logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ne (max. 90 dnů)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Doporučené léky
Ercefuryl
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
500 - 600 Kč
Turistická sezóna
prosinec-duben
Proč cestovat právě sem
koloniální památky
ráj aktivní turistiky
krásná příroda
velmi levná destinace
levné kurzy španělštiny

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Managua
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
26 ° 27 ° 28 ° 29 ° 29 ° 27 ° 27 ° 27 ° 27 ° 27 ° 26 ° 26 °
3 1 1 1 9 18 17 16 18 17 8 4

Země jezer a vulkánů

Ačkoli je Nikaragua největší zemí Střední Ameriky, dlouhá léta politických a občanských nepokojů jí odsunula až na konec seznamu nejnavštěvovanějších zemí tohoto regionu. V posledních letech se ovšem situace pomalu mění a Nikaragua se stává stále více populárnějším cílem baťůžkářů z celého světa. Země je považována za jednu z bezpečnějších v regionu a proto je skvělým a hlavně levným místem pro ty, kteří rádi objevují nová místa a cestují na vlastní pěst. V Nikarague si každý přijde na své, ať už upřednostňujete toulky ulicemi koloniálních měst, zdolávání aktivních sopek, surfing na pacifických plážích nebo pozorování exotických ptáků v nedotčených parcích.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Nikarague i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza

Občané České ani Slovenské republiky nepotřebují k turistické návštěvě Nikaraguy víza a v zemi mohou pobývat maximálně 90 dnů. Nikaragua je společně s Hondurasem, Guatemalou a Salvadorem členem uskupení zemí CA-4, které uplatňují společnou vízovou politiku a z tohoto hlediska se tváří jako jeden region (hraniční kontroly jsou však mezi všemi státy CA-4). Pro cestovatele to znamená, že po vstupu na území některé z těchto zemí mají 90 dnů na pobyt ve všech zemích CA-4. Můžete strávit dovolenou v jedné nebo ve všech zemích, to je čistě na vás - pobyt v každé zemi se ale započítává do 90 dnů a celkový součet dnů nesmí překročit zmiňovaných 90 dnů. Pokud budete vyhoštěni z jedné země CA-4, nemůžete navštívit ani žádnou další ze tří zbylých zemí.

Pobyt v Nikarague lze prodloužit buď vycestováním do jiné země (alespoň na 72 hodin), která ovšem není členem CA-4 a návratem zpět do Nikaraguy, čímž vzniká nárok na dalších 90 dnů nebo na imigračním úřadě v Manague. K tomu budete potřebovat vyplněný formulář a fotokopii stránky pasu s vašimi údaji a se vstupním razítkem. Za každých 30 dnů pobytu navíc zaplatíte 500 C$ a pobyt je možné prodloužit o 30, 60 nebo 90 dnů. Za překročení povolené délky pobytu hrozí pokuta 2 USD za každý den nad rámec povoleného pobytu.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pas

Cestovní pas by měl být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území země.

Vstup do země

Při příletu do Nikaraguy se platí vstupní poplatek ve výši 10 USD, při pozemním přechodu hranice 12-13 USD, z čehož činí 10 USD turistická taxa, 2 USD administrační poplatek a 1 USD případná městská taxa. Při odjezdu ze země se platí výstupní poplatek 2 USD a případně městská taxa 1 USD.

Odletová taxa činí 35 USD a bývá obvykle zahrnuta v ceně letenky.

Ujistěte se, že jste při vstupu (a výstupu) do země (ze země) dostali razítko do pasu. Ušetříte si problémy při odjezdu z Nikaraguy a dost možná i peníze za pokutu.

Hraniční přechody

Nikaragua sousedí na severu s Hondurasem a na jihu s Kostarikou. Hraniční přechody jsou oblíbeným působištěm různých podnikavců a podvodníčků, kteří se rádi vydávají za oficiální imigrační úředníky, prodávají imigrační formuláře nebo po turistech vyžadují různé poplatky. V žádném případě nedávejte nikomu z těchto lidí svůj pas a jednejte jen se skutečnými úředníky.

Mezi Nikaraguou a Hondurasem jsou hlavními přechody Guasaule, El Espino a Las Manos.

Při cestě z Tegucigalpy v Hondurasu do Leónu v Nikarague přes hraniční přechod Guasaule je jednou z variant cesta autobusem z Tegucigalpy do Cholutecy (3 hodiny, 4 USD), kde je třeba přesednout na autobus do pohraničního města Guasaule (1 hodina, 2 USD). Vzdálenost mezi celnicemi je asi 2 km, které ujdete pěšky nebo si vezmete kolotaxi. Z nikaragujské strany jezdí minibusy do Chinandegy (2 hodiny, 2 USD), odkud jezdí další minibusy do Leónu (45 minut, 1 USD).

Z nikaragujského města Ocotal do Tegucigalpy přes přechod Las Manos: z města Ocotal jezdí na hranici autobusy za 15 cordobas (30 minut). Po absolvování imigračních procedur na obou stranách hranice sedněte na autobus do Paraísa, který jezdí přibližně každých 40 minut a stojí asi 1 USD. Za Paraísa jezdí každých 20 minut autobusy do města Danlí (1 USD), odkud jezdí jiné autobusy do Tegucigalpy (cca 3 USD).

Mezi Nikaraguou a Kostarikou jsou hlavními přechody Peñas Blancas a Tabillas-Los Chiles. Hranici můžete překročit jednoduše zakoupením jízdenky na mezinárodní autobus, pokud chcete zažít trochu vzrušení a ušetřit nějaký ten dolar, vydejte se přes hranici na vlastní pěst s použitím veřejné dopravy. Je dobré vědět, že přechod hranice z Kostariky do Nikaraguy vyjde dráž než cesta opačným směrem.

Hraniční přechod Peñas Blancas (6:00-22:00, v neděli jen do 20:00) je nejrušnějším přechodem mezi oběma zeměmi, čemuž často odpovídají dlouhé čekací doby. Obzvláště kolem hlavních svátků se může odbavení na hranici protáhnout až na několik hodin. Z kostarického San José (terminál Grupo Caribeños, autobusy společnosti Deldu) nebo města Liberia (autobusy společnosti Transbasa) jezdí autobusy až do hraničního města Peñas Blancas. Na hranici vás nejspíše obklopí místní podnikavci, nabízející výměnu peněz nebo asistenci při placení výstupního poplatku z Kostariky, za který si samozřejmě řeknou asi o 2 USD více. Výstupní poplatek z Kostariky (5 USD výstupní taxa + 2 USD servisní poplatek) můžete zaplatit již dřív v některé z poboček banky Banco Credito Agricola de Cartago a potvrzení předložit na hranici nebo jej zaplatit kartou v automatu na hranici, což vás bude stát 8 USD. Po procedurách u kostarických i nikaragujských imigračních orgánů (mezi oběma celnicemi se jde několik minut pěšky, případně si můžete zaplatit cyklo rikšu) a zaplacení vstupního poplatku do Nikaraguy (12 USD vstupní poplatek + 1 USD městská taxa) nasedněte na autobus, který vás odveze do Managuy (80-120 cordobas) nebo Rivas.

navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Pro návštěvu Nikaraguy nepotřebujete žádná povinná očkování.

Všem cestovatelům do Nikaraguy doporučujeme očkování proti žloutence A. V závislosti na délce pobytu v zemi, oblastech, ve kterých se budete pohybovat, charakteru a účelu cestování po zemi, případně při zvýšeném výskytu nemoci v zemi, můžete zvážit očkování proti žloutence B, vzteklině a břišnímu tyfu.

K dalším možným rizikům a zdravotním obtížím, se kterými se můžete během pobytu v zemi setkat, patří cestovatelský průjem, nebo potíže způsobené horkým klimatem.

Z nemocí přenášených infikovanými komáry hrozí zejména horečka dengue, v určité míře i malárie. Střední riziko hrozí v nížinách na severovýchodě země (povodí řeky Wawa), při hranici s Hondurasem, kam se ovšem zřídkakdy někdo rozhodne jet. Malé riziko hrozí ve zbývající východní polovině Nikaraguy a částečně v jejím severozápadním cípu při pobřeží Pacifiku (okolí měst León a Chinandega). Centrální Nikaragua (Masaya, jezero Nikaragua, Ometepe, Granada, San Juan del Sur, Managua, Rivas a další) jsou považovány za bezrizikové oblasti. O případném braní antimalarik se poraďte s odborníkem na cestovní medicínu, většině cestovatelů po Nikarague ale stačí dodržovat základní pravidla proti poštípání komáry, jako je používání repelentů s vyšším obsahem DEET, odpuzovačů komárů, nošení dlouhých nohavic a rukávů během exponované doby (většinou během svítání a za soumraku) a využívání moskytiéry impregnované látkou odpuzující komáry. V rizikových oblastech také nepoužívejte parfémy ani parfémované sprchové gely apod. Minimalizovat počet komářích štípanců pomůže i výběr pokoje s klimatizací.

Vodu z kohoutku nedoporučujeme pít - raději si kupte balenou vodu.

(Upozornění! Informace o očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna

Národní měnou Nikaraguy je córdoba (NIO, C$), 1 NIO = 100 centavos. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 C$ a mince v hodnotě 1, 5 a 10 córdobas a 5, 10, 25 a 50 centavos. V Nikarague je běžně možné platit i americkými dolary. Jaký je aktuální kurz koruny ke córdobě zjistíte zde. Smlouvání je možné na trzích, cenu si také určitě předem dohodněte s řidiči taxíků, kteří mají při setkání s cizincem velmi často nutkavou potřebu předražit standardní cenu jízdného.

Mohlo by se hodit:

Náklady

Nikaragua patří k cestovatelsky nejlevnějším zemím Střední Ameriky. Pokud se budete stravovat v lokálních comedorech, cestovat chicken busy, spát v hostelech a nebudete utrácet za výlety s cestovními agenturami, vystačíte si v průměru jen s 15-20 USD na den. O něco vyšší cenová hladina je například v Manague nebo San Juan del Sur.

Za ubytování v hostelovém dormu zaplatíte něco mezi 5 až 12 USD. Ti, kdo preferují více klidu se mohou poohlédnout po hospedajes, malých rodinných penzionech, nabízejících jednoduché ubytování v soukromých pokojích, které často vyjdou ještě levněji než soukromé pokoje v hostelu. Za pokoj v hospedaje dáte něco mezi 10 a 20 USD za noc. Levný pokoj v hotelu vás vyjde na 20-40 USD, dražší bývají pokoje s klimatizací.

Jídlo typu rychlého občerstvení seženete u pouličních stánků od 1 do 2 USD, levné je také stravování v comedorech - lokálních jídelnách, kam chodí na oběd místní lidé. Gallo pinto a další klasická jídla zde pořídíte za 3-5 USD. V restauracích zaměřených na turisty necháte za jídlo kolem 10 USD.

Velmi levná je meziměstská doprava místními chicken busy, ve kterých vás cesta bude stát 1-4 USD v závislosti na vzdálenosti. Městské autobusy stojí jen pár centů. Nejdražší jsou turistické shuttly, které jezdí mezi nejnavštěvovanějšími destinacemi. Zpáteční letenka z Managuy na ostrovy Corn, koupená po internetu, vyjde na 180-200 USD.

Nejvíce vás budou stát organizované výlety cestovních agentur a různé aktivity. Jednodenní výlet na sopku například stojí v průměru 20-40 USD, volcano boarding na Cerro Negro 25-30 USD, potápěčský kurz na ostrovech Corn 250-300 USD.

Orientační ceny

  • balená voda (1l), cca 15 C$
  • šálek kávy, cca 18-30 C$
  • místní pivo v obchodě (0,5l), cca 25-30 C$
  • plechovka coca coly, cca 15-20 C$
  • půjčení surfu, 10-15 USD na den
  • půjčení skútru na ostrově Ometepe, 15-20 USD na den

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

Dolary na córdoby si můžete vyměnit v bance nebo u pouličních směnárníků, v tom případě si ale předem ověřte aktuální kurz. Peníze si určitě neměňte na letišti, mají tam šílený kurz.

Bankomaty najdete ve větších městech, ne vždy a všude se dá 100% spolehnout, že bude bankomat fungovat nebo akceptovat vaší kartu. Před cestou do venkovských oblastí nebo třeba na ostrov Little Corn je určitě lepší předzásobit se hotovostí.

Kartou je možné platit v hotelech, turistických restauracích nebo supermarketech.

Spropitné

Za útratu v restauraci se sluší dát spropitné ve výši zhruba 10%, některé restaurace si ale spropitné automaticky přidávají do celkové ceny - zjistěte si ještě před zaplacením účtu.

Devizové předpisy

Peněžní částku převyšující 10.000 USD je třeba deklarovat při příjezdu i odjezdu ze země.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Klima v Nikarague

Nikaragua má tropické klima s patrnými rozdíly mezi karibským pobřežím a zbytkem země. Karibská strana je srážkově daleko bohatší než pacifické pobřeží Nikaraguy a může zde pršet kdykoli během roku. V průběhu roku se střídají období sucha od prosince do dubna a období dešťů od května do listopadu. I v deštivějším období svítí slunce a bouřky obvykle přicházejí odpoledne a v noci. Na karibské straně si slunce užijete od února do dubna. Klima ovlivňuje také nadmořská výška, takže na vysočinách je daleko chladněji, než v nížinách a pobřežních oblastech. Největší horka obecně panují v dubnu a květnu. Od července do listopadu se mohou potencionálně vyskytnout hurikány.  

Nejlepší doba pro návštěvu

Hlavní turistická sezóna trvá od prosince do dubna, s vrcholy v době Vánoc a Velikonoc (Semana Santa). Někteří návštěvníci přijíždějí právě v sezóně dešťů, kdy klesají ceny, není tu tolik turistů a krajina je krásně zelená.

navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Update: MZV ČR aktuálně nedoporučuje cesty do Nikaraguy z důvodu zhoršené bezpečnostní situace, způsobené vládními reformami, které vyústily v násilné střety mezi demonstranty a vládními složkami prezidenta Ortegy. Situace v celé zemi je krajně napjatá a dá se očekávat, že tento stav bude trvat i v dalších týdnech.

Kriminalita

V porovnání s Hondurasem a Salvadorem vychází Nikaragua po bezpečnostní stránce o něco lépe, a tak k nejvážnějším problémům, se kterými se zde většina turistů může setkat, patří krádeže a kapsářství. Nikarague se podařilo ve velké míře vymýtit násilnou kriminální činnost pouličních gangů, která sužuje velká města v okolním Salvadoru nebo Hondurasu, přesto se i tady vyplatí být ostražitý, zejména v Manague a dalších velkých městech. Řiďte se svou intuicí a používejte selský rozum, s největší pravděpodobností se vám tak nic zlého nepřihodí.

Pokud cestujete autem po Manague, je lepší mít během jízdy zavřená okna a zamknuté dveře. Většina kapsářů se soustřeďuje v okolí autobusových nádraží a v prostředcích městské hromadné dopravy. Vyvarujte se pohybu po odlehlých končinách a prázdných ulicích, zeptejte se místních lidí nebo v hotelu, jak bezpečné je pohybovat se v dané lokalitě v noci a kam je a není vhodné chodit. Peníze a cennosti skryjte před zraky veřejnosti, nenoste při sobě velké částky peněz, dávejte pozor při výběrech peněz z bankomatů a při odchodu ze směnárny, kde jste si právě vyměnili peníze. Pokud je to možné, nevybírejte peníze z pouličních bankomatů a zajděte raději do bank, supermarketů nebo nákupních center. Po Nikarague necestujte za tmy ani lokálními autobusy ani v autě a nepohybujte se sami po prázdných, nočních plážích. Pro treky v odlehlejších částech země si raději pronajměte spolehlivého průvodce, který je znalý místních poměrů a aktuální bezpečnostní situace.

Problémem Nikaraguy je i korupce - místní policisté pobírají minimální platy, proto si rádi přilepší na úkor bohatých návštěvníků z ciziny.

Solo cestovatelky

V nikaragujské společnosti stále převládá mačistický přístup - jako solocestovatelka se proto připravte na to, že budete přitahovat pozornost mužů, kteří na vás budou pohvizdovat a pokřikovat. Většinou se nejedná o nic nebezpečného, mnohým ženám to ale nemusí být příjemné. Nejlépe uděláte, když budete podobné projevy ignorovat.

Přírodní katastrofy  

Území Nikaraguy se nachází v seismicky aktivní zóně, kde hrozí zemětřesení a erupce vulkánů. Hurikány a tropické bouře mohou potencionálně ohrozit bezpečné cestování po zemi kdykoliv mezi červnem a listopadem.

Na co si dát pozor

  • Držení a distribuce drog je v Nikarague trestná a hrozí za ní vězení. Nekupujte si od nikoho žádné drogy, dotyčný může být domluvený s policií, která pak po vás bude vymáhat zaplacení tučné pokuty.
  • Na některých místech při pacifickém pobřeží se vyskytují nebezpečně silné mořské proudy.
  • Vyvarujte se jakéhokoliv kontaktu se smečkami toulavých psů, které se pohybují po městech a vesnicích.
navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Typická jídla

  • gallo pinto - rýže s fazolemi a cibulí jsou považovány za národní jídlo, které si Nikaragujci dávají k snídani, obědu i k večeři. Na karibské straně se gallo pinto často připravuje s kokosovým mlékem. Gallo pinto je také nedílnou součástí typické nikaragujské snídaně - desayuno Nica, kde, společně s rýží a fazolemi, dostanete také smažené plantainy, vejce, sýr a tortillu.
  • nacatamales - jsou nikaragujskou verzí mexických tamales, kdy se kukuřičné těsto balí s masem, bramborami a kořením do banánových listů a následně vaří
  • quesillo - kukuřičnou tortillu s měkkým sýrem, nakládanými cibulkami a zakysanou smetanou dostanete u stánků po celé zemi. Nejlepší quesillo v Nikaragui ochutnáte ve městech Nagarote a La Paz Centro, která se přou o původ tohoto jídla.
  • indio viejo (neboli starý indián) - pokrm, jehož kořeny sahají až do předkolumbovských dob. Jedná se o hustou polévku z kukuřičného těsta, hovězího masa, cibule, zeleniny a koření.
  • rondón - typické kreolské jídlo, populární hlavně na karibské straně země. Tradiční rondón se připravuje ze všeho, co rybáři ulovili - v kotlíku se tak společně vaří ryby a plody moře s maniokem, bramborami, mrkví, plantainy, kořením a kokosovým mlékem.
  • sopa de mondongo - polévka, jíž se přisuzují posilující účinky, se připravuje z žaludků skotu nebo prasat, které se pomalu vaří se zeleninou a kořením. Příprava polévky se různí podle regionů, v regionu Masaya se podává s avokádem a tortillami.
  • vigorón - smažená vepřová kůže nebo pupek (chicharrón) s vrstvou směsi z vařeného manioku a salátu zvaného curtido je populárním druhem rychlého občerstvení, který můžete ochutnat zejména v ulicích Granady, odkud původně pochází.
  • vaho (také baho) - tradiční nikaragujské jídlo, které tvoří směs masa, zelených plantainů a manioku, zabalené a vařené v banánových listech
  • güirila - sladká kukuřičná palačinka
  • buñuelos - smažené koblížky se sirupem jsou oblíbeným dezertem

Typické nápoje

  • arroz con piña - nápoj připravovaný z mléčné rýže a ananasu se podává s i bez alkoholu
  • chicha de maiz - nápoj vyráběný z fermentované kukuřice
  • gaubul - nápoj typický pro karibskou část Nikaraguy se připravuje z vařených banánů, ke kterým se přidává kokosové mléko, klasické mléko a cukr
  • Stejně jako v mnoha dalších zemích tohoto regionu, i v Nikarague se vyrábí rum. Nejznámějším rumem je Flor de Caña. Tento rum se dá pít samotný nebo v koktejlu, jakým je například macua, kde se rum míchá s cukrem a džusem z kvajávy a citrónu.
  • k populárním značkám piva patří Victoria a Toña

Obyvatelstvo

Obyvatelstvo Nikaraguy tvoří pestrou směsici národů, zahrnující mestice, neboli míšence původních obyvatel s Evropany, potomky španělských kolonizátorů, afrických otroků i německých přistěhovalců a dále původní indiánská etnika Mískitů a lidu kmene Mayangna, kteří obývají karibské pobřeží Nikaraguy a dalších kmenů Cacaopoeras, Matagalpas, Chorotegas, Subtiavas nebo Nahoas.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Co a kde koupit

Nikaragua se může pyšnit rozmanitou škálou nejrůznějších uměleckých a řemeslných výrobků, ať už se jedná o černou keramiku z Jinotegy a Matagalpy, mramoru z Limay nebo výrobky z borového jehličí, kterými proslulo městečko San José de Cusmapa. Stylovým dárkem může být balíček nikaragujské kávy, která se pěstuje v chladnějších, horských oblastech v okolí měst Matagalpa a Jinotega nebo láhev nikaragujského rumu Flor de Caña. Město Estelí je nejlepším místem ke koupi doutníků, můžete zde mimo jiné navštívit i továrnu na jejich výrobu a rovnou si sadu doutníků, které zde expedují v dřevěných krabičkách, koupit.

Řemeslné a umělecké výrobky nejlépe nakoupíte v oblasti kolem města Masaya, které je považováno za kolébku nikaragujského folklóru. Pokud vás zajímá, jako takové výrobky vznikají, vydejte se k domorodým komunitám ve čtvrti Monimbó (město Masaya) nebo do vesnic Catarina nebo San Juan de Oriente, který je vyhlášený svou keramikou. Na proslulých trzích v Masaye (Mercado de Artseanías de Masaya) je k dostání keramika, výrobky ze dřeva, šperky, kožené výrobky nebo třeba hamaky.

Celní předpisy

Do země lze bezcelně dovézt 200 ks cigaret nebo 500g tabáku, 3 l tvrdého alkoholu.

Do země je zakázáno dovážet zejména drogy, maso a mléčné výrobky. Zbraně a střelivo je možné dovézt pouze s povolením příslušných orgánů.

Ze země je zakázáno vyvážet zlato, zlaté mince a archeologické objekty.

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

120 V, 60 Hz

Čas

V Nikarague je oproti České republice o 8 hodin méně (v době letního času) a o 7 hodin méně (v době zimního času).

Telefonní předvolba

+505

Telefonování a internet

Wifi poskytuje řada hotelů a hostelů, často jí disponují i restaurace a některá veřejná místa v rámci měst. Kvalita připojení se sice rok od roku zlepšuje, přesto na venkově je to s připojením špatné.

V případě potřeby si můžete koupit místní SIM kartu u některého ze tří operátorů, kterými jsou Claro, Movistar a CooTel, CooTel ovšem neumožňuje cizincům využívat jejich síť. Balíček s 1 GB dat na 15 dnů se prodává za cenu kolem 200 C$.

Jazyk

Úředním jazykem je španělština, na karibské straně země se můžete setkat také s kreolskou angličtinou. Anglicky se domluvíte možná na turističtějších místech, na venkově se ale anglicky nedorozumíte. Znalost pár slovíček či frází ve španělštině vám v těchto případech hodně ulehčí život.

Co si nezapomenout

  • elektrický adaptér
  • repelent proti komárům, případně moskytiéru
  • opalovací krém - v Nikarague je dost drahý
  • trekovou obuv pro pěší turistiku
navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Velvyslanectví Nikaraguy ve Vídni

Ebendorferstrasse 10/3/12, 1010 Vienna, tel: 00431-403 18 38, fax: 00431-403 18 38, email: embanicviena@chello.at.

Honorární konzulát Nikaragujské republiky v Praze

Vlkova 19, 130 00 Praha 3, tel: 606 762 792, fax: 272 920 849, email: drdenis@grbox.cz.

Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 Cuidad de México, tel: +52 55 55312544, 55312777, nouzová linka: +52 155 21092399, fax: +52 55 55311837, email: mexico@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: Consulate_mexico@mzv.cz, web: www.mzv.cz/mexico, diplomatická působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, konzulární působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 8:00-16:30, úřední hodiny konzulárního oddělení pro veřejnost: (Po,St,Pá) 9:00-12:00.

Honorární konzulát České republiky v Manague

Carretera Sur km 11,5 contiguo al tanque INAA, Managua, tel: +505 22657370, mobil: +505 83689540, email: managua@honorary.mzv.cz, octocesar@hotmail.com, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 10:00-12:00.

Důležitá telefonní čísla

Policie 118, dopravní policie 119, hasiči 115, ambulance 128

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele