojit návštěvu země se zastávkou v některé z hlavních vinařských oblastí a ochutnat zdejší vína. Hlavní vinařskou oblastí je město Mendoza a jeho okolí, kde si můžete třeba půjčit kolo a udělat si pěkný výlet po vinicích. V Mendoze se také každoročně konají velké národní oslavy vinobraní, známé jako Fiesta Nacional de la Vendimia. K dalším známým vinařským regionům patří oblasti kolem Neuquénu, San Juanu, La Riojy, Cafayate nebo Salty. Vinná réva se pěstuje také v provincii Buenos Aires.

Další aktivity

Rybaření
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Lovem pstruhů jsou pověstná jezera a řeky v okolí Bariloche a Junín de los Andes, dobrá místa k rybaření najdete na řekách Río Negro, Río Santa Cruz a také v Ohňové zemi. V subtropických podmínkách na severovýchodě Argentiny se chytají velké ryby v řece Paraná.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Cyklistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

K nejpopulárnějším místům pro rekreační cyklistiku na horských kolech patří oblast jezer, kde se dají podnikat výlety krásnou krajinou, včetně populární Cesty sedmi jezer (Ruta de los siete lagos). Na horském kole se může vydat také po Národním parku Nahuel Huapi v okolí Bariloche nebo v severní provincii Salta. Kolo je rovněž oblíbeným dopravním prostředkem pro přesuny mezi vinicemi kolem Mendozy. Cyklistické stezky se objevují stále více také v argentinských městech, jako je třeba Córdoba a konec konců i Buenos Aires.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Přestože Argentina nenabízí takové možnosti raftingu jako sousední Chile, i tady najdete pěkné raftařské lokality. K nim patří řeky Río Aluminé, Río Mendoza, Río Diamante, Río Juramento v provincii Salta, Río Manso nedaleko Národního parku Nahuel Huapi nebo Río Corcovado.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Potápění
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Patagonie není zrovna typicky potápěčskou destinací, ale potápění s tučňáky nebo lachtany v čistém prostředí kolem poloostrova Valdés může být jedinečným zážitkem jak pro milovníky klasického potápění, tak pro vyznavače šnorchlování. Potápěčská centra jsou soustředěna především ve městě Puerto Madryn.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Paragliding
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nejlepší lokalitou v Argentině vhodnou pro paragliding je La Cumbre, ležící severozápadně od Córdoby. Právě v okolí La Cumbre se nacházejí skvělé skály, ze kterých se dá startovat a panují zde vhodné povětrnostní podmínky. Další agentury sídlí v Bariloche nebo severněji položených městech Tucumán, Salta nebo La Rioja.

navrhnout změnu
Surfing

Nejpopulárnější místa pro surfing se nachází v okolí plážového letoviska Mar del Plata, zajímavé lokality najdete i v provincii hlavního města Buenos Aires. Kitesurfing a windsurfing jsou doménou jezer v okolí Bariloche.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Lezeckou lokalitou světového významu jsou zejména žulové věže Fitz Roy a Cerro Torre u města El Chaltén, kde jsou soustředěny agentury organizující lezecké expedice i půjčovny vybavení. Další vhodná místa najdete ve skalách v okolí Córdoby, Mendozy nebo Bariloche.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele