logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Island nabízí poměrně širokou škálu ubytování od hotelů, přes farmy, rodinné guesthauzy, až po horské chaty a kempy. Nabídka levnějšího ubytování je omezená a na Island přijíždí rok od roku více návštěvníků, v hlavní sezóně proto doporučujeme rezervovat ubytování (kromě kempů) s předstihem. Mimo hlavní sezónu počítejte s tím, že některé guesthouzy, hostely a většina kempů jsou zavřené. Některé kempy umožňují přenocování i mimo sezónu, sprchy a další zařízení jsou však mimo provoz.

Kempy

Vzhledem k cenám za ubytování v hotelech je kempování ve stanu pro mnoho lidí často nejschůdnější variantou k nocování na Islandu. Po celém ostrově najdete více než 170 registrovaných kempů, ty lepší z nich jsou vybaveny sprchou (ta je někdy v ceně a jindy se platí zvlášť a stojí kolem 500 ISK), prádelnou, kuchyňkou a samozřejmě toaletami. Některé kempy (jako např. na Laugavegur treku) jsou vybaveny záchody a sprchami, ale nemají kuchyň, pak oceníte vlastní vařič s bombou. Většina kempů (i takové, kde byste to rozhodně nečekali) se dá platit kartou. Seznam kempů najdete na stránce www.tjalda.is. Kempovat nadivoko ve volné přírodě je možné pouze na jednu noc, v případě, že nemáte více jak tři stany a jen v místech, která nejsou chráněným územím, národním parkem, obdělávanou půdou, a která nepodléhají povolení vlastníků půdy (například v blízkosti farem apod.) či kde to není výslovně zakázáno cedulí.

Pokud jedete na Island na delší dobu a plánujete spaní v kempech, vyplatí se vám karta Campingcard (www.campingcard.is). Karta opravňuje 2 dospělé a až 4 děti do 16 let k celkem 28 nocím v některém z více než 40 vybraných kempů po celém Islandu (v jednom kempu je možné strávit maximálně 4 noci v řadě). Kartu je možné využít kdykoliv od otevření kempů až do 15. září a můžete si ji koupit předem online za 149 EUR na uvedených stránkách nebo až po příletu na Island v daných kempech, na poště, v supermarketech 10-11 nebo v turistických informačních centrech (seznam najdete na stránce). Karta nepokrývá případné dodatečné platby v kempu, jako je například poplatek za sprchy, elektřinu a hlavně pak ubytovací taxu ve výši 333 ISK stanovenou vládou (platí se na kartu ne na osobu). Campingcard má další výhody, například slevu 8 ISK na litr benzínu či nafty u čerpacích stanic Orkan.

Hostely

Dostatek hostelů najdete jak v Reykjavíku, tak po celém ostrově, islandské hostely však zdaleka nenabízí baťůžkářské ceny, jak bývá u tohoto typu ubytování zvykem. Některé hostely poskytují slevu, pokud si přinesete vlastní spacák. Seznam hostelů sdružených pod Hostel International najdete na stránce www.hostel.is.

Farmy

Pobyt na farmách nabízí jedinečný pohled do prostředí islandského venkova, kromě toho bývá spojen s dalšími aktivitami, jako jsou vyjížďky na koních apod. Seznam ubytování na některých farmách najdete na stránce www.heyiceland.is.

Horské chaty

Kolem populárních treků a ve vnitrozemí Islandu můžete přespat také v horských chatách. Tyto chaty bývají v provozu obvykle jen v létě a je nutné je rezervovat předem. Často se jedná o jednoduchou chatu s kuchyňkou a místností s palandami pro více osob. Seznam horských chat najdete na stránkách www.fi.iswww.utivist.is nebo www.ffa.is.

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele