logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Omán nabízí hotely různých kvalitativních i cenových kategorií, od levnějších hotýlků po luxusní resorty. Síť ubytování pro turisty se sice začala pozvolna budovat teprve v 70. letech 20. století, nicméně hotel nebo alespoň penzion byste měli najít v každém větším ománském městě. Spoustu hotelů je možné rezervovat na tradičních vyhledávačích typu Booking nebo Agoda.

Na hostel v Ománu v podstatě nenarazíte, funguje tu ale couchsurfing nebo Airbnb, které jsou dostupné především ve větších městech. V případě menších měst si nocleh, kvůli užšímu výběru, rezervujte s předstihem.

Omán je skvělou zemí na kempování. Můžete tu totiž kempovat téměř všude, je tu bezpečno a díky zdejšímu klimatu vám nebude zima (ledaže byste spali venku v horách v zimních měsících), což je možné jen v málo zemích světa. Stan si můžete postavit kdekoliv ve volné přírodě, ať už v horách nebo na pláži, nehodí se to jen ve městech, v blízkosti lidských obydlí a samozřejmě na soukromých pozemcích. Nekempujte v přírodních rezervacích, jako je Rás al-Džinz, kam připlouvají mořské želvy klást vejce a vaše přítomnost by je mohla rušit. Ve vlastním zájmu nestanujte také uprostřed řečišť vádí, kde by vás i se stanem spláchla voda, pokud by přišla blesková povodeň. Základní kempové vybavení se dá koupit ve velkých supermarketech typu LuLu, ale v Ománu fungují i půjčovny kempového vybavení. Dřevo na oheň případně seženete na benzínce. V zájmu ochrany životního prostředí a zachování možnosti volného kempování i pro další cestovatele nenechávejte po stanování žádný nepořádek a zanechte tábořiště ve stavu, v jakém se nacházelo před vaším příjezdem. Omán navštěvuje čím dál, tím více turistů a je jen otázkou času, kdy místní vláda přistoupí k regulaci kempování na divoko. Spousta turistů střídá spaní ve stanu s občasným noclehem v hotelu, kde si můžete dát sprchu, trochu zregenerovat a dobít elektroniku.

Nezapomenutelným zážitkem je také přenocování v pouštních kempech, kde jsou postaveny různě vybavené stany a chatky. U podobného typu ubytování se dají koupit celé balíčky, zahrnující nocleh, stravu a doprovodné programy.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele