logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pěší výlety lze podniknout především v oblasti náhorní plošiny Bolaven, v horách kolem Luang Prabangu, v provincii Khammouan ve středním Laosu nebo v džungli přírodní rezervace Nam Ha v oblasti Luang Namtha.

Mohlo by se hodit:

Další aktivity

Cyklistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Půjčení kola je velmi levné (obvykle 1-2 USD za den) a umožní vám blíže poznat přírodní scenérie a romantiku laoského venkova. Ideální místa najdete ve Vang Vieng, přírodní rezervaci Nam Ha podél řeky Nam Tha, na ostrovech Don Khong, Don Khon a Don Det v oblasti 4000 ostrovů a také na planině džbánů v Phonsavanu, kde vám kolo pomůže lépe zdolat poměrně velké vzdálenosti mezi jednotlivým místy.  

navrhnout změnu
Adrenalin

Tubing, neboli plavení se na duši po řece, je populární aktivitou ve Vang Vieng. Dodržujte bezpečnostní pravidla, neboť řeka dokáže být zrádná a v minulosti zde opakovaně došlo k utonutí turistů. Poté, co se provozování této aktivity spojené s neregulovaným prodejem a konzumací alkoholu a drog, poněkud vymklo kontrole, učinily laoské orgány rázná opatření, vedoucí ke zvýšení bezpečnosti a omezily počet říčních barů, prodávajících alkohol. Půjčení nafukovacího kola stojí 55.000 LAK, platí se ještě depozit ve výši 60.000 LAK. Ve Vang Vieng si lze pronajmout i kajak nebo si užít zip-line dráhy.         

Zip-line dráha, traversující rokle, s výhledy na vodopády, byla otevřena i v provincii Čampasak, v prostředí úžasné přírody náhorní plošiny Bolaven, další je součástí Gibbon Experience v přírodní rezervaci Bokeo. Jízda na kajaku a raftech je možná na řece Houay Bang Lieng v provincii Čampasak, nebo na jihu Laosu v oblasti 4000 ostrovů.   

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Lezení po skalách je doménou vápencových hor ve Vang Vieng. Celodenní kurzy stojí 260.000 LAK, ale dají se pořídit i vícedenní kurzy.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele