logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Slovinsko nabízí pestrou škálu ubytování různého typu a cenového rozpětí, kde si každý vybere podle libosti.

Kempy

Po celém Slovinsku najdete spoustu kempů různé úrovně, většina z nich je otevřena od jara do podzimu a na zimu zavírá. Ceny se liší podle sezóny a obvykle se platí za osobu, nikoli za místo v kempu. V létě chtějí některé kempy rezervaci minimálně na tři noci (například kemp u Bledského jezera). Kempování na divoko je ve Slovinsku zakázáno a zejména uvnitř národní parku Triglav nedoporučujeme toto nařízení porušovat, protože kontroly jsou časté a za prohřešky hrozí vysoké pokuty. Mimo park se alespoň snažte nebýt na očích a neničit přírodu.

Apartmány a pokoje v soukromí

Apartmány a pokoje v soukromí často pronajímají místní rodiny a narazíte na ně především v turisticky atraktivních oblastech. Zjednodušeně řečeno, ve městech a vesnicích, jako je Bovec nebo některá letoviska na pobřeží uvidíte skoro na každém druhém domě nápis apartmaji (apartmány) nebo sobe (pokoje). Rozdíl je mimo jiné v tom, že ubytování v apartmánech je bez snídaně, kterou si můžete sami připravit v kuchyňce. Pokud máte problém nějaké ubytování sehnat, obraťte se na místní informační centrum, kde vám pomohou najít nocleh podle vašich představ. Majitelé podobných zařízení nabízí pokoje obvykle jen na více dnů, pokud sháníte nocleh jen na jednu noc, mohou vás buď odmítnout nebo zaplatíte přirážku.

Bivaky, útulny a horské chaty

Během treků v horách oceníte poměrně širokou síť ubytovacích zařízení, od přístřešků (zavetišče) po horské chaty. Nejjednodušší formou jsou bivaky, jednoduché a bezplatné přístřešky pro nouzové přespání. Horským chatám se říká koča nebo dom. Chaty poskytují nocleh a občerstvení, během letní sezóny je však dobré ubytování rezervovat předem emailem nebo telefonicky, protože chaty bývají přecpané turisty. Bez rezervace se v krajní nouzi snad najde nějaké místečko na zemi, ale ani na to se nelze stoprocentně spolehnout. Nezapomeňte se na chatu dostat do 17 hodin, jinak rezervace propadá. Především u výše položených chat si předem ověřte otevírací dobu, která bývá omezena jen na letní měsíce. Seznam horských chat najdete na stránce www.pzs.si.

Ceny pro dospělého za nocleh v horských chatách, jako je například Koča na Doliču nebo Koča pri Triglavskih jezerih, závisí na stupni komfortu a pohybují se v rozmezí od 22 EUR za postel ve společné noclehárně až po 28.50 EUR za postel v pokoji pro dva. Kromě toho se platí poplatek za ložní prádlo cca 4 EUR a samozřejmě turistická taxa zhruba 2 EUR. Členové některých národních horských klubů a asociací mají nárok na slevu 30-50%. Větší chaty nabízí i teplá jídla a občerstvení, sice s přirážkou, ale s ohledem na to, v jakých končinách se nacházíte, se nejedná o nijak závratné sumy. Ceny hlavních jídel se pohybují od 6 do 12 EUR, půllitr piva koupíte za 4.50 EUR, čaj za 1.80 EUR a velkou láhev balené vody za 4.40 EUR.

Ubytování na farmách

Množství turistických farem (turistične kmetije) nabízí lákavou kombinaci ubytování, blízkého kontaktu s přírodou a poznání života rodin farmářů, jejich práce a zvyků a v neposlední řadě také kuchyně. Seznam farem zveřejňuje stránka www.farmtourism.si.

Hrady a zámky

Nevšední zážitek slibuje ubytování na některých slovinských hradech a zámcích, přestavěných na hotely. K takovým hradům patří například vodní hrad Otočec, renesanční panství Lambergh, hrad Mokrice ob Brežicah, hrad Strmol na Gorenjskem, hrad Gredič v Brdih, hrad Grad na Goričkem, hrad Podsreda nebo panství Rakičan nedaleko Murske Soboty.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele