logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ne (Dánsko je člen EU)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Ne
Doporučené léky
Ne
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
1000 - 1500 Kč
Turistická sezóna
červenec-srpen
Proč cestovat právě sem
malebné pobřežní scenérie
stará i moderní architektura
cyklovýlety, kitesurfing a windsurfing
zábavní parky
Proč se zemi vyhnout
dražší destinace

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Kodaň
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
0 ° 0 ° 2 ° 6 ° 11 ° 15 ° 16 ° 16 ° 13 ° 10 ° 5 ° 2 °
17 13 13 13 12 14 14 14 15 17 17 17
3 ° 2 ° 3 ° 5 ° 9 ° 14 ° 16 ° 17 ° 15 ° 12 ° 8 ° 5 °
Aarhus
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
0 ° 1 ° 2 ° 6 ° 11 ° 15 ° 16 ° 16 ° 12 ° 9 ° 5 ° 2 °
16 12 11 11 9 10 12 12 16 16 20 19

Dánsko - od vikingské historie po moderní současnost

Přemýšlíte o destinaci na prodloužený víkend nebo o hlavní destinaci na léto? Ač se to tak někomu nemusí zdát, turisty z větší míry opomíjené Dánsko je ideální zemí, která má co nabídnout cestovatelům všech věkových kategorií. Konečně tedy nastal čas poznat Dánsko trochu více, než jen z kostiček populárního Lega. Můžete se těšit na pozůstatky vikingské kultury, starobylá města, malebné vesnice, pohádkové hrady i vyhlášené zábavní parky. Rovinaté Dánsko je mimochodem skvělým místem pro cykloturistiku. Ti, kdo preferují spíše přírodu, se mohou vydat k pobřeží, lemovanému stovkami kilometrů pláží. Ačkoliv se do moře odváží spíše otužilci, můžete plnými doušky hltat nádherné dánské scenérie s tajuplnými majáky, větrnými mlýny, písečnými dunami i přemisťujícími se písečnými kosami, které mizí a zase se objevují v závislosti na přílivu a odlivu.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Dánsku i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza do Dánska

Dánsko je členem Evropské unie, takže k turistické návštěvě země nepotřebujete vízum. Dánsko je také členem Schengenu, což mimo jiné znamená, že při cestě z Německa, Švédska, trajektem z Norska či například letadlem z České republiky se vstup do země obejde bez hraničních kontrol.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pas

Do Dánska je možné cestovat pouze s platným občanským průkazem nebo s cestovním pasem, který by měl být platný alespoň po dobu pobytu v zemi. V souvislosti s migrační krizí z posledních let se zpřísnila kontrola dokladů na hranici s Německem a Švédskem, proto se do Dánska doporučuje cestovat s pasem. Cestovní pas je vhodný i pro cesty na Faerské ostrovy a do Grónska, které nejsou součástí EU a Schengenu.

navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Očkování do Dánska

Při cestě do Dánska nepotřebujete žádná očkování. Cestujete-li do Grónska, které je autonomní součástí Dánského království, zvažte očkování proti žloutence A, případně žloutence B, obzvláště pokud plánujete přespávat v jednodušších podmínkách.

Voda z vodovodu je v Dánsku pitná.

(Upozornění! Informace o zdraví a očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna v Dánsku

Národní a oficiální měnou je dánská koruna (DKK, Kr, 1 DKK = 100 øre). Dánskou korunou se také platí v Grónsku a na Faerských ostrovech. Pro Faerské ostrovy vydává Dánská národní banka vlastní koruny, zvané króny, které mají stejnou hodnotu a velikost jako dánské koruny, ale text na bankovkách je psán ve faerštině a na bankovkách jsou vyobrazeny faerské motivy. Faerskými bankovkami nelze v Dánsku platit, ale můžete si je v bance bezplatně vyměnit. Stejně tak lze na Faerských ostrovech vyměnit dánské koruny na faerské v poměru 1:1. Mince jsou v Dánsku i na Faerských ostrovech stejné.

V oběhu jsou bankovky v hodnotě 50, 100, 200, 500 a 1.000 DKK a mince v hodnotě 1, 2, 5, 10 a 20 DKK a 50 øre. Zde zjistíte aktuální kurz dánské koruny ke koruně české.

Mohlo by se hodit:

Náklady na pobyt v Dánsku

Dánsko je společně s ostatními skandinávskými státy považováno za nejdražší země v rámci Evropy, kde je v porovnání s Českou republikou dražší téměř vše. Podle průzkumů z roku 2017, srovnávajících ceny více než 2000 druhů zboží a služeb ve 38 evropských zemích, se Dánsko dokonce řadí na špici žebříčku, po bok Islandu a Švýcarska, což zrovna nezní lákavě pro vyznavače nízkorozpočtového cestování. Cenová hladina je o něco vyšší v Kodani a dalších velkých městech, než na dánském venkově.

Jídlo je až třikrát dražší než v ČR a je celkem jedno, jestli upřednostníte nákupy v supermarketu nebo se budete stravovat u pouličních stánků či v restauracích. V obchodech je obecně dražší ovoce a zelenina, cenově přijatelné jsou mléčné produkty, které se ve velké míře vyrábějí v Dánsku. Mezi levnější supermarkety patří Lidl a Netto. V rámci možností se relativně levně najíte u stánků s fast foodem, kde za jídlo necháte 30-60 DKK, nebo v kavárnách a restauracích bufetového stylu. K takovým podnikům například patří řetězec Dalle Valle, který provozuje 15 restaurací po celém Dánsku (z toho 5 v Kodani). Bufetový oběd v Dalle Valle vyjde na 69 DKK, přičemž si můžete přidat kolikrát chcete. Oběd v restauraci levné až střední kategorie stojí 100-200 DKK.

Nejlevnějším způsobem ubytování je přenocování v kempu - v průměrném kempu necháte za noc a osobu zhruba 75 DKK, plus poplatek za použití elektřiny cca 20-30 DKK. Hostely nabízí sdílené dormy za průměrné ceny od 150 DKK do 250 DKK nebo privátní pokoje za 300-600 DKK. Pokud vlastníte hostelovou kartu, máte nárok na slevu. Za levnější typ ubytování je považován i pronájem pokojů přes Airbnb, záleží ovšem na lokalitě - třeba pokoj v centru Kodaně přes Airbnb se již cenově příliš neliší od ubytování v hotelu. Pokoj pro dva v ubytování typu bed & breakfast vás vyjde na 400-600 DKK. Ceny za pokoj v hotelu samozřejmě závisí na lokalitě, vybavení a sezóně - pokoj v hotelu střední kategorie vás vyjde na 600-2.000 DKK. Ceny pokojů v hotelech mimo velká města začínají zhruba na 450 DKK.

Poměrně drahá je vlaková a autobusová doprava po Dánsku. Obecně platí, že čím více se blíží datum odjezdu, tím dražší budou jízdenky, proto s rezervací jízdenek neotálejte - rozdíl mezi cenami jízdenek může činit až několik set dánských korun. U Dánských drah DSB si můžete koupit nejlevnější jízdenky DSB Orange už 2 měsíce před plánovaným odjezdem. Pokud vám nevadí poněkud neatraktivní časy odjezdů, můžete ušetřit nějakou tu korunu. Jízdenka na MHD v Kodani stojí 24 DKK v rámci dvou pásem a 36 DKK v rámci tří pásem. V prodeji jsou i denní pasy, zahrnující všechny typy městské dopravy. Pokud chcete ušetřit, používejte k přesunům po městě kolo. Kodaň je k cyklistům velmi přátelská a v tomto směru patří ke světové špičce. Klikněte na odkaz, pokud se chcete dozvědět více o cestování na kole po Kodani a Dánsku.

Další nezanedbatelnou položkou cestovních nákladů budou vstupy do muzeí a na další atrakce. Vstupné do muzea činí v průměru zhruba 70 DKK, některá muzea mají v určité dny v týdnu volný vstup. Příkladem je třeba kodaňská Ny Carlsberg Glyptothek, kam je každou neděli vstup zdarma. Při pobytech v Kodani můžete využít Kodaňské karty (Copenhagen Card), kterou můžete použít ke vstupu do 86 atrakcí v Kodani a blízkém okolí a zároveň i k neomezené dopravě vlaky, autobusy a metrem po městě. Kodaňskou kartu na 24, 48, 72 nebo 120 hodin si můžete koupit online předem a vytištěný voucher, případně verzi uloženou v mobilním telefonu pak předložit v některém z určených center (jedno z nich se nachází přímo na letišti v Kodani), kde vám na jeho základě vydají skutečnou kartu. Kartu si také můžete nechat poslat domů. Karta pro dospělé se prodává za 54 EUR, 77 EUR, 93 EUR, respektive 121 EUR, děti mezi 10 a 15 lety platí přibližně polovinu a děti do 9 let mají vstupy a dopravu zdarma, pokud je doprovází dospělá osoba s Kodaňskou kartou. Další informace najdete na stránkách Copenhagen Card, kde si mimo jiné můžete spočítat, zda se vám karta vyplatí nebo ne. Podobné pasy jako Copenhagen Card nabízí i řada dalších dánských měst - např. Aarhus (Aarhus Card).

Orientační ceny v Dánsku

  • hot dog u pouličního stánku, cca 30 DKK
  • Menu v McDonaldu, 70 DKK
  • žitný chléb, 25 DKK
  • láhev mléka v supermarketu, 8 DKK
  • láhev balené vody (1.5l), 10 DKK
  • místní pivo v supermarketu (0.5 l), cca 13 DKK
  • místní pivo v restauraci, 40-50 DKK
  • metro z letiště do centra Kodaně, 36 DKK
  • vstupné do parku Tivoli Gardens, 130 DKK

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

Eura nebo dolary bez problémů vyměníte v každé bance nebo směnárně. Nedoporučujeme ale peníze měnit na letišti nebo na nádražích, kde bývá méně výhodný kurz. Na druhou stranu na letišti bylo možné v době naší návštěvy vyměnit i české koruny.

Bankomatů je dostatek a najdete je skoro na každém rohu.

Kartou se dá běžně platit téměř úplně všude, od hotelů, restaurací, přes obchody, až po stánek na pláži, některé hotely a restaurace si však za platbu kartou účtují poplatek. Kartou je možné platit i jízdenky na metro nebo vlak v prodejních automatech, což je výhodné třeba pro cestu na letiště, když už nemáte dánskou hotovost.

Spropitné

Poplatek za služby je již zahrnut v ceně za ubytování v hotelu nebo za účet v restauraci, takže se další spropitné v Dánsku běžně nedává.

Devizové předpisy

Při cestách v rámci EU neplatí žádné restrikce, cestující přijíždějící ze země mimo EU a opouštějící území EU musí deklarovat částku rovnou nebo vyšší než 10.000 EUR.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Počasí v Dánsku

V Dánsku panuje oceánské klima s relativně mírnými a vlhkými zimami a chladnějšími léty. Klima v Dánsku ovlivňuje i teplý Golfský proud, takže teplotní rozdíly mezi létem a zimou nejsou tak obrovské, jako na jiných místech stejné zeměpisné šířky. Letní počasí je velmi proměnlivé a závislé na směru proudění větrů - západní větry od moře přinášejí chladnější počasí, které často doprovází déšť, pokud fouká od jihu nebo od východu, bývá v létě horko a slunečno a v zimě zase chladno. Z obou proudění převládají západní větry, což mimo jiné znamená, že západní pobřeží Dánska je deštivější než zbytek země.

Mohlo by se hodit:

Nejlepší doba pro návštěvu Dánska

Nejvíce turistů přijíždí během hlavní sezóny - v letních měsících červenci a srpnu. Tou dobou je nejtepleji z celého roku, noci jsou krátké a dny dlouhé, takže můžete být venku i v pozdějších hodinách. Letní teploty jsou také příjemné i pro výlety na kolech, pěší turistiku a další aktivity. Na cestování je příjemné i jaro nebo podzim, nezapomeňte si ale přibalit teplejší oblečení. Tato roční období jsou mimochodem ideální pro pozorování ptactva na západním pobřeží Dánska. Během zimy očekávejte dlouhé noci, navíc se můžete setkat s řadou omezení - některé turistické atrakce mohou mít přes zimu zavřeno, trajektová doprava mimo provoz apod. Kodaň můžete navštívit kdykoliv v roce, obzvláště kouzelná je během Vánoc a adventu.

navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Kriminalita v Dánsku

Dánsko patří mezi nejbezpečnější země světa, což je mimo jiné dáno i vysokou životní úrovní obyvatel Dánska. To ovšem neznamená, že po zemi můžete cestovat zcela bez starostí. I v Dánsku a zejména v jeho hlavním městě, se vám může stát, že budete okradeni kapsáři. Pozor na své věci, doklady a cennosti byste si měli dávat zejména na místech s vyšší koncentrací turistů, jako jsou dopravní prostředky, na rušných vlakových nádražích (včetně Centrálního nádraží v Kodani) nebo na kodaňském letišti.

V Kodani je problematickou čtvrtí Nørrebro, kde již několik let probíhají konflikty mezi tamními pouličními gangy, jejichž členové pochází především z řad imigrantů. V minulosti dokonce došlo mezi znesvářenými skupinami i ke střelbě a násilným střetům.

V komunitním samosprávném území Christiania jsou k dostání lehké i tvrdé drogy, ačkoli byl dealing tvrdých drog po sérii násilí a úmrtí z předávkování zakázán. Hlavním centrem dealingu marihuany se stala Pusher Street, neboli "Dealerská ulice". Místní obyvatelé jsou značně hákliví na pořizování fotek v této ulici, proto si fotografování nechte raději na jindy. V Christianii se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje potulovat se osamoceně nočními ulicemi. V noci byste si měli dávat pozor také v kodaňské Vesterbro, čtvrti vyhlášené nočním životem, ale také plné prostitutek a pochybných existencí.

Na co si dát ještě pozor

  • Z Grónska je zakázáno vyvážet vybrané druhy drahokamů a vzácných kovů.
  • Velrybí maso je sice na Faerských ostrovech běžně k sehnání, za jeho dovoz do EU vám ovšem hrozí vysoké pokuty a dokonce vězení.
navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Typická jídla a nápoje

  • Smørrebrød - dánskou verzí českých chlebíčků jsou plátky tmavého žitného chleba, obložené různými ingrediencemi, od vejce po lososa. Oblíbenou verzí je i smørrebrød s játrovou paštikou leverpostej. Sendviče smørrebrød dostanete v každé restauraci nebo si jednotlivé ingredience můžete koupit v supermarketu a udělat si svůj vlastní sendvič.
  • Flæskesteg - v zemi, která patří k předním evropským producentům vepřového masa, se nelze divit, že je typickým národním jídlem pokrm z vepřového. Flæskesteg, neboli vepřová pečeně s křupavou kůrkou, se připravuje především při slavnostních příležitostech a o svátcích.
  • Frikadeller - populární masové kuličky se často podávají se zeleninou a různými omáčkami, rybí verze, připravovaná z masa tresky se nazývá fiskefrikadeller.
  • Mørbradbøffer - další delikátní pokrm z vepřového masa tvoří pečené panenka, připravovaná různými způsoby s mnoha různými ingrediencemi  
  • Aebleflæsk - pečené vepřové s jablky
  • Risalamande - tradiční dánský dezert se podává především o Vánocích. Rýžový puding se míchá se šlehačkou, vanilkou a sekanými mandlemi a podává se s třešňovou omáčkou.
  • Kransekake - další z dezertů se připravuje při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, křty nebo Vánoce. Dezert tvoří několik korpusů, které se vrství jeden na druhý a společně vytváří velkou pyramidu.
  • Hlad rychle zaženete hot dogem z některého stánku, kterých jsou ve městech spousty. Párek nebo klobása (pølser) se podává s hořčicí, kečupem nebo remuládou a navrch se často sype nakládanými okurkami nebo cibulí.
  • Dánsko obklopuje ze všech stran moře, proto není divu, že si zde můžete pochutnat na celé řadě ryb a mořských produktů. Velmi oblíbený je marinovaný a nakládaný herynek, neboli sleď, další hojně frekventovanou rybou na dánských stolech je losos. Dokážete si představit, že dánští rybáři ročně vyloví 100.000 tun mušlí?
  • Vedle Lega je Dánsko proslulé i výrobou piva. Značky Carlsberg nebo Tuborg jsou známé daleko za hranicemi Dánska, v království ale můžete ochutnat celou řadu dalších dánských značek, včetně tzv. "craft beers" a piv vařených v mikropivovarech. V Dánsku je velmi populární také aquavit, pálenka z kmínu a bylin.

Dánská kultura a tradice

Dánsko je zemí, k jejímž prioritám patří ochrana životního prostředí a přírody, což je patrné na každém kroku. Dlouhodobým strategickým plánem Dánska je úplné nahrazení fosilních paliv energií získanou z přírodních zdrojů - větru, slunce a vody a již dnes uvidíte po celém Dánsku množství větrných turbín a solárních panelů. V samotných Dánech je ekologické cítění hluboce zakořeněné, což je patrné na mnoha příkladech, od používání kol místo benzínových či naftových aut, na která se mimochodem vztahují vysoké daně, až po nejmenší spotřebu plastových tašek v Evropě.

Dánové jsou velmi tolerantním národem s liberálním myšlením. Dánsko bylo například první zemí světa, která uzákonila registrované partnerství osob stejného pohlaví.

Dánská společnost klade velký důraz na rovnoprávnost mužů a žen, ať už ve státní správě nebo na úrovni běžného společenského života.

Dánové jsou také národem, který se pravidelně umisťuje na vrcholu žebříčků, hodnotících kvalitu života a štěstí obyvatel. Za pocitem spokojenosti stojí dílem vysoká životní úroveň i záliba a svým způsobem umění vychutnat si pohodové chvíle strávené s přáteli nebo v teple rodinného krbu, v příjemném prostředí a s dobrým jídlem a pitím. Dánové pro to mají dokonce vlastní výraz, "hygge". Slovo, které sami vymysleli, a které se do spousty jiných jazyků ani nedá přímo přeložit, se stalo přímo životním stylem Dánů. Hygge dostává svého významu především v čase předvánočním a vánočním.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Kde nakupovat

V Kodani je nákupy vyhlášená třída Strøget Street, která je zároveň jednou z nejdelších pěších zón v Evropě. Tuto ulici lemují obchody všech možných značek, takže si tu určitě každý najde to své. Tak trochu z jiného soudku jsou kodaňské bleší trhy, jeden z nejznámějších bleších trhů se nazývá Remisen a najdete jej ve čtvrti Østerbro na ulici Blegdamsvej 132. Největším kodaňským bleším trhem je Nørrebro Loppemarked, který se koná se každou sobotu od dubna do října v Nørrebrogade.

Pokud dáváte přednost nákupům v obchodních domech, zajděte do centra, kde se nachází Illum, prestižní obchodní dům s nabídkou oblečení od dánských i zahraničních výrobců. Jen kousek odtud se nachází výstavní obchodní dům Magasin du Nord, sídlící v honosné renesanční budově na Kongens Nytorv. Téměř stovku obchodů a dále restaurací, kaváren a také kinosálů zahrnuje jedno z největších nákupních center v Dánsku, Fisketorvet, nacházející se na kodaňském nábřeží Kalvebod Brygge. Druhým největším nákupním centrem Dánska je Field's, postavené v moderní čtvrti Ørestad. Můžete se třeba ubytovat v přilehlém hotelu Cabinn Metro a později vyrazit na nákupy. Nákupní centrum leží hned vedle stanice metra Ørestad a kodaňské letiště se mimochodem nachází jen 2 stanice vlakem odtud.

Jediné outletové městečko v Dánsku se nachází ve městě Ringsted, vzdáleném 35 minut jízdy vlakem z Kodaně. Několik desítek obchodů nabízí oblečení a další zboží s 30-70% slevou. Z nádraží v Ringstedu vás k centru odvezou místní autobusy. Další informace najdete na adrese www.ringstedoutlet.dk.

Co si koupit

Typickým suvenýrem je samozřejmě stavebnice Lego, ale z Dánska si také můžete přivézt porcelán nebo keramiku. Málokdo možná ví, že Dánsko je proslulé lékořicí (lakrid) a z ní vyráběnými sladkostmi a dále designovým nábytkem a bytovými doplňky. V kodaňské Christianii seženete množství suvenýrů ve žluto-červeném provedení, což jsou barvy této čtvrtě. Daleko za hranicemi Dánska je známá značka Flying Tiger Copenhagen, zahrnující široký sortiment levných serepetiček a nejrůznějších doplňků do kuchyně, obrázky, potřeby pro malování nebo třeba hračky a potraviny.

Faerské ostrovy jsou proslulé především svými výrobky z vlny.

Celní předpisy

Z jiné země EU můžete do Dánska dovézt maximálně:

  • 1 l tvrdého alkoholu nebo 2 l likérového nebo šumivého vína s obsahem alkoholu nižším než 22% a 4 l stolního vína a 16 l piva
  • 200 ks cigaret nebo 100 ks doutníčků, 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku do dýmky nebo cigaretového tabáku

Alkohol a tabákové výrobky mohou dovážet pouze osoby, kterým je alespoň 17 let.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

230 V, 50 Hz

Čas

V Dánsku je stejný čas jako v České republice, což ovšem neplatí pro Faerské ostrovy, kde je o hodinu méně a také pro Grónsko. Obrovským územím Grónska procházejí hned čtyři časová pásma. Ve správním středisku ostrova, Nuuku, je o 4 hodiny méně, na západě ostrova o 5 hodin méně, zatímco na východě Grónska o 2 až 1 hodinu méně než v České republice.

Telefonní předvolba

+45

Jazyk

Úředním jazykem je dánština, na Faerských ostrovech se používá faerština a v Grónsku grónština, což je jeden z inuitských dialektů. Drtivá většina Dánů hovoří bez problémů i anglicky, jak je běžné i u ostatních skandinávských národů.

Telefonování a internet

V Dánsku, jakožto členské zemi EU, budete za telefonování a internet platit stejné poplatky, jako ve své domovské zemi. Wifi připojení je standardně k dispozici nejen v drtivé většině hotelů, restaurací a kaváren, ale i například ve vlacích nebo vozech metra.

Kam se zavazadly v Kodani

Chcete se projít po Kodani, ale potřebujete někam odložit svá zavazadla? V tom případě máte několik možností. Zavazadla můžete nechat na hlavním vlakovém nádraží buď ve skříňkách za 70-80 DKK na den nebo v úschovně zavazadel za 75-85 DKK na den. Další možností je využít služby Luggage Hero, která nabízí úschovu zavazadel na několika místech v centru Kodaně za 2 EUR plus 1 EUR za každou hodinu nebo za 10 EUR na den. Další informace najdete na stránce www.luggagehero.com.

navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Velvyslanectví Dánska v Praze

Maltézské náměstí 5, 118 01 Praha 1 - Malá Strana, telefon: 257 111 900, fax: 257 531 410, email: prgamb@um.dk, web: www.tjekkiet.um.dk, provozní hodiny úřadu: (Po-Čt) 9:00-16:00, (Pá) 9:00-15:30, konzulární oddělení (Po-Pá) 9:00-12:00.

Velvyslanectví České republiky v Kodani

Ryvangs Allé 14-16, 2100 København, telefon: +45/39101800, 39101810, sekretariát +45/39101811, konzulární oddělení +45/39101819, fax: +45/39101817, nouzová linka +45/28139602, email: copenhagen@embassy.mzv.cz, konzulární úsek consulate_copenhagen@mzv.cz, web: www.mzv.cz/kodan, diplomatická a konzulární působnost pro Dánsko, Faerské ostrovy a Grónsko, provozní hodiny úřadu: (Po-Pá) 7:45-16:15, konzulární oddělení (Po-Pá) 10:00-11:00.

Honorární konzulát České republiky v Aarhusu

Sofienlystvej 6-8, Malling, 8340 Aarhus, telefon: +45 88808240, mobil: +45 2213 4111, email: aarhus@honorary.mzv.cz, konzulární působnost pro Jutsko a ostrov Fyn, úřední hodiny po domluvě a v případě nouze na mobilu.

Důležitá telefonní čísla

Policie, hasiči, ambulance 112

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele