logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ

Kanada svým návštěvníkům nabízí celou řadu možností ubytování od levných hostelů po luxusní hotely. V národních parcích je možné přespat v kempech nebo rustikálních lodžích či chatkách, chce to ale plánovat dlouho dopředu a ubytování v nejpopulárnějších kanadských parcích rezervovat s dostatečným předstihem. Již v lednu a v únoru se začínají množit rezervace na červnové nebo červencové termíny a volná místa v kempech a dalších ubytovacích kapacitách rychle ubývají. Ubytování přímo v národních parcích bývá dražší, takže pokud je to možné, hledejte raději nocleh mimo území parků.

Couchsurfing je čím dál, tím více oblíbený způsob bydlení v cizích zemích, nejen pro to, že za nocleh se nic neplatí, ale i kvůli seznámení se s novou kulturou a přímému kontaktu s místními lidmi, kteří vám jistě prozradí spoustu zajímavostí o svém městě a poskytnou užitečné informace.

Zlatou střední cestu mezi dražšími hotely a levnějšími hostely nabízí motely. V Kanadě působí řada motelových a levnější hotelových řetězců, jako Travelodge, Days Inn nebo Super 8. V posledních letech začíná na kanadský trh pronikat i síť levných amerických motelů Motel 6. Některé řetězce nabízí zajímavé slevové akce a věrnostní slevy. Hotelovým řetězcem střední kategorie je například Best Western, menším řetězcem hotelů střední kategorie, působícím na západě Kanady je Coast Hotels.

Mohlo by se hodit:

Kanada svým návštěvníkům poskytuje i bezpočet Bed and breakfastů, penzionů a malých hotýlků, kterým se říká Inns. Bed and Breakfasty (v Québecu se jim říká couette et café) nabízí pronájem pokojů v rodinách kanadských pronajímatelů při různém stupni komfortu. Někde máte k dispozici jen pokoj a další prostory sdílíte s rodinou majitelů, jinde má pokoj vlastní koupelnu a další vybavení.

Mohlo by se hodit:

Hostely patří k nejlevnějším možnostem ubytování v Kanadě a najdete je především ve velkých městech. S výběrem hostelu by vám mohla pomoci stránka Hosteling International Canada.

Kempování je velmi oblíbený způsob, jak přenocovat a ještě si užít nádherné okolní přírody. Po celé Kanadě najdete množství kempů, z nichž většina bývá otevřená od poloviny května do poloviny října, v chladnějších oblastech ještě kratčeji, některé naopak celoročně. V národních parcích je možné kempovat pouze ve vyhrazených kempech, místo v kempu si buď budete muset zarezervovat předem na této stránce, případně telefonicky nebo ho získá ten, kdo přijde první. V nejnavštěvovanějších parcích ale rozhodně doporučujeme s rezervací kempu neotálet a udělat jí co nejdříve. Cena se počítá za místo, ne za osobu. Za poplatek získáte dřevo na oheň, protože v parcích je zakázáno sbírat dříví jen tak v lese. Pokud neplánujete rozdělávat oheň a nebudete tudíž potřebovat dřevo, řekněte to raději rovnou při rezervaci místa v kempu, protože se občas stává, že vám tento poplatek rovnou připočítají.

Spaní ve stanu nebo v obytném voze zdarma mimo kempy má svá pravidla, za jejichž porušení hrozí pokuty. Free camping v Kanadě je známý pod různým označením, nejčastěji jako boondocking, dry camping nebo wild camping. Místa vhodná pro free camping se většinou nacházejí mimo obydlené oblasti a většina z nich postrádá jakékoliv vybavení a zázemí, takže si budete muset přivézt vše od pitné vody až po pytle na odpadky. Volný camping je povolený ve vybraných lesních rezervacích, státních nebo městských parcích a dalších místech. Kde to není výslovně zakázáno, je možné obvykle přenocovat také na zastávkách kamionů, odpočívadlech nebo na mnoha parkovištích nákupních center Walmart. Chete-li si být jistí, zeptejte na odpovědném místě, jestli můžete třeba u obchodního centra přenocovat ve vanu nebo obytném voze. Přehled míst nejen v Kanadě, ale i USA nebo Mexiku, kde je možné volně kempovat nebo zdarma přenocovat zveřejňuje stránka www.campendium.com.

Mohlo by se hodit:

Nejvýhodnější ubytování

Booking.com Booking.com Booking.com
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele