logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ne (max. 90 dnů)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Doporučené léky
Ercefuryl
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
800 - 1200 Kč
Turistická sezóna
leden-prosinec
Proč cestovat právě sem
kulturní mix
moderní technologie
vysoká úroveň bezpečí
nákupní ráj
gastronomické zážitky
atrakce pro děti
Proč se zemi vyhnout
horko a vlhko po celý rok

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Singapur
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
27 ° 28 ° 29 ° 29 ° 29 ° 29 ° 28 ° 28 ° 28 ° 28 ° 28 ° 27 °
13 8 13 14 14 12 14 14 13 15 18 18

Singapur - od dávných tradic k hypermoderním technologiím

Singapur je dynamicky rozvíjejícím se státem, rozkládajícím se kolem jižního cípu Malajského poloostrova. Městský stát, jehož jméno zní v překladu ze sanskrtu “Lví město“, tvoří jeden hlavní a zhruba 60 menších ostrovů, ležících jen 137 severně od rovníku. Singapur je jednou z nejvyspělejších zemí jihovýchodní Asie, kde moderní infrastruktura a technologie kontrastují s tradiční kulturou a architekturou jednotlivých etnik, která zde žijí. Singapur je nesmírně kosmopolitním místem a příkladnou ukázkou pokojného soužití obyvatelstva různých kultur a náboženského vyznání. Ve světě nenajdete mnoho míst, kde spolu v jedné čtvrti sousedí islámské mešity, hinduistické svatyně, čínské chrámy i křesťanské katedrály. K tomu všemu přidejte vysokou úroveň bezpečnosti, světovou gastronomii, široké možnosti zábavy a nákupů či bezpočet atrakcí pro nejmenší cestovatele a máte destinaci, která si zaslouží mnohem více času, než krátký “stopover“ na cestě z Australasie.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Singapuru i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza do Singapuru

Občané České i Slovenské republiky mohou do Singapuru vycestovat za účelem turistiky bez víz. Bezvízový pobyt v Singapuru je možný po dobu maximálně 90 dnů. Za překročení povolené délky pobytu hrozí vysoké pokuty a tresty, včetně tělesných trestů.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pas

Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data předpokládaného odjezdu ze země. 

Vstup do země

Při příjezdu se vyplňuje imigrační karta, jejíž jedna část se odevzdává úředníkům a druhou část je nutné si pečlivě schovat a odevzdat ji při odjezdu ze země. V kartě se vyplňuje například kolonka s adresou ubytování v Singapuru a další údaje. Imigrační úředníci po vás mohou požadovat i zpáteční nebo navazující letenku ze země a prokázání dostatečného množství finančních prostředků k pokrytí pobytu v zemi. Každý návštěvník Singapuru starší 6 let musí povinně poskytnout otisk obou palců, procedura se pak pro kontrolu opakuje i při odjezdu ze země.

Nezapomeňte, že v Singapuru platí jedny z nejpřísnějších celních omezení na světě, co se týče dovozu alkoholu, cigaret a dalších předmětů a produktů, na které se v zemi vztahuje vysoká daň. Do země je zcela zakázáno dovážet cigarety a jiné tabákové výrobky a alkohol jen v omezeném množství (viz celní předpisy). Za nepřiznání byť jen krabičky cigaret hrozí vysoké pokuty a tresty. V opačném případě existuje několik možností:

  • Cigarety nebo alkohol odevzdáte celním orgánům, kteří jej vyhodí
  • Zaplatíte vysoké clo
  • Zaplatíte o něco nižší poplatek, za který vám cigarety nebo alkohol uskladní (na letišti) a vy si jej při odletu ze Singapuru zase budete moci vyzvednout

Hraniční přechody

Singapur hraničí pouze s Malajsií, se kterou jej pojí dvě přemostění přes Johorský průliv s pozemními hraničními přechody Tuas a Woodlands.

  • Hraniční přechod Tuas je koncipován pro automobilovou dopravu a nelze jej použít pro pěší přechod. Přechod Tuas je otevřený 24 hodin.
  • Hraniční přechod Woodlands využívají jak automobily, tak vlaky. I tento přechod je otevřený 24 hodin.
navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Očkování do Singapuru

Do Singapuru nepotřebujete žádná povinná očkování. Potvrzení o očkování proti žluté zimnici je však povinné pro všechny návštěvníky Singapuru starší 1 roku, kteří v posledních 6 dnech před příjezdem do Singapuru navštívili některou ze zemí s endemickým výskytem tohoto onemocnění.

Před cestou do Singapuru si nemusíte příliš lámat hlavu s očkováním. Za určitých okolností, například v závislosti na délce pobytu v zemi, oblastech, ve kterých se budete pohybovat, charakteru a účelu cestování po zemi, případně při zvýšeném výskytu nemoci v zemi, můžete zvážit očkování proti žloutence A, žloutence B a břišnímu tyfu. Ministerstvo zdravotnictví Singapuru pravidelně zveřejňuje na svých stránkách aktuální informace o možných epidemiích a zdravotních rizicích pro veřejnost, ale také seznam zdravotnických zařízení a další užitečné informace.

Další možná zdravotní rizika

K dalším možným rizikům a zdravotním obtížím, se kterými se můžete během pobytu v Singapuru setkat, patří cestovatelský průjem a potíže způsobené horkým klimatem.

Malárie se v zemi sice nevyskytuje, komáři však mohou přenášet horečku dengue. Vhodnou prevencí je proto používání repelentů.

Voda z kohoutku je v Singapuru pitná.

(Upozornění! Informace o očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna v Singapuru

Národní měnou je singapurský dolar (SGD, S$), 1 SGD = 100 centů. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 2, 5, 10, 50, 100, 1.000 a 10.000 dolarů a mince v hodnotě 1 dolaru a 5, 10, 20 a 50 centů. Zajímavostí je bankovka v hodnotě 10.000 SGD, což odpovídá zhruba 166.000 Kč. Ačkoli je bankovka postupně stahována z oběhu, je stále platným platidlem a zároveň jednou z nejhodnotnějších bankovek světa. Singapur má mimochodem měnovou dohodu s Brunejí, na základě které lze v Bruneji platit vedle místní měny i singapurskými dolary a opačně, v Singapuru používat brunejské dolary. Obě měny mají stejnou hodnotu. Zde zjistíte aktuální kurz singapurského dolaru ke koruně.

Mohlo by se hodit:

Náklady na pobyt v Singapuru

Singapur je sice dražší než jiné země v regionu jihovýchodní Asie, ale i tato malá zem se dá procestovat za relativně málo peněz. Nejvíce peněz v Singapuru utratíte za ubytování, alkohol a různé vstupy. Vyhnete-li se luxusnímu ubytování a alkoholu a upřednostníte-li jídelny a pouliční stánky před restauracemi a metro před taxíky, objevíte Singapur s tváří vstřícnou i cestovatelům s omezeným rozpočtem. Kolik utratíte závisí čistě na vás a na vašem stylu cestování a také na vašich plánech utrácet za aktivity a různé vstupy.

Ubytování v hostelu vyjde na 20-30 SGD, jednoduchý, ale čistý pokoj v hotelu stojí 50-70 SGD za noc. Levnější variantou ubytování je couchsurfing nebo Airbnb.

Jídlo může být drahé, pokud budete navštěvovat restaurace, které stojí podobně jako restaurace v západní Evropě. Zaměříte-li se ale na pouliční "hawker centra", dáte za jídlo jen 3-6 SGD a ještě se celkem slušně najíte. Alkohol je v Singapuru drahý, protože podléhá vysokému zdanění. Malá láhev piva Tiger stojí v hawker centru 3-5 SGD, za pivo v restauraci dáte 5-12 SGD a drink v baru vás bude stát třeba i 20 SGD.

Díky singapurskému metru mnoho neutratíte ani za veřejnou dopravu. Metrem se dostanete z jednoho konce ostrova na druhý a v podstatě i ke všem hlavním zajímavostem, včetně letiště, za 1-2.30 SGD v závislosti na ujeté vzdálenosti. Denní jízdenka pro častější používání hromadné dopravy stojí 10 SGD.

Jednou z největších nákladových položek budou tvořit vedle ubytování i vstupy do muzeí a na různé atrakce, na druhou stranu zdarma můžete navštívit některé chrámy, parky nebo botanickou zahradu. Lístek do singapurské ZOO stojí 33 SGD (kombinovaný lístek do ZOO, noční safari, river safari a ptačího parku Jurong vyjde levněji), do Universal Studios 74 SGD a na obří ruské kolo Singapore Flyer 33 SGD. Ještě před návštěvou podobných atrakcí je dobré podívat se na jejich webové stránky, kde jsou často nabízeny zlevněné vstupenky a nejrůznější promo akce.

Orientační ceny v Singapuru

  • láhev místního piva v supermarketu, cca 5.50 SGD
  • balená voda (1,5l), 1-1.50 SGD
  • jízda metrem z letiště do centra, 1.80 SGD
  • krabička cigaret Marlboro, cca 12-14 SGD
  • Gardens by the Bay (skleníky), 28 SGD

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

Peníze si můžete vyměnit v bankách nebo o něco levněji ve směnárnách, které najdete po celém městě, mimo jiné často i v nákupních centrech. Bez problémů by vám měli vyměnit eura, dolary, ale i některé další měny z regionu jihovýchodní Asie, jako malajské ringity, thajské bahty, filipínská pesa nebo indonéské rupie. Singapurské dolary si můžete vybrat i z bankomatů, kterých je všude dostatek. Placení kartou je zcela běžným standardem, přesto si pro placení jídla u pouličních stánků nebo jízdného v autobusech vyčleňte pár drobných dolarů.

Spropitné

Obecně není spropitné v Singapuru očekávané. Na letišti je dokonce zakázané nechávat za jakékoliv služby spropitné. V hotelech a restauracích bývá poplatek za servis ve výši 10% již zahrnutý v ceně a pokud tomu tak není, je čistě na vás, jestli obsluze necháte nějaké peníze navíc. Pokud jste byli spokojeni, můžete nechat spropitné zhruba 10%.

Devizové předpisy

Peněžní hotovost převyšující sumu 20.000 SGD nebo ekvivalent této částky v cizí měně, je nutné deklarovat při příjezdu i odjezdu ze země.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Počasí v Singapuru

Poloha Singapuru jen pár desítek kilometrů od rovníku předurčuje i jeho klima, které je tropické, teplé a mimořádně vlhké. Průměrné teploty se po celý rok pohybují kolem 28°C a zřídkakdy padají pod 23°C. Zdejší klima charakterizují dvě monzunová období, severovýchodní monzun ovlivňuje klima od prosince do začátku března a jihozápadní monzun od června do září, kdy lze očekávat o něco sušší počasí. V Singapuru proprší v průměru 167 dní v roce a ačkoliv pršet může v podstatě kdykoliv během roku, nejvíce srážek přeci jen spadne od listopadu do ledna. Naopak nejsušším měsícem je únor, kdy se pás dešťů přemístí směrem k Jávě.

Mohlo by se hodit:

•      Meteorologický úřad Singapuru

Nejlepší doba pro návštěvu Singapuru

Vzhledem k tomu, že v případě Singapuru není striktně vymezeno období sucha a dešťů, nelze říct, která doba je nejlepší pro návštěvu země z hlediska počasí. Více než na počasí je tedy lepší soustředit se na různé akce a festivaly, které se v Singapuru konají během celého roku.

  • Během velkého festivalu slev, The Great Singapore Sale Festival, zlevňují některé obchody své zboží až o 70% původní ceny, a proto je období od června do srpna, kdy se festival koná, vhodnou dobou pro návštěvu Singapuru zejména mezi milovníky nákupů.
  • Termíny konání nejrůznějších náboženských svátků, ale i sportovních akcí, najdete v části věnované událostem a akcím.
navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Kriminalita

I když Singapur patří k nejbezpečnějším zemím světa, přesto je na místě dbát obecně známých pravidel bezpečného cestování a předejít tak případné drobné pouliční kriminalitě a kapsářství.

Na co si dát v Singapuru pozor

  • V Singapuru platí přísné protidrogové zákony. Za pašování a držení drog hrozí i trest smrti. Trestně postihnutelné je již držení marihuany s hmotností vyšší než 500 g.
  • Singapuru se přezdívá město zákazů, neboť zde byla uzákoněna celá řada striktních pravidel a nařízení, za jejichž porušení hrozí vysoké pokuty, tělesné tresty i vězení. Trestá se výtržnictví, vandalismus, úplatkářství, opilství nebo nevhodné chování mužů vůči ženám, pokutu 1.000 SGD můžete dostat za odhazování odpadků, plivání na ulici nebo kouření a pití alkoholu na veřejných místech. Pokuta 500 SGD hrozí za krmení holubů, nošení durianu (ovoce s velmi výraznou vůní) do metra nebo za konzumaci jídla a pití v metru. Pokuta hrozí i za přecházení přes ulici na nesprávném místě. Svou image jednoho z nejčistších měst planety získal Singapur přijetím několika zákonů, prostřednictvím nichž se vláda snaží udržet veřejná místa v čistotě a pořádku. K nejznámějším singapurským zákonům tak patří i žvýkačkový zákon, který byl přijat vládou, které se již nechtělo vynakládat nemalé finanční prostředky na neustálé uklízení znečištěných chodníků a odstraňování přilepených žvýkaček ze sedadel prostředků hromadné dopravy. V zemi se doposud dají koupit žvýkačky pouze pro zdravotní a terapeutické účely a to ještě na předpis v lékárnách. Rovněž je zakázáno do země žvýkačky dovážet, a to ani pro osobní potřebu. Zajímavý je i fakt, že v tak vyspělé společnosti, jakou je Singapur, se dodnes praktikují tělesné tresty. A neplatí to jen pro místní obyvatele, o čemž by mohl vyprávět nejeden cizinec, kterému na cestu domů ze Singapuru přibalili pěkný výprask ratanovou rákoskou za výtržnictví nebo vandalismus.
  • Teoreticky trestná je v Singapuru mužská homosexualita.
navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Kuchyně Singapuru

Singapur je považován za prvotřídní světové kulinářské centrum, kde můžete ochutnat jídla ze všech možných koutů světa od asijských dobrot po evropská jídla. Něco jako národní jídlo byste ale hledali těžko. Každé etnikum si s sebou přivezlo své vlastní kulinářské speciality, a tak se v Singapuru nejčastěji setkáte s indickými, malajskými a čínskými jídly.

Po celém městě najdete stovky stravovacích možností v restauracích, food courtech, umístěných v nákupních centrech, bufetech, stáncích, coffee shopech nebo tzv. hawker centrech, což jsou komplexy se stánkovým prodejem a sezením pod širým nebem nebo velkou střechou. Singapur je mimochodem místem, kde najdete ta nejlevnější michelinská jídla na světě. Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice and Noodle a Hill Street Tai Hwa Pork Noodle byly prvními stánky v historii, které obdržely michelinské ocenění.

Ke kultuře stolování v hawker centrech se váže místní zvyk, zvaný "choping a seat" - nechávat na stole odložené kapesníčky, deštník nebo třeba vizitku, což je způsob, jakým si Singapuřané rezervují místo u stolu. Až tedy na stole uvidíte podobné předměty, neznamená to, že by si je zde někdo zapomněl, ale že je stůl obsazen.

Kam zajít v Singapuru na jídlo

Nejlepšími místy, kde si můžete dát levné jídlo, jsou zdejší hawker centra, oblíbená jak mezi místními, tak turisty. Hawker centra jsou skvělým místem, kde se dobře najíte a také ochutnáte gastronomii různých světových kuchyní. Hawker centra jsou rozeseta po celém ostrově a většinou netrvá dlouho, než na některé z nich narazíte. Pokud chcete jít najisto, vydejte se například na singapurské staré letiště Kallang, jehož runway dnes okupuje více než 150 stánků s jídlem, v Čínské čtvrti můžete zajít do Maxwell Food Centre, Amoy Street Food Centre nebo do Chinatown Complex Food Centre, které je vůbec největším hawker centrem v Singapuru. V Little India můžete navštívit stánky v Tekka Centre a pokud se pohybujete v blízkosti finančního centra, zajděte na starý trh Lau Pa Sat.

Co si dát v Singapuru k jídlu

  • laksa - polévka s rýžovými nudlemi
  • chili crab - krabí maso v pikantní chilli omáčce
  • hokkien mee - nudle s vejcem, masem a zeleninou
  • mee siam - siamské nudle s pikantní omáčkou
  • bak chor mee - vývar s vepřovým masem a nudlemi, sušší verze představuje nudle v octovém nálevu, podávané s vepřovým masem
  • satay - masový špíz, připravený na grilu
  • nasi lemak - rýže, vařená v kokosovém mléce se podává masem a pálivou omáčkou sambal

Nápoje

Poměrně zdařilé pivo značky Tiger se v Singapuru vaří již od roku 1932 a kromě Singapuru se s ním určitě setkáte i v dalších zemích jihovýchodní Asie. Alkohol je v Singapuru drahý, protože je zatížen vysokým zdaněním. Přesto spousta podniků pořádá různé akce typu "happy hour", kde se dá pivo nebo drink koupit levněji. Každou středu například pořádají podniky v Clarke Quay "ladie's night", během nichž mohou ženy a zletilá děvčata využít různé slevové akce na alkohol.

Kultura, obyvatelstvo a náboženství

Singapur je velmi kosmopolitním městem - podle některých studií je dokonce nábožensky nejrozmanitější zemí světa. Nejpočetnějším etnikem jsou Číňané (74%), následováni Malajci (13%) a Indy (9%). Singapur mimochodem patří k zemím s nejvyšší hustotou zalidnění na světě. Z celkové populace, čítající téměř 6 miliónů obyvatel, se zhruba 33% hlásí k buddhismu, 14% k islámu, 19% křesťanství, 11% vyznává taoismus, 5% hinduismus a 18% je bez vyznání. Dnes a denně se tak v ulicích města střetávají mnohé kultury z různých koutů světa a vyvíjí se paralelně vedle sebe, bez jakýkoli známek netolerance jedné vůči jiné. Náboženská snášenlivost je v Singapuru příkladná a svoboda náboženského vyznání je dokonce zakotvena v singapurské ústavě.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Kam jít v Singapuru nakupovat

Pokud milujete nakupování, budete se v Singapuru cítit jako v ráji. Singapur je skvělým místem pro nákupy všeho druhu. Ačkoli najdete nákupní centra takřka všude po celém městě, hlavní nákupní třídou a mekkou shopaholiků je Orchard Road. Přes dva kilometry dlouhou třídu lemují obří obchodní domy, restaurace i hotely, celá ulice zahrnuje dokonce tři stanice metra. Obchodní domy tu otvírají na naše poměry docela pozdě, některé až kolem 11 hodiny dopoledne. Dalším centrem s obchody je Clarke Quay. Pokud přijedete v červenci nebo srpnu, během tzv. "Singapore Grand Sale", můžete se těšit na velké slevy, které nabízí většina obchodních domů.

Dáváte-li raději přednost trhům, kde se dá i trochu smlouvat o cenu, vydejte se na jeden z největších a nejlevnějších singapurských trhů, Bugis Street Market. Trh je dobře dostupný metrem (stanice MRT Bugis) a seženete zde vše od suvenýrů, přes oblečení, až po věci do domácnosti. Spousta tradičnějších obchodů lemuje i třídu Serangoon Road v Little India nebo Haji Lane v Kampong Glam.

Šesti podlažní obchodní centrum Sim Lim Square (www.simlimsquare.com.sg) je tím pravým místem pro všechny, kteří v Singapuru shání elektroniku.

Při odletu ze země můžete zažádat o vrácení daně GST (Goods ans Services Tax), jakési obdoby naší DPH, a to u nákupů nad 100 SGD (včetně GST) v obchodech označených "tax free". Co všechno budete muset udělat, aby vám byla daň vrácena se dočtete na této stránce. Vrácení daně je možné vyřídit na letišti Changi u samoobslužných automatů, schéma vrácení daně je popsáno zde.

Celní předpisy

Do země lze bezcelně dovézt buď 1l lihovin, 1l vína a 1l piva nebo 2l vína a 1l piva nebo 1l vína a 2l piva, a to za předpokladu, že jste starší 18 let, bezprostředně před příletem jste v Singapuru nebyli déle jak 48 hodin, necestujete z Malajsie, a že dovážený alkohol nefiguruje na seznamu alkoholických nápojů, které je do země zakázáno dovážet.

Velmi striktní jsou celní zákony, týkající se dovozu cigaret a tabákových výrobků. Podle nich není do země povoleno bezcelně přivézt žádné množství cigaret, doutníků ani jiných tabákových výrobků.

Bezcelně lze dovézt zboží, suvenýry nebo dárky, určené pro osobní potřebu do výše 600 SGD (pokud jste mimo Singapur déle než 48 hodin) nebo jen do výše 150 SGD (pokud jste mimo Singapur kratší dobu než 48 hodin). Na zboží s cenou převyšující tento limit se vztahuje 7% clo.      

Do země je zakázáno dovážet drogy, pornografický materiál, pirátské zboží, jako jsou filmy, CD nebo software, žvýkačky, pyrotechniku, ohrožené druhy zvířat a produkty z nich, žvýkací tabák a elektronické cigarety. Není povoleno dovézt ani předměty, sloužící jako suvenýry nebo talismany, které připomínají zbraně nebo střelivo, jako například přívěsky ve tvaru nábojnice, zapalovač ve tvaru pistole a podobně. Pokud chcete do Singapuru dovézt zbraně nebo střelivo, telekomunikační a radiokomunikační zařízení, zvířata a rostliny a produkty z nich, budete potřebovat povolení příslušných úřadů. Léky lze dovézt jen v odpovídající míře pro osobní potřebu a mělo by k nim být přiloženo potvrzení od lékaře. Léky obsahující silná narkotika, jako diazepam nebo kodein lze dovézt pouze s předchozím povolením úřadu Health Sciences Authority.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

230 V, 50 Hz

Čas

V Singapuru je oproti České republice o 6 hodin více (v době letního času) a o 7 hodin více (v době zimního času).

Telefonní předvolba

+65

Jazyk

V Singapuru se hovoří hned čtyřmi oficiálními jazyky, tamilsky, malajsky, čínsky a všude se domluvíte také anglicky. Všechna oznámení a oficiální nápisy jsou uvedeny ve všech těchto jazycích. Hovorová angličtina prodělala v Singapuru během let řadu změn a získala svou svéráznou podobu, známou jako singlish.

Telefonování a internet

Singapur je velmi rozvinutou a technologicky vyspělou zemí. Wifi je k dispozici ve většině ubytovacích a restauračních zařízení a také na spoustě veřejných míst. Pokud nemůžete bez internetu existovat ani chvíli, kupte si jednoduše místní SIM kartu s daty. Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků přijíždí tak na 1-3 dny, spočtěte si, jestli se vám koupě SIM karty vůbec vyplatí. 4G předplacenou turistickou SIM kartu se 100 GB dat si můžete koupit za 12 SGD a vyzvednout na letišti Changi nebo na některé pobočce v centru města. Bližší informace najdete na této stránce.

Co si nezapomenout

  • elektrický adaptér
  • repelent proti komárům
navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Honorární konzulát Singapuru v Praze

Opletalova 27, 110 00 Praha 1, tel: 224 091 385, 224 091 388, fax: 224 091 386, email: singapore@honoraryconsul.cz, provozní doba úřadu: (Út,Čt) 9:00-12:00.

Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta, tel: +62 21 239 61 12, +62 21 239 61 13, fax: +62/213 904 078, nouzová linka (pro telefonní hovory): +62/ 811 1941 251, email: jakarta@embassy.mzv.cz, ekonomický úsek: commerce_jakarta@mzv.cz, web: www.mzv.cz/jakarta, diplomatická působnost: Indonésie, Brunej, Singapur, Východní Timor, provozní hodiny úřadu: (Po-Pá) 7:45-16:15, úřední hodiny konzulárního oddělení pro veřejnost: (Po-Pá) 9:00-12:00, příjem vízových žádostí: (Po,Út,Čt) 9:00-12:00, výdej víz, ověřování, superlegalizace: (Út,Čt) 13:00-14:00.

Honorární konzulát České republiky v Singapuru

1 Temasek Avenue, #41- 00 Millenia Tower, 039192 Singapore, tel: +65-6434-9825, fax: +65-6338-9292, email: singapore@honorary.mzv.cz, provozní doba úřadu: (Po,St) 9:00-12:00.

Důležitá telefonní čísla

policie 999, hasiči a ambulance 995

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele