logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa v regionu

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA

Kalifornie - Zlatý stát

Kalifornie je nejlidnatější a třetí největší stát USA, rozkládající se na jihozápadě země. Díky zlaté horečce, která zde vypukla v polovině 19. století, se Kalifornii přezdívá Golden State (Zlatý stát). Bohatá Kalifornie je motorem americké ekonomiky a zároveň jedním z největších zemědělských producentů federace, který zásobuje celou zemi. V prvé řadě je ale obrovským magnetem na turisty, kterých sem z celého světa přijíždí miliony a jen málokterý návštěvník Kalifornie odjede zklamán a neuspokojen. Kalifornie nabízí vše, na co si jen vzpomenete. Najdete tu ty nejkrásnější parky v USA, hory, pouště, jezera, divoké i rušné pláže, kosmopolitní města, tuny zábavy a nákupních možností a stejně tak pestrou nabídku aktivit od pěší turistiky, cyklistiky, surfování, až po lyžování nebo adrenalinové sporty. To vše v celoročně příjemných klimatických podmínkách.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA

Doprava do Kalifornie

Letecká

Kalifornie má velmi dobré letecké spojení jak s dalšími městy v USA, okolními státy, jako je Mexiko, Kanada a země Latinské Ameriky, tak s Evropou, Asií i Oceánií. Nejrušnějšími letišti Kalifornie jsou mezinárodní letiště v Los Angeles, San Franciscu, San Diegu, Oaklandu, San Jose a Orange County v metropolitní oblasti Los Angeles, po celé Kalifornii jsou ovšem rozesety další desítky letišť, z nichž má řada mezinárodní statut.

Z České republiky do Kalifornie aktuálně nelétá žádná přímá linka, takže budete muset přestoupit v některém z amerických či kanadských měst, případně letět z nebo přes některé evropské letiště. Variant se dá najít opravdu mnoho a pokud využijete například vyhledávač Kiwi, můžete si nastavit okruh cílových letišť, včetně třeba Las Vegas, kam létají například Eurowings a do Kalifornie pak dojet autem.

Mezinárodní letiště v Los Angeles (LAX) se nachází asi 25 km od centra města a po Atlantě je druhým nejrušnějším letištěm USA. LAX je významný letecký uzel, kde se střetávají linky z celých Spojených států a kam denně míří stovky linek z Kanady, Mexika, Latinské Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, východní Asie a Evropy. Letiště slouží jako základna leteckých společností Alaska Airlines, American Airlines, Delta Airlines a United.

Letiště LAX tvoří devět terminálů seskupených do tvaru podkovy a očíslovaných od 1 do 8 plus Tom Bradley International Terminal, který využívá drtivá většina neamerických aerolinek. Cesta pěšky mezi sousedními terminály zabere tak 3-5 minut, cestu ze severních terminálů (1,2,3) na jižní terminály (4-8) si můžete zkrátit přes parkovací garáže. Pěšky se dostanete také z terminálu Tom Bradley na terminály 4-8. Pro navazující lety mezi terminálem Tom Bradley a terminály 2 a 3 můžete využít Airline Connector Shuttle Bus, který jezdí nonstop každých 10 minut. Mezi všemi terminály jezdí každých několik minut bezplatné shuttly, zastávka je označena nápisem "LAX Shuttle & Airline Connections" a najdete ji u každého terminálu.

Na mezinárodní letiště v Los Angeles se dostanete s většinou velkých evropských společností (všechny nabízí i linky do Prahy), jako je Aer Lingus (přes Dublin), Aeroflot (přes Moskvu), Air France (přes Paříž), Alitalia (přes Řím), Austrian Airlines (v sezóně z Vídně), British Airways (přes Londýn LHR), Finnair (přes Helsinki), Iberia (přes Madrid), KLM (přes Amsterdam), LOT (přes Varšavu), Lufthansa (z Mnichova nebo Frankfurtu), SAS (přes Kodaň), Swiss International (přes Zürich), Turkish Airlines (přes Istanbul) nebo Virgin Atlantic (přes Londýn LHR). Do Los Angeles létá i nízkonákladová společnost Norwegian (např. z Londýna, Madridu nebo Paříže). Z Prahy můžete letět s jedním mezipřistáním také se společnostmi American Airlines přes Filadelfii a v létě přes Chicago, s Deltou či United Airlines přes New York, s Air Transat přes Montréal nebo s Air Canada přes Toronto.

Mezinárodní letiště v San Franciscu (SFO) leží asi 20 km od centra města a po letišti LAX je druhým nejrušnějším letištěm v Kalifornii. Letiště tvoří čtyři terminály - terminály 1 (známý jako Harvey Milk Terminal), 2 a 3 jsou vyhrazené domovským letům, mezinárodní terminál slouží mezistátním linkám a zbytku tuzemských linek. Mezi terminály je možné se pohybovat pěšky nebo nasednout na bezplatný AirTrain, který jezdí nonstop každé 4 minuty v okruhu (červená linka) a spojuje všechny terminály a navíc i garáže na mezinárodním terminálu, letištní hotel Grand Hyatt a stanici lehké železnice BART. Modrá linka AirTrainu zajíždí až do centra autopůjčoven.

Přímé linky z Evropy do San Francisca operují například společnosti Aer Lingus (z Dublinu), Air France (z Paříže CDG), Alitalia (v sezóně z Říma), British Airways (z Londýna LHR), Finnair (v sezóně z Helsinek), Iberia (v sezóně z Madridu), KLM (z Amsterdamu), LOT (z Varšavy), Lufthansa (z Mnichova a Frankfurtu), SAS (z Kodaně), Turkish Airlines (z Istanbulu), TAP Portugal (z Lisabonu), Virgin Atlantic (z Londýna LHR) nebo nízkonákladová aerolinka Norwegian (z Londýna, Paříže, Barcelony a v sezóně i z Osla a Říma). Letiště v San Franciscu je jednou ze základen americké aerolinky United Airlines, která poskytuje přímé spojení například z Frankfurtu, Londýna, Mnichova nebo Paříže.

Doba letu z Evropy do Los Angeles

Vídeň-Los Angeles: 12 hodin 15 minut

Mnichov-Los Angeles: 12 hodin

Paříž-Los Angeles: 11 hodin 30 minut

Londýn-Los Angeles: 11 hodin

Doprava z letiště do města

Z mezinárodního letiště v Los Angeles se nejlevněji dostanete veřejnou dopravou, kromě toho můžete jet taxi, placenými shuttly nebo službou Uber či Lyft.

  • Metro představuje poměrně rychlý a hlavně levný způsob cesty do centra L.A. Bezplatný shuttle jezdí od každého terminálu ke stanici metra Aviation/LAX, která leží na zelené lince metra. Pokud jedete do centra, musíte přestoupit ve stanici Willowbrook/Rosa Parks na modrou linku do downtownu. Zastávky letištního shuttlu jsou značeny růžovou barvou a autobusy jsou označeny "LAX Shuttle Airline Connection & Metro Green Line Station". Na těchto zastávkách staví i shuttly označené Lot South/City Bus Center, které vás odvezou do LAX City Bus Centra.
  • Autobusy FlyAway poskytují dopravu z letiště LAX na nádraží Union Station, na letiště Van Nuys, do Hollywoodu a na Long Beach. Zastávky se nacházejí před terminálem (Lower/Arrivals Level) a jsou označené modrou barvou a nápisem LAX FlyAway. Jednosměrná jízdenka do Hollywoodu stojí 8 USD, na Union Station 9.75 USD. Jízdenku je možné koupit online předem, na pokladně nebo u řidiče.
  • V LAX City Bus Centru, kam vás dopraví letištní shuttle bus, můžete přestoupit na několik dalších autobusových linek, například Big Blue Bus do Santa Moniky, Torrance Transit, Culver City Bus, Beach Cities Transit na Manhattan nebo Redondo Beach.
  • Uber a Lyft si můžete vzít na stanovišti, označeném LAX-it, které se nachází poblíž terminálu 1. Na toto stanoviště vás z jiných terminálů odveze shuttle, který zastavuje na zeleně označených zastávkách označených LAX-it.
  • Taxi z letiště jezdí za fixní ceny. Do centra L.A. vás odvezou za 50.50 USD, do West Hollywoodu za 44 USD. V ceně je zahrnutá letištní přirážka 4 USD.
  • Půjčovny aut nemají své pobočky přímo na letišti, svým zákazníkům ale obvykle nabízejí bezplatný odvoz ke svým pobočkám.

Z mezinárodního letiště v San Franciscu se nejlépe dostanete vlakem BART, k dispozici je dále autobus, shuttly, taxi nebo Uber a Lyft.

  • Vlaky BART (Bay Area Rapid Transit) jezdí přímo z letiště do centra San Francisca, Oaklandu nebo oblasti East Bay. Stanice BART se nachází v rameni G mezinárodního terminálu (Level 3: Departures/Ticketing Level). Jízdenky si koupíte v automatu ve stanici, jednosměrná jízdenka do centra San Francisca stojí 10.15 USD a cesta trvá 30 minut.
  • Autobusy SamTrans poskytují dopravu z letiště do San Francisca a oblasti San Matea. Autobusy mají zastávku u terminálů 2, 3 a mezinárodního terminálu A a G. Autobusová zastávka Millbrae Transit Center je napojena na linku příměstských vlaků Caltrain, které jezdí mezi San Franciscem a San Jose. Lístek na autobus si můžete koupit i u řidiče v hotovosti (peníze mějte připravené přesně).
  • Z letiště si můžete objednat také odvoz u některého z charterových dopravců, jejichž seznam na jdete na stránce letiště SFO.
  • Letištní vany Airport Expressu se hodí obzvláště pro odvoz větších skupin lidí.
  • Z letiště můžete jet také Uberem nebo Lyftem.
  • Taxi z letiště si můžete vzít před každým příletovým terminálem, cesta z letiště do centra San Francisca by měla stát kolem 45 USD.

Autobusová

Hlavním dopravcem USA je Greyhound, jehož služby můžete využít i pro cesty do Kalifornie. Dalšími velkými dopravci jsou Megabus a Flixbus USA. Přehled linek, jízdní řády autobusů, ceny jízdného a další informace najdete na stránkách dopravců. Většina velkých autobusových společností nabízí také zvýhodněné pasy pro ty, kteří autobusy plánují cestovat častěji.

Vlaková

Největší železniční dopravce v USA, Amtrak, provozuje několik linek, které spojují Kalifornii se zbytkem Států.

  • California Zephyr: trasa z Chicaga do San Francisca přes Denver, Salt Lake City, Reno nebo Sacramento vede mimo jiné úchvatnou krajinou Skalistých hor i pohoří Sierra Nevada. Vlaky jezdí denně a cesta trvá skoro 52 hodin.
  • Southwest Chief: další trasa z Chicaga vede v tomto případě přes Kansas City, Albuquerque, Flagstaff a po více než 40 hodinách končí v Los Angeles.
  • Coast Starlight: vlaky této linky se vydávají denně podél pobřeží ze Seattlu do Los Angeles, se zastávkami v Portlandu a Sacramentu. Cesta ze severozápadu na jihozápad USA trvá 35 hodin.
  • Sunset Limited: trasa z New Orleans podél jižní hranice USA až do Los Angeles. Po cestě se zastavuje v San Antoniu, Tucsonu a Phoenixu. Vlaky na lince Sunset Limited jezdí 3x týdně a cesta trvá 48 hodin.

Doprava po Kalifornii

Doprava po Los Angeles

  • Metro: zajišťuje regionální autobusovou dopravu a dopravu metrem. Losangeleské metro má šest linek, označených písmeny a rozlišených barevně. Systém metra zahrnuje 93 stanic, na které jsou napojeny linky autobusů. Modrá linka A spojuje centrum L.A. s Long Beach, červená linka B centrum L.A. se Severním Hollywoodem, zelená linka C vede mezi Redondo Beach a Norwalkem, fialová linka D kopíruje trasu linky B až do stanice Wilshire/Vermont, kde se odpojuje směrem do Koreatownu, linka E Expo spojuje centrum L.A. se Santa Monicou a zlatá linka L vede z Východního Los Angeles do San Gabriel Valley, se zastávkou na Union Station. Metrem se pohodlně dostanete k řadě turistických atrakcí, jako je například Hollywoodský chodník slávy (linka B, stanice Hollywood/Vine), Universal Studios (linka B, stanice Universal City/Studio City + bezplatný shuttle), Santa Monica Pier (linka E, stanice Downtown Santa Monica) nebo Staples Center (linka A a E, stanice Pico). Od stanice Aviation na zelené lince C jezdí bezplatný shuttle na letiště LAX. Metro L.A. provozuje i více než 165 autobusových linek, včetně expresní oranžové linky G, která se ve stanici North Hollywood napojuje na linku metra B a pokračuje dál do stanice Chatsworth v San Fernando Valley a stříbrné linky J, která vede z nádraží Union Station do El Monte. Jízdné se platí dobíjecí kartou TAP, kterou si můžete koupit v prodejním automatu. Jedna jízda metrem i autobusem stojí 1.75 USD, za tuto částku můžete neomezeně cestovat hromadnou dopravou po dobu dvou hodin. K dispozici jsou i denní a týdenní časové jízdenky za 7 USD, respektive 25 USD. Jízdenku v lokálních autobusech je možné platit i v hotovosti u řidiče. Velkým městským dopravním uzlem je Union Station, kde se spojují linky Amtraku, Greyhoundu, Megabusu, Metrolinku a dalších dopravců. Na stanici Union Station se napojují také tři linky metra, B,D, a L.
  • Los Angeles Department of Transportation (LADOT): autobusy DASH poskytují častou a levnou autobusovou dopravu po centru L.A. a dalších 27 městských čtvrtích. Informace o jednotlivých linkách najdete na této stránce. Po centru L.A. jezdí šest různých linek, autobusy jezdí každých 15-20 minut od 6:00 do 18:00 ve všední dny a od 10:00 do 17:00 o víkendech. Jízda autobusem stojí jen 50 centů a můžete ji zaplatit v hotovosti nebo předplacenou kartou v různých hodnotách. V prodeji jsou i časové jízdenky.
  • Long Beach Transit: LBT poskytuje dopravu v oblasti jihovýchodního Los Angeles a na severozápadě Orange County. Společnost provozuje autobusy, ale také vodní taxi.

Doprava po San Franciscu

  • Muni: dopravní systém Muni provozuje síť autobusů, trolejbusů, metra (nebo spíše tramvají) a starých tramvají, včetně těch, kterým se říká cable car. Popis jednotlivých linek a jízdní řády najdete na stránce dopravce. Doporučujeme si stáhnout mobilní aplikaci, která vám nejenže pomůže s orientací ve veřejné dopravě, ale můžete s ní platit i jízdné, které vás navíc vyjde levněji. Do autobusů můžete nastoupit předními i zadními dveřmi, předkem nastupujte v případě, že si chcete koupit jízdenku v hotovosti. Čtečky karet Clipper Card jsou vpředu i vzadu autobusu, jinak můžete použít Visitor Day Pass nebo City Pass. Místní metro připomíná spíše klasické tramvaje, které jezdí po povrchu a někdy zajíždí i pod zem. Moderní soupravy jezdí na šesti linkách, J, K, L, M, N a T, které mají společné stanice Van Ness, Civic Center, Powell, Montgomery a Embarcadero v centru města. Poslední čtyři jmenované stanice jsou napojeny na železniční linku BART. Cable Car je světově známým pojmem a neodmyslitelnou součástí sanfranciských ulic. Město je rozloženo na 40 kopcích a zároveň vystavěno na šachovnicovém půdorysu, podobně jako spousta dalších amerických měst, což mimo jiné znamená, že tramvaje musí zdolávat prudké stoupání a klesání. Tramvaje se proto pohybují pomocí kabelu, uloženém pod zemí. V centru města jsou aktuálně v provozu tři linky cable caru. Jízdné v prostředcích Muni lze zaplatit pomocí dobíjecí karty Clipper Card, se kterou pak můžete cestovat nejen v prostředcích Muni, ale i vlaky BART, Caltrain a dalšími veřejnými prostředky v oblasti Bay Area. Karta Clipper pro dospělého stojí 3 USD a lze na ní nahrát časovou jízdenku nebo vložit sumu peněz, ze které se pak strhává jízdné. Dalšími možnostmi je koupě jízdenky přes mobilní aplikaci, v automatu, které jsou umístěny v každé stanici metra a v povrchové dopravě i v hotovosti po nástupu předními dveřmi v metru nebo autobusech. Jedna jízda vyjde dospělou osobu na 3 USD, platba přes mobilní aplikaci nebo kartou Clipper jen 2.50 USD. Jízda cable carem stojí 8 USD a lístek si musíte koupit předem. Přes mobil si můžete koupit i denní pas za 5 USD (nezahrnuje cable car) nebo denní (také třídenní a týdenní) visitor pass za 13 USD, který zahrnuje dopravu prostředky Muni včetně cable caru (papírová verze stojí 24 USD).
  • BART (Bay Area Rapid Transit): vlaky BART spojují poloostrov San Francisco s Oaklandem, Berkeley, Fremontem a dalšími městy v oblasti zálivu. Mimochodem se s nimi dostanete i z letiště v San Franciscu do centra města. V provozu je sedm linek vlaků BART, počítejte s tím, že v neděli jsou v provozu jen některé z nich. Jízdné se platí pomocí karty Clipper nebo si s malým příplatkem koupíte v automatu papírovou jízdenku.
  • San Francisco Bay Ferry: informace o lodní dopravě v oblasti Sanfranciského zálivu. Ideální je spojení mezi San Franciscem a Oaklandem.
  • AC Transit: autobusové spojení mezi sanfranciským terminálem Transbay a East Bay.

Doprava po San Diegu

Informace o veřejné dopravě v San Diegu najdete na stránce Metropolitního tranzitního systému San Diega.

Letecká

Kalifornie patří k největším státům USA, od hranice s Oregonem k hranici s Mexikem je to skoro 1.500 km, takže přelet letadlem může podstatně ušetřit čas. Například let z Oaklandu u San Francisca na letiště Long Beach u Los Angeles trvá jen něco málo přes hodinu, ze San Diega do Sacramenta hodinu a půl. Po celé Kalifornii je rozeseto množství letišť, jen v oblasti Los Angeles můžete kromě letiště LAX využít další letiště, jako Hollywood Burbank, letiště Johna Wayna nebo letiště v Long Beach.

Leteckou dopravu v rámci Kalifornie nabízí:

  • Southwest Airlines: hlavní poskytovatel letů po Kalifornii nabízí denně desítky letů
  • Spirit Airlines: nízkonákladová společnost nabízí přímou linku z Los Angeles do Oaklandu a spojení Kalifornie s Las Vegas.
  • Jet Blue Airways: ze základny na letišti v Long Beach létá do San Francisca, Sacramenta nebo San Jose.
  • Contour: malá společnost, která prodává letenky na lety z některých méně obvyklých letišť, jako jsou například letiště v Santa Barbaře, Palm Springs, Crescent City apod.

Autobusová

Hlavním dopravcem USA je Greyhound, jehož služby můžete využít i pro cestování po Kalifornii. Dalšími velkými dopravci jsou Megabus a Flixbus USA.

Mohlo by se hodit:

  • Valley Transportation Authority: lehká železnice a autobusy v oblasti San Jose.
  • Yarts: autobusová doprava ze Sonory, Mammoth Lakes, Mercedu a Fresna do národního parku Yosemite.

Vlaková

Železniční dopravu po Kalifornii zajišťuje Amtrak společně s dalšími regionálními dopravci. Pro cestování vlakem po Kalifornii můžete využít California Rail Pass od Amtraku. Pass stojí 159 USD pro dospělého (79.50 USD pro děti od 2 do 12 let) a můžete s ním neomezeně cestovat vlakem vybraných 7 dnů v rámci období 21 dnů.

Vlaky Amtraku spojují desítky destinací po celé Kalifornii a kam nevedou koleje, nabízí tento dopravce spojení svými autobusy. Kromě železničních linek popsaných výše můžete využít i několik dalších, čistě kalifornských linek, mezi které patří:

  • Pacific Surfliner: linka spojuje San Luis Obispo a San Diego, se zastávkami v Santa Barbaře a Los Angeles. Vlaky Pacific Surfliner vyjíždí několikrát denně a cesta trvá necelých 6 hodin. Dobrá zpráva pro všechny aktivní cestující je, že vagóny jsou uzpůsobeny k přepravě kol i surfových prken.
  • Capitol Corridor: linka vede regionem severní Kalifornie po trase Auburn - Sacramento - Emeryville - Oakland - San Jose. Vlaky jezdí několikrát denně a cesta trvá 3 a čtvrt hodiny. V Emeryville můžete využít autobusového spojení do San Francisca.
  • San Joaquins: vlaky San Joaquins jezdí několikrát denně mezi oblastí San Francisco Bay Area nebo Sacramentem a Bakersfieldem, s možností autobusového spojení do dalších destinací. Tuto linku byste mohli využít zejména pro přesuny mezi národními parky.

Kromě Amtraku můžete využít služeb dalších vlakových dopravců:

  • Caltrain: příměstský vlak nabízí železniční spojení mezi San Franciscem a San Jose. Jízdenky na vlak si musíte koupit předem v automatu, a to buď jednodenní nebo jednosměrnou jízdenku podle zóny, ve které se nachází vaše konečná stanice. Další možností je dobíjecí karta Clipper Card nebo platba pomocí mobilní aplikace. Jednosměrná jízdenka stojí od 3.75 USD do 15 USD podle počtu zón.
  • Metrolink: vlaky Metrolinku poskytují železniční dopravu v metropolitní oblasti Los Angeles. Několik linek spojuje Los Angeles s okolními oblastmi Ventura, San Bernardino, Orange County, Riverside County a dokonce s regionem San Diego. V provozu je aktuálně sedm linek, některé stanice jsou společné pro více linek, proto se předem ujistěte, jestli nastupujete do správného vlaku. Jízdenky si můžete koupit v automatech, umístěných v každé stanici Metrolinku nebo pomocí mobilní aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout do vašeho telefonu.
  • Sacramento Regional Transit: regionální vlaková doprava v regionu hlavního města Kalifornie.
  • Valley Transportation Authority: lehká železnice a autobusy v oblasti San Jose

Autem

Většina turistů si půjčí auto a po Kalifornii a okolních státech se pohybuje autem. Kalifornie je jak stvořená pro opravdový americký roadtrip - v Kalifornii mimochodem končí věhlasná silnice Route 66 z Chicaga, část státní silnice č.1., známá jako Pacific Coast Highway, zase patří mezi nejkrásnější scénické silnice Ameriky. Většina cestovatelů také v Kalifornii obvykle začíná a končí okruh po americkém jihozápadě, který zahrnuje nejkrásnější národní parky USA a další velké atrakce.

Kalifornie je protkaná sítí dálnic, mezi nejdůležitější dálniční tepny patří dálnice I-5, která protíná území celé Kalifornie od mexických hranic k severní hranici Kalifornie a vede dál na území Oregonu a Washingtonu, dálnice I-10, která vede z Los Angeles dál na východ přes celé USA až k pobřeží Atlantiku, dálnice I-15, vedoucí ze San Diega kolem Los Angeles dál na severovýchod přes Las Vegas a Salt Lake City až k hranici s Kanadou a I-40, která vede z Barstow na východ přes celé USA.

Podle kalifornských zákonů musí být každá osoba v autě připoutaná a motorkáři musí povinně nosit helmu. Nejvyšší povolená rychlost na kalifornských dálnicích je 65 mph (někde až 70 mph), na mimoměstských silnicích 55 mph, ve městech obvykle 35 mph a v rezidenčních oblastech a v okolí škol 25 mph. Ve vymezených pruzích, označených diamantem (tzv. carpool lanes) mohou jet v autě minimálně 2 osoby, na některých silnicích v oblasti San Francisca ale až 3 osoby.

Za všech okolností jezděte opatrně a podle pravidel, pokuty za překročení rychlosti, neoprávněnou jízdu ve vyhrazených pruzích carpool a další prohřešky jsou velmi vysoké. Během jízdy v přírodě dávejte pozor hlavně na střet s divokými zvířaty.

Mohlo by se hodit:

  • Caltrans - aktuální informace a stav kalifornských silnic

Lodní

Vzhledem k tomu, že Kalifornie je pobřežní stát, využijete lodní dopravu v mnoha případech. Mezi známé lodní linky patří:

  • San Francisco Bay Ferry: informace o lodní dopravě v oblasti Sanfranciského zálivu. Ideální je spojení mezi San Franciscem a Oaklandem.
  • Alcatraz Cruises: lodní tours na ostrov Alcatraz. Jízdenky je možné koupit online nebo u přístavního mola Pier 33.
  • Angel Island Ferry: lodní linka na Angel Island u San Francisca.
  • Blue and Gold Fleet: lodní spojení v oblasti Sanfranciského zálivu.
  • Island Packers: lodní exkurze po Channel Islands u Los Angeles, v létě je možné rezervovat výlety s pozorováním velryb nebo ptactva v národním parku.
  • Catalina Express: doprava a exkurze na ostrov Santa Catalina u Los Angeles.

Levné letenky do této destinace

UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele