logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Rájem pěších treků je městečko Hsipaw ve státě Šan, kde je možné absolvovat jedinečné výlety do vesnic horských kmenů Palaung a Šan, které vám pomohou zorganizovat místní penziony.

Mezi nejpopulárnější treky Myanmaru patří dvou až třídenní trek z Kalaw k jezeru Inle. Během treku se blíže seznámíte s tradičním stylem venkovského života a zdejšími menšinovými etniky a užijete si krajiny státu Šan. Přenocování je zajištěno ve skromných podmínkách malého kláštera v horách, případně v příbytcích vesničanů. Ačkoli se dá trek absolvovat i bez průvodce, doporučujeme jít s průvodcem, od kterého se mimo jiné dozvíte i spoustu zajímavých informací. V Kalaw sídlí několik agentur, u kterých lze výlet k jezeru Inle, ale i další túry rezervovat. Třídenní trek (70 km) Kalaw-Inle se dá rezervovat za 40.000 Ks, v ceně je jídlo, ubytování a služby průvodce.

Kolem jezera Inle lze podniknout i další treky, třeba vícedenní trek z vesnice Nyaung Shwe ke stúpám v Kakku. Jelikož cesta vede přes území lidu Pa-O, je nutné si domluvit průvodce, patřícího k této komunitě.

Skvělé túry se dají podniknout na odlehlém západě Myanmaru, v okolí vesnice Mindat, pověstné tetováním v obličeji místních žen. Dostat se sem není úplně jednoduché a v podstatě jedinou možností je jet autobusem z Mandalaje. Pro tuto část Myanmaru si budete muset pronajmout průvodce.

Pláž

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Pláže v Myanmaru nejsou zdaleka tak vyhlášené a navštěvované, jako pláže v sousedním Thajsku, což je samozřejmě dobrá zpráva pro všechny ty, kteří hledají liduprázdné a turismem neposkvrněné pláže, na druhou stranu - zklamáni budou nejspíš turisté, kteří mají rádi kvalitní zázemí a zavedenou infrastrukturu s hotely, resorty a nabídkou vodních sportů.

Krásné pláže s bílým pískem, lemované kokosovými palmami, jsou největším lákadlem přímořského Ngapali, hlavní plážové destinace Myanmaru. Tato část pobřeží je stále ještě místem, kde si užijete klidu a soukromí na téměř prázdných plážích. Nejlépe se sem dostanete letadlem z Yangonu, linkou do nedalekého města Thandwe, v jiném případě by vás čekala strastiplná cesta autobusem. Počítejte s tím, že tu nenajdete mnoho ubytování pro baťůžkáře, a že většina zdejších hotelů má v období dešťů, od května do října, zavřeno.

Pokud jste v Yangonu a chcete si užít pláží a moře, vydejte se třeba na pláž Chaung Tha, nacházející se zhruba 40 km západně od města Pathein. Dostanete se sem přibližně po půldenní cestě z Yangonu. Relativně blízkou pláží z Yangonu je i nedaleká Ngwe Saung nebo o něco severněji ležící plážové městečko Gwa (cca 8 hodin autem z Yangonu).

Série krásných a liduprázdných pláží lemuje také poloostrov Dawei, táhnoucí se jižně od stejnojmenného města. 75 km dlouhá část pobřeží zahrnuje jedny z nejdelších a nejkrásnějších pláží v zemi. Nejlépe uděláte, když si půjčíte motorku a sami prozkoumáte nejen zdejší nedotčené pláže, ale i džungli s vodopády nebo malé rybářské vesničky.

Potápění

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Exkluzivní potápěčskou lokalitou jsou odlehlé pohádkové ostrovy Myeik (též známé jako souostroví Mergui) v Andamanském moři na jihu Myanmaru. Většina z ostrovů je neobydlena, jiné obývají pouze mořští cikáni. Turisté se sem dostanou takřka výhradně v rámci organizovaných lodních výletů nebo potápěčských výprav, které ovšem nejsou zrovna levné a pořádají je potápěčská centra v thajském Ranongu. V rámci těchto vícedenních výprav se uděluje speciální povolení k pobytu na ostrovech. Nezávislým turistům se povolení nevydává a pobřeží je hlídáno strážci, kteří kontrolují potřebné doklady. Kromě prázdných pláží a potápění u korálových atolů nabízejí ostrovy řadu dalších aktivit, od procházek divokou přírodou, po plavbu na kajacích podél mangrovových porostů. Ostrov Lampi v rámci souostroví byl rovněž vyhlášen prvním myanmarským mořským parkem. 

Z pláže Chaung Tha vyplouvají lodě k nedalekému ostrovu Pyu Kyun, kde se dá šnorchlovat, ještě lepší místa k šnorchlování objevíte v rámci organizovaných lodních výletů dál od pobřeží. Podobný výlet lodí za šnorchlováním lze podniknout z pláže Ngwe Saung na Bird Island, z Ngapali Beach k ostrovu Pearl Island nebo z města Gwa.   

Mohlo by se hodit:

Další aktivity

Golf
navrhnout změnu
Rafting

Rafting lze provozovat v podhůří Himalájí na severu země, na řekách Nam Lang a May Kha. Několikadenní výpravy lze rezervovat u cestovních agentur. Ke vstupu do této oblasti bude potřeba povolení, což vyžaduje delší časovou rezervu.  

navrhnout změnu
Cyklistika
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ideálním místem pro cyklistické výlety je planina s chrámy v Baganu, kde je kolo (případně elektrokolo) přímo nutné k rychlejším přesunům mezi jednotlivými chrámy. Skvělými místy pro cykloturistiku je také Mandalaj nebo oblast kolem jezera Inle.

navrhnout změnu
Pro děti
  • Yangon ZOO
  • Zoo a Safari Park Nay Pyi Taw
  • Yadanabon ZOO, Mandalaj
navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele