logo

Doporučené plány cesty

"Rychloprůlet" Brazílií po nejhezčích místech této země (7 dní)
Čtvrť Santa Teresa, Socha Ježíše Spasitele, Copacabana, Stadion Maracanã, Pão de Açúcar, Rio de Janeiro, Vodopády Iguaçu, Čtvrť Lapa, Floresta da Tijuca, Escadaria Selarón, Salvador de Bahía
Brazilská Costa Verde (9 dní)
Čtvrť Santa Teresa, Socha Ježíše Spasitele, Copacabana, Stadion Maracanã, Pão de Açúcar, Ilha Grande, Rio de Janeiro, Paraty, Čtvrť Lapa, Floresta da Tijuca, Escadaria Selarón
Divoká Brazílie (14 dní)
Pantanal, Socha Ježíše Spasitele, Copacabana, Amazonie, Pão de Açúcar, Rio de Janeiro, Vodopády Iguaçu, Manaus, Floresta da Tijuca
Velká cesta podél pobřeží (18 dní)
Ouro Preto, Stadion Maracanã, Pão de Açúcar, Ilha Grande, Rio de Janeiro, Paraty, Čtvrť Lapa, Tiradentes, Olinda, Salvador de Bahía, Čtvrť Santa Teresa, Socha Ježíše Spasitele, Recife, São Paulo, Floresta da Tijuca, Escadaria Selarón
Severovýchod Brazílie - plážový trail (21 dní)
Tibau do Sul, Recife, Natal, Národní park Lençóis Maranhenses , São Luís, Fortaleza, Olinda, Jericoacoara, Salvador de Bahía

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Jednou z nejlepších brazilských potápěčských destinací je ostrov Fernando de Noronha. Ostrov na severovýchodě Brazílie je pod ochranou národního mořského parku a pyšní se bohatým podmořským životem. Lokalita je vhodná i pro šnorchlování, které si užijete kolem skalních uskupení na pláži Sancho nebo v zálivu Porcos a také v přírodních bazéncích na pláži Atalaia. Záliv Sueste je známý častým výskytem mořských želv. K dalším potápěčským lokalitám patří okolí Recife, kde je pod vodou pohřbeno více než 100 vraků lodí, útesy u Maragogi a ostrovy Rasa, Cabo Frio nebo Ilhabela.

Surfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Několik pláží vhodných pro surfing nabízí samotný region Rio de Janeira, k těm nejznámějším patří například pláže v Barra da Tijuca nebo pláž Praia do Arpoador. Na svou vlnu si ale můžete konec konců počkat i na Copacabaně a Ipanemě. Počítejte však s tím, že městské pláže bývají přeplněné surfaři. Nejlepší podmínky pro surfing skýtá jih brazilského pobřeží. Ačkoliv je zde možné surfovat celoročně, ideálním obdobím je duben až říjen. Vyhlášený je zejména ostrov Santa Catarina, nacházející se jihozápadně od Ria de Janeira, dále pláž Saquarema nebo Búzios. Na severovýchodě Brazílie patří k populárním surfařským spotům ostrov Fernando de Noronha, pláž Praia de Pipa jižně od města Natal nebo Itacaré ve státě Bahia.

Kitesurfing

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kitesurfing a windsurfing je doménou ostrova Ilhabela a zejména pak pobřeží státu Ceará s letovisky Fortaleza a Vila de Jericoacoara. 

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Tisíce kilometrů brazilského pobřeží a ostrovů lemuje nekonečné množství pláží a je tak velmi těžké vybrat ty úplně nejkrásnější. S výběrem by vám mohla trochu pomoci stránka www.praias.com.br. Ačkoli většina návštěvníků Ria míří na ikonické, ale přeci jen poněkud přelidněné pláže Copacabanu nebo Ipanemu, město a okolí nabízí řadu dalších atraktivních pláží, na kterých si navíc užijete daleko více klidu. Mezi ně patří například Prainha, nacházející se jihozápadně od Ria, která je také populární mezi surfaři nebo Joatinga o něco dále na východ. Na jih od Ria najdete skvělé pláže v okolí Paraty nebo na ostrově Ilha Grande (Lopes Mendes). Opačným směrem můžete vyzkoušet Praia Itacoatiara v Itaipu nebo Praia do Forno u malého města Arraial do Cabo. Podél pobřeží ještě více na sever se vyhlášené pláže nachází v okolí měst Salvador a Recife.  

Pozorování zvířat

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nejlepšími místy pro pozorování zvířat jsou Amazonie a Pantanal. Brazilský Pantanal je domovem mnoha živočišných druhů, jako jsou mravenečníci, kapybary, prasata pekari, kajmani a desítky druhů ptáků. Pantanal je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování jaguárů.

Další aktivity

Adrenalin
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Let na rogalu je možný v parku Tijuca v Riu de Janeiru. Sjíždění písečných dun na sandboardu si užijete v dunách Joaquina na ostrově Santa Catarina.

navrhnout změnu
Cyklistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Cyklistický výlet po Riu si můžete rezervovat přes stránky www.riobybike.com.

navrhnout změnu
Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Za lezením po skalách nemusíte jezdit daleko do odlehlých koutů země. Dostatek příležitostí nabízí samotné Rio de Janeiro a jeho park Tijuca. Co víc, zdejší Pão de Açúcar je skalním masívem s přibližně 60 lezeckými stezkami.

navrhnout změnu
Pozorování velryb
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Migrující velryby jižní je možné pozorovat od června do listopadu z vyvýšených míst při východním pobřeží ostrova Santa Catarina.

navrhnout změnu
Pěší turistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Skvělé příležitosti k pěším výletům nabízí především brazilské národní parky, kterých v zemi napočítáte více než 70. Pár desítek kilometrů severně od Rio de Janeira se nachází národní park Serra dos Órgãos s možnostmi treků, proplétajících se krajinou pitoreskních skalních útvarů. O něco dále z velkoměsta směrem na severozápad se rozkládá nejstarší brazilský národní park, Itatiaia, představující mix vodopádů, deštného lesa a hor.

Severovýchodně od města Porto Alegre se nachází dvojice národních parků Aparados da Serra a Serra Geral s působivými kaňony, další možnosti pěších treků nabízí příroda národních parků Chapada dos Veadeiros ve státě Goiás, Chapada dos Guimarães ve státě Mato Grosso nebo Chapada Diamantina ve státě Bahia.

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele