logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Plážovým centrem Kambodže je Sihanoukville, nacházející se na malém poloostrově, lemovaném několika plážemi. Často přeplněné pláže Ochheuteal a Serendipity nabízejí zázemí plné restaurací, barů, ubytování a nočního života, což se neblaze projevuje na jejich čistotě. Otres, krásná dlouhá pláž s bílým pískem, je přeci jen klidnější a hlavně čistší, než zmiňované pláže blíže městu. Na opačné straně, směrem od centra Sihanoukville, uzavírají nabídku městských pláží Independence Beach a Victory Beach. Independence Beach je jedna z lepších pláží a hlavně tu není tak plno, i když je část pláže vyhrazena developerským projektům. Krásné a prázdné pláže, kde si užijete soukromí, najdete také jihovýchodně od Sihanoukville při pobřeží národního parku Ream, kolem Kepu, nebo na opačné straně u Koh Kongu (včetně ostrova Koh Kong).        

Podél jižního pobřeží Kambodže je roztroušeno více než 60 panenských ostrovů s nádhernými plážemi, stále ještě neposkvrněnými masovou turistikou. Většina z ostrovů je lehce dosažitelná lodí ze Sihanoukville, Kepu nebo Koh Kongu. Skvělé pláže najdete například na ostrovech Koh Rong (Long Beach), Koh Rong Samloem (Lazy Beach) nebo na Králičím ostrově (Koh Tonsay).

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Spousta možností k túrám džunglí skýtá především oblast Ratanakiri, Mondulkiri a Kardamomových hor (Koh Kong), kde se dají kontaktovat agentury, organizující pěší výlety.

Cyklistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Země je oblíbeným místem pro výlety na kolech, jejichž půjčení je velmi levné. Kola vám půjčí i některé penziony a hotely. K nejpopulárnějším výletům patří vyjížďky kolem chrámů Angkoru, podél Mekongu v oblasti Kratie, v provincii Mondulkiri nebo okolí Phnom Penhu.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Krásná místa na potápění se nacházejí především kolem ostrovů v Thajském zálivu. Ostrovy obklopují korálové útesy, které lákají pestrý svět mořské fauny, další alternativou jsou ponory k vrakům lodí. Krásná místa pro šnorchlování a potápění se nacházejí kolem ostrovů Koh Rong a Koh Tang, vyhledávané potápěčské lokality leží i při západní straně ostrovů Koh Rong Samloem a Koh Kon. Dalším cílem organizovaných potápěčských výprav je ostrov Koh Prins, v jehož blízkosti se nacházejí dva vraky lodí.

Mohlo by se hodit:

Další aktivity

Pro děti
navrhnout změnu
Golf
navrhnout změnu
Adrenalin

Slézání skal, slaňování do nitra jeskyní a stezky á la via ferrata organizuje agentura Climbodia, sídlící poblíž Kampotu.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele